Kick ​Push (Kick Push 1.) 15 csillagozás

Jay McLean: Kick Push Jay McLean: Kick Push

There’s ​a single defining moment within every skater.
It lasts only a second. Two if you're good.
Three if you’re really good.
It’s the moment you’re in the air, your board somewhere beneath you, and nothing but wind surrounds you.
It’s the feeling of being airborne.

The sixteen-year-old version of me would’ve said it was the greatest feeling in the world.
Then at seventeen, I had my son.
And every single second became a defining moment. Even the ones that consisted of heartbreak when his mother left us.

Seventeen. Single. Dad.
That’s what my life became.
Yet, every day, I managed to find that feeling of being airborne.
Or at least I convinced myself I did.
But I lied—to myself and to everyone around me.
Until she showed up; Tanned skin, raven dark hair, and eyes the color of emeralds.

You know what sucks about being in the air?
Coming down from the high.
Sometimes you land on the… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

328 oldal · ASIN: B011ARRX2Y
CreateSpace, Washington, 2015

Thomas Joshua Christian (Tommy)

Jay McLean: Kick Push

Hihetetlenül tetszett ez a könyv! Annyira szép volt ez a történet, rengeteg fontos gondolattal és néhol igencsak különleges írási stílussal. Nagyon tetszett, hogy több aspektusból is megismerjük a szülőséget és ennek minden végletét. Ilyen szempontból igencsak feszegeti a határokat ez a könyv, de talán ez adta meg igazán a történet mélységét.

A könyv főszereplője Josh, aki 17 évesen kényszerül feladni versenyszerű gördeszkás karrierjét, az apaságért cserébe. Amint kiderül, hogy a barátnője Natalie terhes, a szülei kirakják otthonról, így egy időre a legjobb barátjánál, majd Nataliék alagsorában húzza meg magát. Mikor megszületik a baba, Tommy, az életük még jobban feje tetejére áll, főleg miután a lány egyik éjszaka csupán egy cetlit hagyva maga után, eltűnik. A lány szülei ezután rövid úton az utcára teszik Josht a két hónapos babával együtt. Ezt követően egy igazán szívet tépő darabkát kapunk Josh kilátástalan helyzetéből, amelyből egy nap egy önzetlen idős hölgy menti ki, szállást és munkát ajánlva a fiúnak. Eltelik 3 év, miközben a fiú a Hawaiiról hazatelepült furcsa hölgy garázsa feletti lakásban lakik, mikor egy napon Chazarae az unokájával együtt tér haza. Becca egy furcsa lány, aki nem beszél, nem szereti, ha megérintik, és szinte soha nem megy ki a házból. Egyetlen szenvedélye van, a fotózás.

Becca egy nagyon különleges szereplő volt, akit sokáig nagyon nehéz volt megkedvelnem. Eleinte nem értettem őt, és kicsit gyengének is éreztem a karakterét, de mikor megismerjük a múltját…. Hát én tényleg rengeteg New Adult könyvet olvasok, szóval láttam már ezt-azt, de még így is döbbenetes volt számomra, hogy milyen traumák érték a lányt, így azt, kell hogy mondjam, hogy kész csoda, hogy Becca csupán ennyire van összetörve.

Josh és Becca szépen lassan összebarátkoznak és megnyílnak egymás felé, majd a barátság szerelemmé alakul. De létezhet-e feltétel nélküli szerelem és szerethetünk-e úgy valakit, hogy sohasem ismerjük meg teljes egészében?

Talán kiszámítható a könyv, és talán nem volt tökéletes, de ez nem zavart. Fordulatos volt és szeretető, Tommy pedig egy kis tündérbogyó, akit imádtam! :) Ez a kötet elvileg összefügg a Where the road takes me című regénnyel, ahol Chloe és Hunter történetét ismerjük meg, akik Josh legjobb barátai. Még nem volt szerencsém a kötethez, de ezek után biztosan lecsapok rá, mert nagyon megkedveltem mindkét szereplőt ebben a részben.

A Kick Push így is szép kerek történet volt, de egyetlen szál nem lett lezárva, ami miatt nagyon várom a következő részt. Annyira tetszett ez a könyv, hogy még azt is megbocsájtom az írónőnek, hogy nem a More Than sorozat beígért következő része a More Than Enough jelent meg idén. Sőt talán azt mondom, hogy az a sorozat jó úgy, ahogy van, inkább ennek a folytatását várom. :))

_Eriii>!
Jay McLean: Kick Push

Ezt a könyvet még tavaly olvastam, de még a mai napig velem van. Annyira nagyon tetszett, hogy nincsenek szavaim. Emlékszem, napokig csak a könyvre gondoltam. Ez egy csodaszép történet, egy lányról, aki megjárta a poklok poklát. Egy fiúról, aki 17 évesen apa lesz, és nem tovább áll mint a többség tette volna, hanem felelőseget vállal tettéért. Nagyon nagyon tetszett, tetszett az írás stílus, a szerelmi szál, hogy szép lassan alakul ki, mert egy ilyen háttérrel mint Beccaé, nem könnyű. Engem levett a lábamról az írónő. Nem is tudom, hogy miért nem írtam és jelöltem be hamarabb. Ajánlom nagyon……..

