Skywalker ​Strikes (Star Wars 1.) 13 csillagozás

Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker Strikes

The greatest space adventure of all returns to Marvel! Luke Skywalker and the ragtag rebel band opposing the Galactic Empire are fresh off their biggest victory yet – the destruction of the massive Death Star. But the Empire's not toppled yet! Join Luke, Princess Leia, Han Solo, Chewbacca, C-3PO, R2-D2 and the rest of the Rebel Alliance as they fi ght for freedom against the evil of Darth Vader and his master, the Emperor! But when a Rebel assault goes very wrong, Han and Leia will have to think fast to make their escape…while Luke fi nds himself faceto-face with Darth Vader! In the explosive aftermath, a humbled Luke returns to Tatooine to learn more about his mentor Obi-Wan Kenobi. Meanwhile, Leia and Han undertake a vital – and dangerous -secret mission…but can they succeed without Luke? COLLECTING: STAR WARS 1-6

Marvel, 2015
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780785192138 · Illusztrálta: John Cassaday

ViraMors P>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker Strikes

Alapvetően jó volt, bár erősen érződik a köteten a felvezetés-jelleg. Luke keresi a Jedi útját a Lázadás az új bázisát, Darth Vader meg a Halálcsillagot felrobbantó pilótát. Mindeközben Han és Leia egymás vérét szívják, R2 vagányan produkálja magát, C-3PO meg pont olyan idegesítő, mint máskor, vagyis mindenki hozza a formáját. Volt benne akció, némi humor, meg egy első pillantásra kissé WTF lezárás, ez utóbbit majd a következő kötetek függvényében felülvizsgálom :)
Grafikailag nagyrészt bejön, bár nekem időnként kissé furák az arcok, és a fénykard mozgásának az ábrázolása.

Dominik_Blasir>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker Strikes

Ha valaki arra kíváncsi, hogy mi történt az első Halálcsillag felrobbantása és a Hoth bolygó birodalmi elfoglalása között, javasolt a most induló (kánon) képregénysorozat, ugyanis minden benne van, amit az eredeti trilógia rajongói szoktak szeretni. Van itt kaland, akció és néha felvillanó lézerkard; találkozunk a sötét és gonosz Darth Vaderrel, az identitását kereső Luke Skywalkerrel és természetesen az örökké zsörtölődő C-3PO-val; Leia és Han évődik, az űrjárgányok vagányak, a Birodalmi Lépegetők pedig még mindig… nos, lépegetnek. Egyszóval van stílusa és hangulata, aki ezt szereti, annak mindenképpen érdemes belevágni (a kezdő sztorin még érződik, hogy felvezetés, de annak szerintem működik).
A gond ott kezdődik, hogy számomra mindez tökéletesen érdektelen, halálosan unalmas, és a legkevésbé sem ezt szeretem a Star Wars univerzumban. Úgyhogy egyelőre engem elvesztett (az amúgy nagyon profi) Jason Aaron.

Szilver>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker Strikes

Nem is értem miért olvasom ezeket a Star Wars képregényeket. Szimplán borzasztóan bénák, ahogy utólag magyaráznak bele felesleges dolgokat az univerzumba.spoiler

Kopaszkutya84>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker Strikes

A két párhuzamosan futó ongoing sorozat közül ez a gyengébb. Lehet csak azért gondolom így, mert már unom a Luke-Leia-Han központú sztorikat. Vittek bele néhány csavart, ezt értékelem is. Az előzmény trilógiára tett utalások is nagyon bejöttek. A kedvenc karakterem Boba Fett volt, a legkevésbé szimpatikus pedig Sana. A rajzok se rosszak, de a Vader szebb volt.

Ebe_Endocott>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker Strikes

Sztem jo volt, izgalmas volt, Boba Fett kicsit aktívabb, mint amire a filmből következtetni lehetne, de hát valamire végülis alapozni kell azt a nagy hírnevet. Nekem a rajzolás is tetszett, és ez a párhuzamos vezetés a Darth Vaderrel is jól jön ki.

PAVideoStudio>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker Strikes

Ahogy jelentek meg a rajongói fordítások az adott számokhoz úgy olvastam. Az lején a történet egyszerű, kicsit Erőpróba feelinges, az első négy szám sztorija nekem közepes volt, de a végük mindig felkeltette az érdeklődésem a következő szám iránt – ez igaz az összes számra is. Néhány arc (pl. Luke-é) megrajzolása nem tetszik, nem illik a szereplőhöz, nem olyan, mint a filmekben. A távoli képek viszont nagyon jól néznek ki. Han beszólásai jók, de vhogy ez a túl sok utalás az OT-ra ezekben a képregényekben nem jön be annyira, olyan mintha nem tudnának kitalálni mást, mondván, hogy úgyis kajálni fogják az olvasók. A 6. szám baromi nagyot üt, és komoly – talán túlságosan is sokáig tartó – fejtörésre ad okot. Nem sok újat ad hozzá eddigi ismereteimhez, nekem ez is közepes, jópofa, de nem ájultam el tőle.

Az ebben a TBP-ben helyet nem kapó 7. szám, a From the Journals of Old Ben Kenobi: „The Last of His Breed” jobban tetszett, mint a föntiek, a beúszó szöveg azokkal a betűkkel brutálisan király.

Nightmare I>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker Strikes

Jó képregény. A hatodik szám volt a legjobb. Biztosan el fogom olvasni a fordítást (rajongói fordításban). Han Solo felesége… Ki gondolta volna?

Bcony>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker Strikes

A Halálcsillag megsemmisült, de a háború még nem ért végett, éppen csak hogy elkezdődött. Az új remény után vagyunk rögtön, és hőseinknek továbbra is sok felrobbantatni valója akad.
Feltűnik minden fontos karakter, mintha csak az új remény egyik kivágott jelenetében lennénk. Kicsit olyan érzésem volt az első 3 részben, hogy kell egy képregény, ami egy az egyben hozza a filmek hangulatát, emiatt olyan érzésem volt, hogy ezt már láttam.
Ha csak ezt a pár részt kéne értékelni, akkor 2-3 csillagot kapna, mert unalmas. De belátom kellett egy kis felvezetés, és megérte kivárni a 4. részt, mert az utolsó 3 rész sokkal jobbra sikeredett.
Luke teljesen el van veszve Obivan nélkül és már-már kezdi feladni, hogy jedivé válhat valaha.
Illetve behoztak egy Hanhoz kötődő új karaktert, kíváncsi vagyok vele mit kezdenek.

Saku28>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker Strikes

3 és fél csillag, mert van még hova fejlődni, bár nem volt olyan rossz. Nem első nekifutásom ez ennek a képregény-folyamnak, viszont most jutottam el addig, hogy tényleg el is olvassam, eddig megakasztott a rajzolás… nem tudom eldönteni, hogy most két rajzoló van, vagy valaki félúton rájött, hogy referencia fotóval egyszerűbb igazi ember arcával összefonódott karaktereket rajzolni, viszont olyan elképesztően bénán váltott néha a felpumpált izomember arcszerkezet és a fiatal Mark Hamill között, hogy nem csodálom, hogy nem vettem rá magam hamarabb. off
Ami a történetet illeti, az egész egy hatalmas pilot rész, úgyhogy nem akarom még leírni. Imádom a fő triónkat, viszont egyelőre mindenki csak megy a saját kis gondja után, sokszor akár tojva a másik céljára- Vader és Luke történetszála volt eddig a legjobb, Leiát és Hant a zsörtölődéseik ellenére sem tartottam igazán erősnek. spoiler

Star Wars sorozat · Összehasonlítás