Invázió (The Walking Dead - Élőhalottak 6.) 9 csillagozás

Jay Bonansinga: Invázió

A ​letarolt Woodbury romjait maguk mögött hagyva, két szedett-vedett túlélőcsapat néz szembe egymással – és mindkettő ütközőpályára állt a másikkal.

A föld alatt, a régi alagutak és bányászaknák labirintusában Lilly Caul és idősekből, kriplikből, gyerekekből álló színes társasága küzd azért, hogy új életet alakítson ki. Ám Lilly szívében és lelkében titkolt becsvágy tüze lobog. Vissza akarja szerezni szeretett Woodburyjét a járkálók dögvészes karmai közül, és az útjában csak egyvalaki áll, aki jelenleg Georgia elpusztított vidékét rója…

A georgiai tájban, a szinte minden irányból érkező járkálók egyre nagyobb áradata közepén, az elmebeteg Jeremiah Garlitz tiszteletes újabb sereget állít egy ördögi, titkos fegyvert felhasználva. Lilly és csapata megsemmisítését tervezi – azokét, akik elpusztították szektaszerű egyházát –, és most először megvannak az eszközei arra, hogy külön bejáratú poklot zúdítson az alagutakban élőkre.

Az emberek két csoportja közti… (tovább)

Delta Vision, 2016
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633951743 · Fordította: Szántai Zsolt

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Jay Bonansinga: Invázió

egyre jobb a sorozat az első 2-3 részt nem tetszett .jelenleg semmi köze a tv sorozathoz .igy lett izgalmas új emberek ,új események..

Marée_Noire>!
Jay Bonansinga: Invázió

Ez a sorozat az életszerűségével fogott meg engem, és tart is szilárdan; még akkor is, ha ez kissé képzavarosan hangzik – zombikkal teli világ hogyan lehetne valószerű?.. Hát úgy, hogy a príma, „színes-szagos” leírásoknak köszönhetően nemcsak oda tudom képzelni magam, hanem még szinte a rothadó bűzt is érzem, mikor a járkálók közelednek! :O
Ez a történet már bőven elkanyarodott a tv-sorozattól, az abban szereplők közül pedig már végképp nincs senki itt, ám mégis profin adja vissza a lepusztult, büdös, lélektelen, reménytelen, mégis időnként emberi és törődő hangulatot…
Lily és a csoportja küzdelmei izgalmasak, bár senki sem kívánná magáénak.

Jay Bonansinga: Invázió

Nehezen haladtam az elejével, mert Jeremiah-ra nem igen voltam kiváncsi.
Ez az ipse még a Kormányzón is túltett.
Ahogy haladtunk előre, úgy lett a jó prédikátor ábrázolása egyre… hm… megviseltebb? A belső bomlása kiütközött a megjelenésén is. A karizmatikus szépfiúból, ugyan még mindig karizmatikus, ám ráncos, kiütéses, kopasz, bosszúszomjas rohadék lesz. Az elmebeteget majdnem kihagytam a felsorolásból, bár ez a jellemvonása már az előző kötetnél is jelen volt.
spoiler

kastagire P>!
Jay Bonansinga: Invázió

„Kedvenc” tiszteletesünk visszatér, hogy megkezdett útjának a végéhez érjen. Ahogy azt írtam a korábbi rész értékelésében, tartottam attól, hogy a tótumfaktum hiányában milyen sztorit fogunk kapni, de megnyugtatott amit olvastam. Az Invázió kellemes zárlatot adott, amivel szerintem mindannyiónk nyugodtan hajthatja a fejét a párnájára. Jók a karakterek és a történetvezetés. Picit unalmasnak és szenvedtetőnek lehet írni, hogy bármelyik sarkon is forduljanak be hőseink valami szarba botlanak, de nem Walt Disney sztorit forgatunk így el kell/el lehet fogadni. Nem 100%os ez sem, de bőven olvasható.

koppy>!
Jay Bonansinga: Invázió

Ez a sorozat engem totál megfogott. Érdekes, izgalmas és meghökkentő. Láthatjuk, hogy az emberek hogyan küzdenek az életben maradásért egy zombikkal teli világban, ahol az élőholtak csak a kisebbik gond. A világ tele van pszichopatákkal… a Kormányzó… a tiszteletes… Ki jöhet még? Emellett még nagyon kíváncsi vagyok, hogy Lilly hova fejlődhet még. A második részben megismerhettünk egy riadt nőt, aki mindig mások segítségére szorul, mostanra viszont már egy harcos amazonná nőtte ki magát. A kérdés, hogy vajon egy ilyen világban meg tudja őrizni a jóságát vagy ő is egy lesz a fent említett pszichopaták között?

Anna_Gerencsér P>!

Jeremiah csak nézte, nézte a fordított keresztet, kővé dermedve bámulta a Sátán jelképét, és lassanként kezdte felfogni, ez mit jelent. Megértette, hogy ez mindannak a szimbóluma, ami megmaradt; megértette, hiába is várnák a Mennybemenetelt, mert aminek meg kellett történnie, az már bekövetkezett: a világ a Purgatóriumba került.

Anna_Gerencsér P>!

A váratlan akadályt, ami lezárta az utat, csak az utolsó pillanatban vette észre. A problémát az okozta, hogy a sovány, ezüst hajú papnak szájmenése volt. Ezt az ő esetében foglalkozási ártalomnak is lehetett tekinteni, ugyanis az volt a feladata, hogy istentiszteleteket tartson, tanácsokat adjon az embereknek, időnként leteremtse őket.

The Walking Dead - Élőhalottak sorozat · Összehasonlítás