A ​jedi fegyvere 36 csillagozás

Luke Skywalker kalandja
Jason Fry: A jedi fegyvere Jason Fry: A jedi fegyvere

EBBEN A TELJESEN ÚJ TÖRTÉNETBEN ISMÉT IZGULHATUNK LUKE SKYWALKERÉRT!

A cselekmény a Star Wars: Új remény és a Star Wars: A Birodalom visszavág című filmek közötti időszakban játszódik. Luke egy rejtélyes bolygóra érkezik, ahol az Erő segítségével meg kell mentenie egy fiatal lány életét, és túl kell élnie a párviadalt, amit az új, korábban ismeretlen ellenfelével vív…

A történetben olyan fontos információkat is megtudhatunk, amelyek a
STAR WARS: AZ ÉBREDŐ ERŐ című VII. epizód cselekményéhez szorosan
kapcsolódnak.

Kolibri, Budapest, 2015
186 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155501968 · Fordította: Fencsik Tamás · Illusztrálta: Phil Noto

Luke Skywalker · C-3PO

TiszlaviczMarcsi I>!

Jason Fry: A jedi fegyvere Luke Skywalker kalandja

Ez olyan Luke-os volt. Erő, önfegyelem, kemény munka. Tetszett a világ és az a pár mellékszereplő. Ám egyszer olvasni bőven elég volt.

Valentine_Wiggin>!

Jason Fry: A jedi fegyvere Luke Skywalker kalandja

Olyan kis semmilyen, gyorsan elolvasható, nem nagy szám a cselekménye, de SW hangulata azért van, Luke-ot meg továbbra is nagyon kedvelem. Ami egy kicsit zavart, hogy ő mindig olyan tipikus, „harmadik filmes” hős volt… aki szerencsétlenkedik a kalandjai kezdetén, viszont a fináléra tényleg kiteljesedik. A történetének ívét pont az adta, hogy a felemelkedése elhúzódott, megvoltak az alap jellemvonásai, amik később győzelemhez segítették, de a személyisége is sokat erősödött és formálódott. Itt, noha elvileg a Birodalom Visszavág és az Új remény között vagyunk, mégis olyan, mintha a már végső csatájára készülő, kiforrott jellemű Luke lenne a főszereplő, így nehezebben illeszthető be számomra az idővonalba.

PAVideoStudio>!

Jason Fry: A jedi fegyvere Luke Skywalker kalandja

Ha nem láttam volna a filmet, akkor se lett volna izgalmas. Szódával elmegy, de azért na…
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/1uJLFHVgtU8

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Jason Fry: A jedi fegyvere Luke Skywalker kalandja

Összességében tetszett. Gyorsan befejezhető, felesleges üres lapokkal teleszórt könyv.
Pörgős, lényegretörő történet, ami ha azt nézzük, hogy az egyész C3PO előadásában kerül napvilágra (A hatmillió éjszaka meséi) , nem valami helytálló.

jaspi>!

Jason Fry: A jedi fegyvere Luke Skywalker kalandja

Egyszerű történet, egyszerű szöveg, de rövid kikapcsolódásnak megteszi.

Magos_Roland_Rahl>!

Jason Fry: A jedi fegyvere Luke Skywalker kalandja

Nos eléggé lerí róla, hogy leginkább csak a film marketingje miatt lett kidobva ( nem túl részletes történet, nagy betűkkel írva, és fejezetenként egy egy nagy illusztráció, talán gyorsan kellett kitalálni egy sztorit és minél előbb kiadni) Inkább a fiatalabbaknak. Aki az apró betűs könyvekhez szokott nekik igazi pihenő túra ez a nagy betűkkel írott könyv, Szinte észre sem vetted és kiolvastad pedig 186 oldalas de olyan mintha csak egy gyors Agatha Crhistie Zsebkönyvet olvastál volna szóval hamar ki lehet olvasni.
Ettől függetlenül nem volt rossz, végül is lekötött de annyira érezhető, hogy az új filmhez írták, hogy nem tudom teljes szívemből szeretni ez nem az a Star Wars mint régen.
Viszont azért adtam rá négyet mert rossznak nem rossz.
Ja és volt egy érdekesség, amikor Luke a Tatooinei kocsmai incidensre gondol .Ha az Új Reményben levőre gondol, ott tudtommal Ben csak a „csávó” karját vágta le, viszont itt úgy emlékezik vissza, hogy mindkettőt kinyírta az öreg. Na helyben vagyunk még az EREDETI SW filmet sem látta az író vagy csak ennyire emlékezett belőle és nem tűnt fel senkinek? Ha tévednék szóljatok! Ettől függetlenül rajongóknak ajánlom legyen az új vagy a régi filmek fanja.

