Mille ​éclats 1 csillagozás

Jay Asher: Mille éclats Jay Asher: Mille éclats

Sierra mène une double vie. Chaque hiver, elle quitte l'Oregon pour passer les fêtes de fin d'année en Californie, où son père tient une exploitation de sapins de Noël. Impatiente de retrouver sa meilleure amie Heather pendant cette période d'effervescence, la jeune fille de seize ans est aussi intriguée par le séduisant Caleb.

Malgré sa mauvaise réputation, Sierra décide d'ignorer les rumeurs et les avertissements de ses proches pour donner une chance à Caleb. Mais elle a peu de temps pour vivre cette première histoire d'amour car ces vacances en Californie pourraient bien être ses dernières.

Jay Asher: What Light

Michel Lafon, Neuilly-sur-Seine, 2017
288 oldal · ISBN: 9782749931197 · Fordította: Anna Souillac

SandraMarseille>!
Jay Asher: Mille éclats

Aranyos történet. Nagyon szerethető könyv.
Caleb az elejétől kezdve szimpatikus volt. Elég durva az a történet Abbyvel, de mégis szomorú, hogy egyetlen kiborulás megbélyegezheti az egész életét a pletykás emberek miatt.
Röhejes az a hiszti, amit Rachel levágott, mert Sierra nem volt hajlandó 2 napot egyedül vonatozni, hogy megnézze egy színdarabban… Borzalmasan irritálónak találtam ezt az egocentrikus kiscsajt. Elizabeth sem volt képes logikusan látni a helyzetet. Elvégre Sierra az év többi részét velük tölti Oregonban. Nem igaz, hogy nem képesek a karácsonyi időszakot kibírni nélküle… Ez a fejezet eléggé dühített. Sose voltam képes elviselni az ilyen önző, énközpontú embereket. Könyvben sem kedvelem jobban ezt a típust.
Sierra egész értelmes, szerethető karakter, de a legjobb barátai egytől egyig idegesítőek, ami arra utal, hogy ő sem lehet sokkal jobb náluk, de a könyvben nem igazán mutatkozott meg a bugyuta tinilány oldala. Heather is többnyire szimpatikus volt, de azért nála is észlelhető volt a tipikus irritáló tinilány viselkedés.

A könyv nyelvezete nem bonyolult, bár néha szükségem volt a szótárra. Sierra gazdag szókinccsel rendelkezik, ami miatt Caleb gyakran poénkodik is, mert szinte senki nem használ ilyen szavakat egy hétköznapi társalalgásban. Nos, a legtöbb szót, ami miatt húzta Sierra agyát, én sem ismerem franciául, így szótáraznom kellett. Hasznos volt viszont, hogy új szavakat is megtanuljak.