Heartache ​and Hope (Heartache Duet 1.) 9 csillagozás

Jay McLean: Heartache and Hope Jay McLean: Heartache and Hope Jay McLean: Heartache and Hope

Ava Diaz needs saving.
She just doesn’t know it yet.
Just like she doesn’t know a thing about the boy she sits next to on the first day of senior year.
He thinks she’s a brat.
She thinks he’s entitled.
Maybe first impressions don’t always last…
Because Connor Ledger’s about to save her.
He just doesn’t know why.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Tantor Media, Old Saybrook, Connecticut, USA, 2020
ASIN: B0847VWSWN · Felolvasta: Stephanie Rose, Brandon Utah
370 oldal · puhatáblás · ISBN: 9798694420375
324 oldal · ASIN: B07TMNG6P1

Connor Ledger · Ava Diaz · William

pveronika>!

*ARC*

Amikor Jay McLean egy hosszabb kihagyás után új regénnyel tér vissza, nem felejt el emlékeztetni rá, hogy miért is ő az egyik kedvenc szerzőm. Ava és Connor története az első oldalaktól magával ragadott és teljesen elrabolta a szívemet.

Connor új diákként kezdi meg az utolsó évét a gimiben, ahová kosárlabda ösztöndíjjal került be. Édesapja és ő is eddig is sok áldozatot hoztak a „végső célért”, a profi kosárért, és a legfontosabb mindig az volt, hogy kerülje a dolgokat, amik elterelik a figyelmét. De aztán első nap, pszichológia órán megpillantja Ava-t, a furcsa, magába zárkózó, gyönyörű lányt, aki egyből felkelti a figyelmét. Azonban Ava élete közel sem egyszerű, és otthoni körülményei miatt nem élheti egy átlagos tinédzser mindennapjait. Bár úgy tűnik, hogy minden a kapcsolatuk ellen szól, Connor és Ava mégsem tudnak távol maradni egymástól. Azonban olykor még a szerelem sem elég ahhoz, hogy leküzdjünk minden akadályt…

Borzasztóan sajnáltam Ava-t, amiért ekkora teher nyomja a vállát. Amiért nem lehet fiatal és szabad, és főleg mert kilátástalannak tűnik a helyzete. Connor az egyik eddigi kedvenc karakterem, igazi tökéletes book boyfriend. Nagyon szerettem, hogy pont annyira próbálta megtalálni a helyét Ava világában, mint az új iskolában, vagy a kosárcsapatban. Szintén nagyon szerettem Ava bátyját, ő szintén kiemelkedő karakter volt.

Egy ideje már keresem azt a fajta YA könyvet, ami az igazi kedvencem, amitől hevesebben ver a szívem és amit nem tudok letenni. Talán meg sem kellene lepődnöm, hogy Jay McLean-nek sikerült elhoznia ezt. Egy könyv útkeresésről, otthoni nehézségekről, álmokról és az első szerelemről. Alig várom, hogy olvashassam a második részt!

Jay McLean: Heartache and Hope

Jay McLean jött, látott és győzőtt! Első könyvem az írónőtől, és ennél elégedettebb nem is lehetnék.
Ez a könyv MINDEN volt és még annál is több. Szomorú és szívszorító, ugyanakkor felemelő és reményt keltő. Ava és Connor egyformán, jó mélyre és örökre belopták magukat a szívembe. Leginkább Ava életkörülménye miatt szomorkodtam, mert hatalmas terhet cipelt és akkora felelősséget vállalt, amekkorát egy 17 évesnek sem szabadna. Connor vállát is nagy súly nyomta, abba pedig belegondolni is fájó, hogy milyen traumát szenvedett el kiskorában. A romantikus szál ennél szebb nem is lehetett volna, de sajnos túl sok nehézség állt a beteljesülés útjába. Nagyjából minden tizedik gondterhelt percre jutott egyetlen önfeledt perc. Végig úgy olvastam a könyvet, hogy képtelen voltam szabadulni a torokszorító érzéstől. Gyorsan megpróbálom összekaparni összetört szívem darabkáit, talán végzek, mire a második rész megjelenik!