Jay McLean: Kick Push

Nehéz most szavakba önteni mindent, de ez most az a fajta könyv volt, amitől úgy érzed, szeretnél most mindenről megfeledkezni. A nap további részében, csak a szobában maradni és csak nézni ki a fejedből. Pedig abszulute nem depis témájú könyv. Komolyan beleszerettem a karakterekbe és a cselekménybe. Igazi könnycsatornára ható történet. Megnevettetett és volt, hogy alig kaptam levegőt a szívfájdalomtól. Csak úgy potyogtak a könnyeim. Nem újdonság, de egyszerűen nincs igazság.
A történet férfi főszereplője, Josh egy fiatal, egyedülálló apa. Aki szinte még gyermek, de feléled benne az „apai ösztön”. Ott hagyja a középiskolát, lemond mindenről, amit annyira szeretett. Az álmairól, vágyairól. Pedig ígéretes deszkás jövő állt volna előtte. Szerencsére azt az életstílust nem hagyja maga mögött. Az anyja magára hagyta két hónapos korában a kicsit. Ezek után Josh azért küzd, hogy fia, Tommy lehető legnagyobb szeretetben nőjön fel, miután mindenki elhagyja őket. Mindezt ő próbálja neki megadni, de mindenféle segítség nélkül nem olyan egyszerű felnevelni egy gyereket. Gyakorlatilag már majdnem hajléktalanná váltak. Szerencsére segítséget nyújt neki Chazarae, egy idős asszony, aki unokájával, Beccával él. Becca a történetben a problémái és nehézségei ellenére barátkozni kezd Josh-sal és Tommy-val. Igazi meglepetés volt a lány számomra. Mondanom sem kell, hogy Tommy egy imádnivaló, vagány kissrác. Nem véletlenül imádta mindenki. A lányban pedig van valami, ami miatt Josh nem tudja magát távol tartani tőle. Nagyon bírtam Becca és Tommy közös titkos nyelvezetét, amit használtak.
Jay McLean pedig valóban nagyon szépen tud írni és csodálatos, mély karaktereket tudott alkotni. Szó ami szó. Csodaszép romantikus történet, ami hitelesen mutatta be a valós problémákat. Jöhet a folytatás.

Viktória_Erdei P>!
Jay McLean: Kick Push

Már olvastam magyarul, de mivel megvolt angolul, végre el jött az idő, hogy angolul is olvassam. Tommy még mindig imádnivaló kisfiú, és Josh is fantasztikus apa. A véleményem nem változott.

Szami81>!
Jay McLean: Kick Push

Harom dolgot mondanek annak, aki kezebe veszi ezt a konyvet:
1, Eloszor olvasd el a Where the road takes me-t, mert idorendben az az elso es ez arra nezve nagyon spoileres.
2, Keszulj fel a fuggovegre en kiakadtam, mert nem lattam, hogy masodik resze is lesz, azzal zarul, hogy …to be continued. 3, Keszulj fel egy oruletes erzelmi hullamvasutra, amikor egyik percben sirsz, a kovetkezoben pedig nevetsz. Hihetetlen.

Lady_E>!
Jay McLean: Kick Push

Először is nagyon szépen köszönöm @pveronika, hogy általad eljutott hozzám ez a könyv és megismerhettem ezt a csodálatos történetet.
Már a legelején teljesen összetörte a szívem, hogy milyen önzőek és buták tudnak lenni az emberek, és hogy képesek azok az emberek hátat fordítani Joshnak, akiknek a leginkább támogatniuk kellett volna egy ilyen helyzetben. Aztán jött Chaz és Becca és ők visszaadták a hitem abban, hogy vannak még nagylelkű, önzetlen emberek ezen a földön, akik segítenek, ha tudnak.
Mondanom sem kell, hogy a kedvenc részem az volt, mikor boldog idillben éltek, Josh, Becca és természetesen Tommy, aki azonnal belopta magár a szívembe, ahogy először olvastam róla.
Aztán minden összeomlott és Becca történetében kiderült, hogy szörnyetegek márpedig vannak. Nem a szekrényben, nem az ágy alá bújva, hanem körülöttünk.
Vérzett a szívem, vérzik a szívem értük! És pont ezért, azt hiszem meg fogok őrülni, ha nem olvashatom máris a következő részt.

