A ​Rock története 2. (A rock története 2.) 7 csillagozás

Jávorszky Béla Szilárd – Sebők János: A Rock története 2.

A nagysikerű nemzetközi rocktörténet második kötete a hetvenes évek eseményeit, trendjeit, előadóit mutatja be Woodstocktól John Lennon 1980. decemberi meggyilkolásáig, a progresszív zenei stílusok, a hard rock, a jazz-rock és a middle of the road pop születésétől az újhullám és szintipop kialakulásáig.

Glória, Budapest, 2007

Lexen P>!
Jávorszky Béla Szilárd – Sebők János: A Rock története 2.

Az első résznél egy fokkal már talán kevésbé jó, de még mindig érdekes, alapos, jó kötet, aminek annak idején nagyon vártam a megjelenését. Az értékelésemet már jóval az olvasás után írom, ezért nem akarok részletekbe belemenni, de az biztos, hogy az első rész volt a legjobb munka. Bár a cím alapján az ember tényleg másra számít, szerintem jogos a többi zenei műfaj bemutatása is, hiszen mindennek mindenre hatása van. Ha nem a zenének a zenére, akkor a körülöttük kialakult népszerűségnek a másikéra és így tovább.

robagra>!
Jávorszky Béla Szilárd – Sebők János: A Rock története 2.

Magyar szerzőktől a legjobb. Mindenképp érdemes elolvasni, de az első fejezettel kellene kezdeni. (50-60as évek)

blianhun>!
Jávorszky Béla Szilárd – Sebők János: A Rock története 2.

Nagyon alapos, sokrétű, de már túlságosan is szerteágazó.
A reggae, a ska, a funk, a disco meg a többi hasonló irányzat nem nagyon érdekelt. Szívesebben olvastam volna többet az igazi rockról.

Jealousman>!
Jávorszky Béla Szilárd – Sebők János: A Rock története 2.

Egy igazi kortörténet a kedvenc műfajommal a központba! Alap műként biblia ként máskor is előfogom venni néha! Minden rockzene kedvelőnek a polcán ott a helye!

A rock története sorozat · Összehasonlítás