324 oldal · ASIN: B07TMNG6P1
Enikő_Darai_Enii>!
Jay McLean: Heartache and Hope

Még mielőtt megjelenik az írónő első könyve nagyarul elhatároztam, hogy a régóta várólistás könyveimet elolvasom tőle. Ez volt az első élményem vele, de biztosan nem az utolsó, mert fogta és letarolta az érzéseimet!
Szomorú, szívfájdító, egyben boldog pillanatok is keveredtek a könyvben. Kicsit megint egy érzelmi hullámvasútként éltem meg. Ava és Connor párosa bebizonyította, hogy lehet remény, mindenki számára. Ezért is emelném ki Ava helyzetét, hiszen ha belegondolok velem egy idős, mégis sokkal súlyosabb terhek nyomják a vállát, mint a sikeres évvégi bizonyítvány, vagy az érettségi megszerzése, esetleg a továbbtanulás. Nem is mer gondolni ilyen dolgokra, mert tudja jól, amint leérettségizik az anyukája teljes állású apolójává fog válni. Nincs választása, ezt dobta a gép… és ő zokszó nélkül elfogadja.
Connor gyermekkori traumája is megrendítő, a tudat, hogy ezekkel együtt kell élnie. Éppen emiatt lett kettejük romantikus szála egy csodálatos láncra felfűzve, egymásnak adtak reményt egy jobb jövőre. Hogy tovább éljek ezzel a metaforával: gyöngyszemről, gyöngyszemre fűzögették fel kapcsolatuk darabjait, majd a végén jött a nem várt fordulat, amolyan „It's too good to be true.” féle módon, ahol is mintha minden egyes felfűzött darab széthullott volna.
Abszolút kedvenc lett, így amíg megpróbálom összeragasztani a megtört szívemet, addig felkészülök a második rész rejtelmeire!

Viktória_Erdei P>!
Jay McLean: Heartache and Hope

Nem ez az első Jay McLean könyvem, így tudom mit várhatok az írónőtől. Ava nagyon erős csaj, főleg lelkileg. Connor próbálta minden módon támogatni, ahogy csak tudja, de viszont számára a kosárlabdázás volt a fontos egy ideig. Avának mindig az anyja lesz az első, ő csak második. A mellékszereplők is jók voltak. Remélem megkapják a boldog befejezést.

Lady_E>!
Jay McLean: Heartache and Hope

Sosem gondoltam bele milyen nehéz lehet, ha már ennyire fiatalon megtalálod az igazi társad az életben, pláne, ha ennyi teher és elvárás van minden irányból, és a körülötted élő felnőttek mind azt szajkózzák, hogy az életre szóló döntéseidet ne ez alapján hozd meg.
{{És tökéletes a cím, mert egész idő alatt végig reménykedtem, hogy valahogy meg fogják oldani és megszakadt a szívem a végén, mikor azt láttam, hogy az egymás irányt érzett mély szerelmük mégsem old meg mindent.
Nagyon remélem, hogy a második részben végre megkapják azt a happy endet, amire szerintem mindenki vágyik, ha elolvassa ezt a részt.}}
És megőrjít, hogy így ért véget a könyv, így más olvasom is a második részt.

Love is not a noun.
Love is something you do.
Something you prove.
Something you work hard to create.
Love is not something that simply exists because you say it.
Love it not a noun.
Love is a verb.

Kapcsolódó szócikkek: Ava Diaz
Szilvi00 P>!

When the world is at its darkest, that’s when the magic appears.

Ava: Thank you.
Connor: For what?
Ava: For giving me a part of my mom I thought I’d lost.
Connor: No, thank you.
Ava: For what?
Connor: For letting me be witness to it.
Ava: You’re something else, Connor.
Connor: You’re something MORE, Ava.

Kapcsolódó szócikkek: Ava Diaz · Connor Ledger
Szilvi00 P>!

Even on the days when our time is limited, just knowing you’re there and you exist is worth it. And even if I have to spend the rest of my life wondering what it would be like to kiss you just once… these moments with you… they’re worth everything. YOU are worth everything.

Szilvi00 P>!

[…] there’s nothing more important in this world than family. That’s why we sacrifice the things we do and protect the people we love.

Szilvi00 P>!

“Do you hear it?” I ask. “My heartbeat?”
“Yes,” she whispers, her tears soaking through my shirt.
I blink back my own and try to stay strong, for her. “If you need proof that magic exists, I’m right here.”

Szilvi00 P>!

I reach up and palm the back of her head, hold her to me. Because of all the things I hoped could heal the memories of my past, the human touch and a single moment of compassion weren’t it. Maybe it was because it was never offered to me before. Or maybe it’s because it’s coming from her.
When I feel her start to pull away, I bring her closer. Hold her tighter. Because her touch…
…her touch is like fire.
Only this time,