Jay McLean: Kick Push

Josh karaktere már a Where the Road Takes Me-ben nagyon tetszett és kíváncsivá tett. Ki ez a fiú aki 17 évesen apuka lett és feladta a gördeszkázást a fiáért. Imádtam Josh-t mindazért ami ő és persze Tommy-t tündéri 3 éves mazsola akit nem lehet nem szeretni :))
Becca karaktere sok szenvedést élt át, jó hogy él nem, h suttog. Tommy-val rögtön megtalálta a közös hangot majd Josh-sal is, csak hát az élet közbe szól akit Natalie-nak hívnak és Josh apjának vese problémája. Mindenkinél eljön az a pont ahol nem bírja tovább, elpattan valami, kiborul és a rossz embereken tölti ki a haragját. Na ez sikerül Josh-nak. Ezután omlott össze minden. Nem gondoltam volna, de tetszett az apja karaktere miután elmondta miért fordult el Josh-tól és próbálta a maradék idejében helyre hozni a dolgokat.
Érzelmekkel teli történet egy egyedülálló fiatal apuka és egy sérült lány története.
Nagyon várom a folytatást.

Tori0925 P>!
Jay McLean: Kick Push

Ez súlyos volt. Érzelmileg eléggé kikészített a könyv, pedig a neheze csak az utolsó harmadban volt.
Joshua még gyerekként lett apa. Az egyetlen aki segít neki az egy öregasszony, aki befogadja a fiút és a kisfiát.
Majd eltelik három év. És innen kezdődik maga a történet.
Becca egy sérült lány. Szerencsére nem az az „egyszerre csak egy lépést” fajta fejlődésen megy keresztül.
Tommy a legaranyosabb kisfiú. Itt inkább volt egy aranyos kis mellékszereplő, mint komoly mozgatórugó.
Elég sok dráma és sírás volt a történetben és néha a viszonylag csendes részek is eléggé érzelmesre sikeredtek, de nem bántam meg, hogy belekezdtem a sorozatba.

bellablack>!
Jay McLean: Kick Push

Éreztétek már azt egy könyvnél, hogy abba akarjátok hagyni, mert nem tudjátok a szívetek mennyit képes még kezelni belőle, de valami mégis arra késztet, hogy tovább és tovább olvassátok? – na én pont így éreztem…

Én és a könyv: először – természetesen – a borítója fogott meg, valahogy az egész kompozíció nagyon bejött, aztán elolvastam a tartalmat és azt gondoltam, ó de menő! gördeszkás srác, fiatal apuka, cuki kisgyerek – ide vele!
A könyv elején borzasztóan kíváncsi voltam mi is Becca múltja, felénél úgy éreztem, darabokra tört a szívem, a háromnegyedénél már folytak a könnyeim. Mert annyira fájdalmas volt, valós és rettenetes.
Őszintén megmondom, nem erre számítottam, de semmi pénzért nem cserélném le egyetlen sorát sem.

Még néhány szó a folytatásról: elméletileg érkezik, majd/valamikor egy folytatás is…, és elmondanám én az a típus vagyok, aki imádja a folytatásokat, még nem is érek el egy sorozat utolsó epizódjához, de már azt keresem, hol a második évad… ennek ellenére én nem biztos, hogy szeretnék folytatást. Nekem ez így tökéletes. Minden rám van bízva, eldönthetem én milyen befejezést szeretnék – vagy hogy szeretnék e egyáltalán. És én arra voksolok, állítsuk meg az időt annál az utolsó oldalnál. Annyian bántották már mindkettőjüket egész életükben, hagyjunk nekik békességet. Szóval szerintem ez egy gyönyörű befejezés volt :)
Tudjátok, mint a csigabigás versben:

Napos mohán
mi a világ:
ibolya? vagy
csak hóvirág?

Naiva P>!

I can tell how badly the boy's falling for the girl, just like the girl's falling for the boy.

Naiva P>!

Why are you taking a picture of a dead flower when there’s close to a million fresh ones around us?”
“Because.” I replace the lens cap and focus on putting the camera back in its place as I clear my throat. “Some things will always be beautiful, even in the face of death.”

“Hey Josh?”
“Yeah Chloe?”
And I’ll never forget what she says next; “There’s a big difference between being happy and being selfish. Choose to be happy. Fire truck the rest.”

Naiva P>!

I get asked a lot how I do it: raise a kid on my own and not be bitter about the life that’d been handed to me. Here’s the answer: I wake up every morning.
That’s it.

CsepAdri>!

“Do you have a safe place, Becca?”
I release a shaky breath, but I can’t seem to look away. “Yes,” I whisper. And I hesitate, just for a moment, from telling him the truth. “You.”

Naiva P>!

When you spend your whole life faking happiness, it becomes a second emotion. Somewhere between fine and anger and hurt and content and satisfied. But really, it’s just feeling numb, only you carry a smile with it.

fruzsi829>!

„ I don’t want to live in a world that you’re not part of. I don’t know how to live without you. ”

“I met a girl."
„So Chloe’s told me. I’ve been waiting for this call,” he says, and I picture him smiling lazily. “Tell me everything.” A door clicks shut at his end and footsteps sound, as if he’s walking away from the bed he shares with his wife. “What’s she like?”
"Insanely hot.”
He laughs. “What are we talking here? An eight? Nine?”
"Eleventy-three.”

That’s it.
There are no hidden secrets, no words of wisdom or encouragement.
I wake up.
Breathe new air.
And fall even deeper in love with a kid I created.

Kick Push sorozat · Összehasonlítás