A ​titokzatos vacsora 49 csillagozás

Javier Sierra: A titokzatos vacsora

1497 ​fagyos januárja baljós eseményekkel köszöntött Milánóra: gyermekágyi lázban meghal a „Mór” ifjú hitvese; egy zarándokot szíven szúrnak a Szent Ferenc-templomban; Az utolsó vacsorának helyet adó kolostor könyvtárosát felakasztva találják a Piactéren; egy másik domonkos barát ugyanott fölgyújtja magát. A tragikus szálak Leonardo da Vincihez vezetik a pápai titkosszolgálat kiküldött inkvizítorát, Leyre atyát, akit egy névtelen feljelentő már jó ideje riogat titkosított leveleivel, mondván, hogy Milánóban az egyház létét fenyegető eretnek összeesküvés készül. Leyre atya eredetileg csak egy talányos rejtvényt akar megfejteni, hogy megtudja, ki a Vészmadár. A leleményes inkvizítort azonban mindjobban legyűgözi Leonardo mágikus személyisége s a titokzatos remekmű, Az utolsó vacsora, amelyen egy az egyházat alapjaiban megrengető rejtvényt rejtettek el… Okkal gyanúsította-e Róma eretnekséggel Leonardót? Mi volt a Magdaléna-kultusz, és kik voltak a katharok? Kik és miért gyilkolták… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2004

Ulpius-ház, Budapest, 2006
414 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637253009 · Fordította: Csuday Csaba

Clio404>!
Javier Sierra: A titokzatos vacsora

Na végre befejeztem. Az nem lehet mondani, hogy rossz könyv, de ebben a kategóriában én már olvastam sokkal jobbat.
A cím teljesen jó, a borító figyelem felkeltő, de nekem még sem tetszett maradéktalanul. A történet érdekes, csak néha ezt éreztem, hogy Sierra kicsit túl magyarázz egyes dolgokat és ettől az cselekmény egy-egy helyen lelassul, ami nem tett jót a könyvnek. A szereplők nagyon jól el vannak találva. Tetszik, hogy az író nagyon utána nézett mindennek és nem akart szenzáció hajhászó lenni, annak ellenére, hogy ez egy fikció.
Van még két könyv az írótól a polcomon, valószínűleg azokat is elolvasom majd.

andianhu>!
Javier Sierra: A titokzatos vacsora

Elég izgalmas könyv, sok kultúrtörténeti érdekességgel. Hála Javier Sierrának.
A magyar fordításba bekerült néhány hajmeresztő butaság – a kedvenceim: „Jenofonte” és „Diodoro de Sicilia”. (Kitalálod? Xenophón és Diodorus Siculus!) Emellett igazán eltörpül „Filosztrátosz”, „Plotinosz”, meg néhány jelentéktelenül bosszantó apróság.
Csuday Csaba fordította.
Egy ilyen, művészet- és kultúrtörténetben gazdag regény fordításához édeskevés önmagában a nyelvtudás, ha a fordító nem veszi a fáradságot ahhoz, hogy alaposan tájékozódjon a számára ismeretlen világban. És úgy tűnik: lektor meg nem akadt az egész Ulpius-házban, 2006-ban?
Kár.

Néro_B>!
Javier Sierra: A titokzatos vacsora

Messze jobb (irodalmibb, izgalmasabb, európaibb, alaposabb) mint a Da Vinci kód. El lehet játszani a gondolattal, hogy így is történhetett volna. Jó könyv!

nori_1234>!
Javier Sierra: A titokzatos vacsora

valahogy engem teljesen megfogott ez a könyv.zseniális.

HP_SPNLuver92>!
Javier Sierra: A titokzatos vacsora

Első gondolatom a könyv befejezése után: kicsit furcsa egy könyv…
Főleg a történelmi háttér megalapozásával töltötte az idejét, ami miatt kicsit lassabb a cselekmény menete, mint más történelmi rejtélyt boncolgató regények. off
Bevallom őszintén, én elég hamar rájöttem a Vészmadár kilétére. Ha nyitva tartja az ember a szemét, ugyanúgy rá fog jönni. Még a megerősítés után is vártam egy újabb csavarra, de ez oldalon nem volt semmi. Emiatt kicsit vaknak tűnik Leyre atya. Nem értem, hogy nem látta a megoldást hamarabb.
Érdekes volt a Cenacolo, azaz Az Utolsó Vacsora, keletkezéséről olvasni. Nem tudom, mennyi igaz belőle, (valószínűleg csak da Vinci tudja), de tetszett, ahogy a szerző összekötötte a dolgokat. El tudnám hinni, hogy tényleg ilyen rejtett motívumokkal és ezzel a megoldással készült el a festmény.
Mindenképpen érdekfeszítő a történet, és elég erős gondolatokat tár fel a katolikus egyházról. Személy szerint van bennük valami igaz, de nekem mindig is az egyházzal volt bajom, nem a vallással és a hittel. off
Meglátszik a történelmi háttéren, hogy a szerző sokat kutakodott ebben a témában, ebből a szempontból nagyon tetszett. De mint mondtam, nem annyira akciódús és kissé lassan döcög előre a cselekmény.

Javier Sierra: A titokzatos vacsora

Izgalmas olvasmány, s ami még pozitívum volt számomra, hogy jó alaposan és részletesen megfigyeltette velem a festményt, amit egyébként lehet, hogy csak felületesen szemléltem volna… :)

Véda P>!
Javier Sierra: A titokzatos vacsora

Kicsit lerágott csontnak tűnt…lehet azért, mert ebben a témában az elmúlt két évben már olvastam nem egy könyvet. Nem volt rossz, de különösebben jó sem. Mintha az eddigi e témában (Leonardo és az Utolsó vacsora) felgyülemlett konspirációs elméletek köré font volna egy sztorit és nem bele. Akkor inkább már Steve Barry!

Nagy_Niki>!
Javier Sierra: A titokzatos vacsora

Érdekes könyv, de csak a legvégére válik izgalmassá. Addig Sierra csak különböző jeleneteket pakol egymás után. De mindenképpen megéri elolvasni.

vitemerius>!
Javier Sierra: A titokzatos vacsora

Ezt és a Kék dáma titkát olvastam a szerzőtől, ez valamivel jobban tetszett.

eeszter>!

Egy freskóban több felhasználható részlet lehet, mint egy egyszerű ablaksorban. Minél több elem van együtt egy bizonyos térben, annál tágabb teret nyit a memória művészete előtt.

eeszter>!

Javier Sierra évek óta kutatja, milyen összefüggés lehet Jézus és Ozirisz feltámadása között. Kutatásainak eredményeiből sokat használt föl előző, Napóleon egyiptomi titka című regényében. (A kiadó jegyzete)

Kapcsolódó szócikkek: Ozirisz
Lunemorte P>!

– Ne törődj annyit a céllal, Marco. Az útra figyelj, amin eléred.

dokijano>!

Jó pár éve tudom már, hogy ha valamit el akarsz rejteni az emberi aljasság elől, akkor legjobb oda tenni, ahol mindenki láthatja.

68. oldal, 9. fejezet (Ulpius-ház, 2006.)

eeszter>!

A művészet a te leghatásosabb fegyvered, Szentatyám! Állítsd mindig a szolgálatodba, és uralni fogod a keresztényeket! Hanyagold el, és kudarcba fullad pásztori küldetésed!