Leszámolás ​a csempészek holdján (Star Wars 2.) 96 csillagozás

Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

Folytatódnak a kalandok az időtlen klasszikus új történeteiben!

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL új Star Wars sorozatának 7-12. számát foglalja magában, Stuart Immonen és Simone Bianchi rajzaival és Jason Aaron szövegével.

Luke többet szeretne megtudni a Jedikről, ezért elindul, hogy felkeresse a coruscanti Jedi Templomot, ám elrabolják a fénykardját, és hamarosan egy börtönben találja magát. Ezalatt Han és Leia nem várt ellenféllel kerülnek szembe: miközben a birodalmiak üldözik őket, Han múltjából felbukkan egy nő, aki személyes okokból bosszút forral ellene. Hannak pedig rövidesen újra a szabadságáért kell küzdenie. Csubakka eközben elszántan keresi Luke-ot, ám egyre fogy az idő: Luke egy kegyetlen bűnöző markába került, és ha a barátai nem mentik meg, akkor be kell lépnie a Halál Arénájába…
A kötet mindezeken felül tartalmaz egy különálló részt, amelyben bepillantást nyerünk Obi-van Kenobi tatuini életébe.

Szukits, Szeged, 2017
140 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634973911 · Fordította: Szente Mihály · Illusztrálta: Stuart Immonen, Simone Bianchi, Wade Von Grawbadger

Rodwin>!
Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

Minden folytatódik ott, ahol az előző könyvben abbamaradt. Luke kutat a múltjában, a kezében csak Obi-Van naplója van, amivel maga sem tudja, hogy mit is kezdjen. A Nar Shaddaara utazik abban a reményben, hogy itt többet tud meg a Jedi Templomban. Ám ez a bolygó leginkább a csempészek, és az alávaló bűnözők játszóháza, így sok jóra nem számíthat. Ami a történet beindulása után be is bizonyosul, az erő ott csordogál az ifjú Skywalkerben, de a fejvadászokkal, és egy kegyetlen Huttal ő sem tudja felvenni a versenyt, hiába van a birtokában a Jedik ősi fegyvere. Vajon ebből a galibából, hogy keveredik ki, és mint mindig Darth Vader ott munkálkodik a háttérben.
Han és Leia, illetve az előző kötetben feltűnt ismeretlen idegen, Sana, tovább folytatja harcát egymás ellen, és a birodalommal szemben is. Itt most nem annyira jöttek át a csipkelődések, de azért még mindig mosolyt csalnak az arcomra ezek a jelenetek.
Továbbá Csubakka és kedvenc aranyszínű droidunk is folytatja a keresést Luke után.
Az ő útjukat is rengeteg akadály, és bérgyilkosok keresztezik.
A szálak a végére szépen összeérnek és akciódús csatajelenetekkel zárulnak.
A könyv elején pedig egy bónusztörténet található. Obi-Van életébe tekinthettünk bele, hogy hogyan is segített mindenki tudtán kívül Luke-nak, és a nevelt szüleinek.
Nem volt rossz könyvecske, de az előző jobban tetszett. A rajzólók személye is most más, de ilyen téren is az előző jobb volt számomra. Egy erős négyest mindenképp megér.
Kedvem lenne újra a regényekbe is belevetni magam, középiskolában csak faltam őket.
De már én sem tudom, hogy hol is kéne kezdeni. :)

Szukits, Szeged, 2017
zamil>!
Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

Minden ott folytatódik ahol abbamarad, Lukeba egyre jobban feléled az erő és így egyre kíváncsibb lesz, ez persze bajba is sodorja. Új szereplő jelenik meg, aki csak szint visz a sorozatba.
Ben naplója igazi hiánypótló darab.

FélszipókásŐsmoly P>!
Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

Az első történet (7. rész) egy régebbi eseményt mesél el, Kenobi naplójából feltárul a jedi mester tatuini önkéntes száműzetésének pár napja.

Akciódús, fordulatos kötet, tetszettek a rajzok is. Jason Aaron nagyon feszegeti a határokat a klasszikus filmek által megszabott karakterábrázolás és a saját merész elképzelései között. Luke a fénykardot is alig tudja suhogtatni, de Nar Shadda-i magánakciója során összecsap egy spoiler és értékes holokronokra bukkan (persze nem jut oda, hogy a tartalmukat is megismerhesse, mert azzal az író áthágta volna az említett határvonalat). Naivsága folytán egy jedi-ereklye gyűjtő hutt fogságába esik. spoiler

Csubi később a keresésére indul C3PO-val, de egy kemény fejvadász állja útjukat. Menő összecsapások, még egy klasszikus Schwarzi poén is elcsattan. :D (link) A másik szálon Han és Leia igyekszik túlélni a Külső Gyűrű egyik bolygóján, de egy titokzatos fejvadász kavar bele a birodalmiakkal folytatott macska-egér játékukba. Érdekes adalékokkal bővül Han múltja. Természetesen jókora mázli-sorozatnak köszönhetően kikeverednek a bajból, és végül Luke megmentésébe fut össze mindenki szála.

