Diana ​és Jackie 3 csillagozás

A hajadon, az anya, a mítosz
Jay Mulvaney: Diana és Jackie

Kevés ​olyan női szereplő tűnt fel eddig a világtörténelem színpadán, aki korának kiemelkedő egyénisége lett, befolyásolta annak szellemiségét, megragadta milliók képzeletét. Diana, walesi hercegnő és Jacqueline Kennedy Onassis, a huszadik század két leghíresebb asszonya e ritka „jelenségek” közé tartoztak. Voltak, akik csodálták, tisztelték, sőt imádták, mások gyalázták és gúnyolták őket. Noha nem ugyanahhoz a nemzethez és nemzedékhez tartoztak, sorsuk meglepő hasonlóságokat mutat. Mindketten csúfosan elvált szülők gyermekei voltak. Mindketten tizenkét évvel idősebb férjük politikai karrierjének fényét emelő „trófeafeleségek” szerepét játszották. Mindketten uralkodócsalád fiaihoz mentek feleségül és ellenálltak minden erőfeszítésnek, amely önállóságuktól akarta megfosztani őket. Mindketten házasság útján nyertek hatalmat, mindketten lázadók voltak, és forradalmasították a dinasztiát, amelybe házasságuk révén bekerültek. Diana és Jackie mégis sok tekintetben különbözőek voltak:… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsiker

JLX, Budapest, 2003
358 oldal · ISBN: 9633051916 · Fordította: Reichenberger Andrea

John Fitzgerald Kennedy · Diana walesi hercegné · Jacqueline Kennedy Onassis (Jackie) · Károly walesi herceg

Anglia · Amerikai Egyesült Államok · Buckingham-palota · Fehér Ház (USA)

Judit_Sike P

Diana ezután a monarchia leghíresebb mondatával folytatta: „Hárman voltunk ebben a házasságban, így egy kissé sokan voltunk.”

278. oldal - Tizenötödik fejezet - Mítoszok

Judit_Sike P

(…) egy csodálatos könyv felér egy utazással.

300. oldal - Tizenhatodik fejezet - Két hölgy, egyedül

Judit_Sike P

Az álmuk halálával mindkét nő ikonná vált. 1963-ban Jackie „Amerika királynője” lett – egy tiszteletreméltó alak, akinek a személyes bátorsága és tartása a történelme egyik legsötétebb időszakában is képes volt összetartani a sebzett országot. 1996-ban Diana másféle ikonná vált – „az emberi szívek királynője” lett. Ő lett a kitaszítottak idealizált képviselője.

251. oldal - Tizennegyedik fejezet - Az álom vége

A rádióban hallottam
a szétválásunkról szóló híreket,
és nagyon, nagyon szomorú volt.
Igazán szomorú.
A mese véget ért.
– Diana, 1995

250. oldal - Tizennegyedik fejezet - Az álom vége

Judit_Sike P

(…) felfoghatatlannak tűnt, hogy Jackie komoly beteg lett volna. Túl sok mindenen ment már keresztül, és a sors nem lehetett ennyire kegyetlen.

332. oldal - Tizenkilencedik fejezet - A Nap érintése

Jay Mulvaney: Diana és Jackie A hajadon, az anya, a mítosz

Kapcsolódó szócikkek: Jacqueline Kennedy Onassis (Jackie)
Judit_Sike P

Egy Wagner-opera hősnőjéhez hasonlóan Diana megszabadult a földi gondoktól. Élete a legboldogabb időszakában ért véget. Amikor végre rátalált a boldogságra, egyensúlyt teremtett az életében, a jövőjét tervezgette, amikor minden összeállt, meghalt.

336. oldal - Tizenkilencedik fejezet - A Nap érintése

Judit_Sike P

A ’40-es vagy az ’50-es években bármelyik ifjú amerikai arisztokrata hölgy elsárgult volna az irigységtől Diana sikere hallatára.

90. oldal - Negyedik fejezet - A fogékonyság kora

Judit_Sike P

Diana és Jackie összefonódó története különös módon a nyugati félteke egyik legszebb környezetében zajlott le. A Buckingham-palota és a Fehér Ház történelemben gazdag, csodálatos műkincsekkel büszkélkedik, és minden megtalálható bennük, amit képzelőerővel, jó ízléssel és rengeteg pénzzel létre lehet hozni.

106. oldal - Hatodik fejezet - A férjek

Jay Mulvaney: Diana és Jackie A hajadon, az anya, a mítosz

Kapcsolódó szócikkek: Buckingham-palota · Fehér Ház (USA)
Judit_Sike P

A körülöttük tülekedő nők hada mellett sem Károly, sem Jack Kennedy nem gondolta, hogy a hagyományos bonbonnal vagy virággal kellene levenni egy nőt a lábáról.

121. oldal - Hetedik fejezet - Udvarlás és eljegyzés

Kapcsolódó szócikkek: John Fitzgerald Kennedy
Judit_Sike P

A gyerek 1961. július 1-jén, este háromnegyed nyolckor született meg, és Frances Spencer első szavai a következők voltak:
– Fiú lett?
Amikor közölték vele, hogy egy egészséges, hétfontos leánygyermeke született, az anya rettenetesen elkeseredett.
– Ó, Istenem, Johnnie nagyon csalódott lesz.

37. oldal - Első fejezet - Kivételezett lányok aranyfényben