Az erő legyen veletek!

Vác_nembéli_István_fia_istván>!

Jason Fry: A jedi fegyvere Luke Skywalker kalandja

aki olvasta a A csempész futása Han Solo és Csubakka kalandja-t na ugyan ara a minőségre számíthat .egyszer olvasható ,drága ,rövid ifjúsági regény .
Luke első próbálkozása az erővel joda ellőtt nem sokkal .
nem fogod halálra izgulni magad rajta .

Lewy_666>!

Jason Fry: A jedi fegyvere Luke Skywalker kalandja

Nem is tudom, mit kéne írnom pontosan erről a könyvről. Ifjúsági regényként tekintek rá, mert máshogy nem igazán érdemes, így viszont azt mondom, hogy megállja a helyét. Érdekes volt látni Luke-ot bizonyos szituációkban, ahogy azt is, hogyan próbálgatja az Erőt. C3PO-t még mindig idegesítő karakternek tartom, de ezt legalább jól visszaadta és szerintem kevésbé volt vontatott a történet, mint mondjuk a Mozgó Célpontban. Volt a vége felé egy Plot-twist, amit elsőre nem is igazán sikerült feldolgozni, de ügyes csavar volt. Összességében nekem tetszett, szépek az illusztrációk, minimalista, mégis stílusos borítóval. Egyetlen dolgot nem értek, az pedig a fülszöveg kis kommentje, miszerint „fontos információkat megtudhatunk, amelyek a VII. epizód cselekményéhez szorosan kapcsolódnak”. Mert én Pava-n kívül nem sok kapcsot fedeztem fel… o.O

Eynregiujkonyvek I>!

Jason Fry: A jedi fegyvere Luke Skywalker kalandja

Először is: a fülszöveg túl sokat árul el. Egy egyszerű ifjúsági regény, semmi különös. Többet is ki lehetett volna hozni belőle, így viszont gyorsan elfelejtem. Bővebb ismertetőm: http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2016/10/a-jedi-fegyver…

Nightmare I>!

Jason Fry: A jedi fegyvere Luke Skywalker kalandja

Ebben benne volt az, ami a Csempész futásából hiányzott: Normális halálok.
Nem volt rossz a történet, bár a Hullarabló miért nem hagyta, hogy spoiler A következő regény a kánonból, amit elolvasok már biztosan rendes regény lesz. Kicsit kezd sok lenni ezekből.

Saku28>!

– Sarco úr? – zendített rá Threepio. – Miért hívják magát Hullarablónak? Igencsak sajátságos elnevezés.
Luke elfintorodott. Néha arra gyanakodott, hogy akárki is programozta Threepiot, bizonyos etikett szabályokat fordítva installált a rendszerébe.

Kapcsolódó szócikkek: C-3PO · Luke Skywalker
Hippoforaccus>!

KIVAS ELŐBB HALLOTTA az érkező hajó hangját, mint hogy meglátta volna. Azonnal tudta, hogy mi lesz az – egy Sentinel osztályú birodalmi csapatszállító. A hangja alapján valami baj volt az egyik benzinpumpájával – talán eldugulhatott –, de még nem ment tönkre teljesen.

Hippoforaccus>!

Az öreg Jedi az övén csüngő fénykard után kapott.
Olyan gyorsan, olyan fürgén mozdult, ahogy azt ember soha nem feltételezné egy sivatagi remetéről. A fénykard kettőbe vágta a rá fogott sugárvetőt, majd szétvágta a gengsztereket is.
Ez volt az első alkalom, amikor Luke akció közepette
látott fénykardot. Lenyűgözte, hogy egy röpke felesleges mozdulat sem történt – az egyik pillanatban még két kötekedő idegen fenyegette egy öregember életét, a következőben viszont már holtan hevertek a mocskos padlón.