Dominik_Blasir>!
Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

Sokkal frissebbnek tűnik a mostani történet, mint a Skywalker lesújt eseménysorozata – pedig ha belegondolok, elég ismerős, amint Luke egy hutt fogságába kerül, aki a közönség legnagyobb élvezetére valami gigantikus, elpusztíthatatlannak tűnő szörnnyel akarja megetetni. De közben megismerjük a bizonytalan, sérülékeny Luke-ot, aki messzemenőkig izgalmasabb, mint… valaha. Ráadásul a többi szálon is szimpatikus volt a minimális koncepció-frissítés (főleg a Han-Leia duó trióvá bővítése).
A Ben Kenobi naplójából való részletek pedig egyenesen katartikusak.
Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2017-08-02+…

PAVideoStudio>!
Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

Luke le akarja küzdeni bizonytalanságát, többet akar tudni a Jedikről, ezért a coruscanti Jedi Templomba igyekszik, amihez kitérőt tesz a Nar Shaddaán, ahol a csempésztársadalom söpredéke kimutatja a foga fehérjét.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/cr0AA0zDi6Y

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Kopaszkutya84 P>!
Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

Jobb volt mint az előző rész. Remélem Kreel-t még látjuk valahol. Egész ütős karakter volt. A Csubi és Dengar közti harc is tetszetős volt. Gondolom a spoiler. Sana nem lett szimpatikusabb sajnos. Ben naplója viszont érdekes. Úgy tűnik a következő TPB-kben helyet kap majd egy-egy részlet belőle.

A_S1M0N P>!
Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

Jobban tetszett, mint az első rész, Obi-Wan Kenobi kényszerű rejtőzködéséről jó volt olvasni, remélem lesz még ilyen a későbbiekben is.
Mellette Csubakka is több szerepet kapott, ennek is örültem.
Han és Leia továbbra is csipkelődnek egymással, valamint kapnak egy harmadik társat is ehhez, ami kissé megkavarja a dolgokat, de a végére ez már eléggé idegesítő volt…
Luke szála is érdekesebb volt, bár elég hasonló kelepcébe került, mint A Jedi visszatér egy bizonyos jelenetében, szóval a lázadóknál ismét megfigyelhető valamilyen szintű ismétlődés, amit én speciel kissé unok és ötlettelennek tartom az ilyen húzásokat.
Ettől függetlenül szórakoztatóbb volt elődjénél, sokszor pedig vicces is.

Melcsó>!
Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

Jó volt! Imádtam Obi-Wan-t a Tatooine-on az elején. Viszont a sztori, főleg az arénás jelenet, egy az egyben kb olyan volt, mint a Jedi Fallen Order-ben.

negoti P>!
Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

A szokásos akciódús történetek, valaki mindig bajba kerül (ez esetben Luke), de azért vannak a barátok, hogy megmentsék.

Kada22 >!
Jason Aaron: Star Wars 2. – Leszámolás a csempészek holdján

Nagyon élveztem. Magával ragadó, pörgős hangvételű, ízig vérig Star Wars történet, ráadásul a jobb fajtából. A rajzok szépek, a színezés lehengerlő. A karaktereket jól visszaadja az író. Luke, Leia, Han és a többiek pontosan úgy viselkednek, ahogy arra számítani lehet az Új remény után.
Luke – az utolsó Jedi – ősei útját kutatja, de válaszok helyett csak problémák sorát kapja meg, eközben pedig Han múltjából is kerülnek elő érdekes titkok. Az új karakterek fantasztikusak, jól illeszkednek a többiekhez. Ráadásul valami azt súgja, hogy némelyik visszatérő lesz közülük.

Star Wars novellák fordításáért látogass el a https://kadafordit.blog.hu oldalra.

negoti P>!

C3PO: Csubakka azt mondja…aki nem óhajtja fizikailag kényelmetlenül érezni magát, az talán keressen egy másik helyet, ahol elfogyaszthatja az italát. És ezt tegye meg minél gyorsabban!

10. szám

Star Wars sorozat · Összehasonlítás