Skywalker ​lesújt (Star Wars 1.) 116 csillagozás

Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

Minden idők legnagyobb űrkalandja visszatér!

Ez a képregény gyűjtemény a MARVEL új Star Wars sorozatának első 6 számát foglalja magába, John Cassaday rajzaival és Jason Aaron szövegével.

A Birodalom ellen harcoló felkelők elérték az eddigi legnagyobb győzelmüket: megsemmisítették a Halálcsillagot. Ám a Birodalom ettől még nem bukott meg. Amikor a felkelők következő támadása kudarcba fullad, Hannak és Leiának menekülnie kell, Luke pedig szembekerül magával Darth Vaderrel. Túléli az összecsapást, majd visszatér a Tatuinra abban a reményben, hogy még többet megtud volt mesteréről, Obi-van Kenobiról. Eközben Leia és Han belevágnak egy fontos és veszedelmes küldetésbe. De sikert arathatnak Luke nélkül? Mialatt Luke a Tatuinon kutat, egy új, eddig ismeretlen ellenfél támad rá: Boba Fett…

Szukits, Szeged, 2017
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634973867 · Fordította: Szente Mihály · Illusztrálta: John Cassaday

Darth Vader · Han Solo · Luke Skywalker · Leia Organa · Chewbacca · R2-D2 · Boba Fett · Jabba Desilijic Tiure

Rodwin>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

Röviden annyit mondanék, hogy ez nekem így elsőre kifejezetten tetszett. Mondjuk az író nem bízta a véletlenre és a Halálcsillag elpusztítása utáni időbe repít minket vissza.
Luke még teljesen tudatlan minden szinten, próbálja magában felfedezni az erőt. Több fronton is összecsap Darth Vaderrel, majd visszatér a Tatuinra a múltja után kutatva.
Leia és Han a felkelők éllovasai tovább folytatják küzdelmüket a Birodalommal szemben. Csipkelődéseik a filmbelieket idézik, nagyon jól szórakoztam rajtuk. Részükről is többfrontos, látványos küzdelmeknek lehetünk szemtanúi.
Feltűnnek régi ismerősök, és egy új rejtélyes idegen Han múltjából. Minden adott egy jó kis kalandhoz, és annak folytatásához.
A könyv olvasása közben a fejemben hallottam az eredeti magyar hangokat. A rajzok is teljesen átjöttek. Örülök, hogy a Szukits a képregényekbe is belevágott.
Részemről egy majdnem ötös olvasmány volt.

Szukits, Szeged, 2017
zamil>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

Szóval ilyen egy Star Wars képregény, azt kell mondjam jól működik. Van itt minden lézerkard, csillagromboló, minden ami kell az igazi érzéshez.
Jól beillik az SW univerzumba, mondjuk biztosra ment, mert a megszokott szereplőkkel dolgozik. Jók lettek a párbeszédek hűek az eredeti karakterekhez.

FélszipókásŐsmoly P>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

Miután a Star Wars képregények a Dark Horse kiadótól átkerültek a Marvelhez, ott úgy döntöttek a klasszikus filmeket fogják összekötni. Ez a sorozat az Egy új remény és a Birodalom visszavág közötti időszakban játszódik – Y. u. 0 és 3 között –, 13 kötetbe gyűjtött 75 részen át, amelyben lesznek majd visszatekintések (pl. Kenobi tatuini rejtőzködésének idejére) és összefonódások a Kieron Gillen-féle Darth Vader sorozattal és Doktor Aphra saját sorozatával is.

Akcióban és humorban bővelkedő sorozat, és ennek az arcábrázolásai is egyre jobbak (a gyenge részek azok, ahol Salvador Larroca rajzolt, de ez az 5. kötetig nem fenyeget). A főhősök Leia, Han, Luke, Chewie, C3PO és Artu, akik igyekeznek minél több csapást bevinni a Birodalomnak a Halálcsillag elpusztítását követően, amíg a saját flottájuknak keresnek egy védhető bázist, illetve anyagi és emberi erőforrásokat. Ebben a kötetben egy tatuini fegyvergyárat támadnak meg, melynek során szembetalálkoznak magával Darth Vaderrel is. Szoros összefonódás van a sötét nagyúr sorozatának első kötetével, ajánlott olvasási sorrend (a számok a köteten belüli részeket jelölik):

1. Star Wars 1-3
2. Darth Vader 1
3. Coda (a Darth Vader 4. kötetének legvégéről; de ki is hagyható, ha épp nincs meg)
4. Star Wars 4
5. Darth Vader 2-4
6. Star Wars 5
7. Darth Vader 5
8. Star Wars 6
9. Darth Vader 6

Luke igyekszik felnőni a hős és jedi szerepéhez, amit a Halálcsillag elpusztítása ruházott rá, noha hamar szembesül vele, hogy jobbára csak a szerencsének az Erőnek köszönhetik, hogy túlélték. Így hát elindul, hogy megkeresse a saját útját a jedivé váláshoz (ez a szál nagyon tetszett, folytatódik is a következő kötetekben). Han és Leia civódásait szerintem túltolta az író, Han sokszor ostobán viselkedik és emiatt kerülnek bajba (csak hogy legyen bonyodalom). Chewie kicsit háttérbe kerül az első kötetben az első akciót leszámítva, ahogy a droidok is. Viszont van cserébe több jelenet Boba Fettel, Jabbával és Darth Vaderrel, amik remekül sikerültek. Nem túlbonyolított a történet, de azért nem is butusmód egyszerű. Könnyed szórakozást nyújtó sorozat, érdemes belevágni (de nem szégyen elengedni, amikor már kifújt :P).

Dominik_Blasir>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

Olyan túl sokat nem változott a véleményem az angol változat olvasása után spoiler, bár talán egy picit jobban elkapott ez a kalandos nosztalgiahullám, most valahogy jobban tudtam szeretni. Mindenesetre továbbra is: aki szédítően eredeti és meglepően kreatív pillanatokat vár, annak nem biztos, hogy itt érdemes keresgélnie. Mindenki másnak jó móka.

Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2017-05-13+…

Kopaszkutya84 P>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

A két párhuzamosan futó ongoing sorozat közül ez a gyengébb. Lehet csak azért gondolom így, mert már unom a Luke-Leia-Han központú sztorikat. Vittek bele néhány csavart, ezt értékelem is. Az előzmény trilógiára tett utalások is nagyon bejöttek. A kedvenc karakterem Boba Fett volt, a legkevésbé szimpatikus pedig Sana. A rajzok se rosszak, de a Vader szebb volt.

A_S1M0N P>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

Semmi extra, a felkelők a Halálcsillag elpusztítása után is dolgoznak a Birodalom legyőzésén, de nem minden alakul úgy, ahogy eltervezték. Luke továbbra is vívódik önmagával, Leia és Han pedig újra akcióba lendülnek, amíg rájuk nem talál spoiler.

A rajzok nem rosszak, a főbb szereplők felismerhetőek, a Han és Leia közötti kémia szerintem a Marjorie Liu: Star Wars: Han Solo kötetben sokkal jobban működött, viccesebb is volt, bár itt is akadtak megmosolyogtató jelenetek.

negoti P>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

Han és Leia szócsatái még mindig viccesek. Mivel őket jobban ismerem, mint a SW új szereplőit, ezért jobban is kedvelem a róluk szóló történeteket.

fekiyeti79>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

Elkövettem azt a hibát, hogy a Vadert olvastam előbb, ezért ott volt egy kis hiányérzetem, főleg Vader visszaemlékezéseinél. De a kettő együtt nagyon tetszett. Nem elemeztem a képi világot, a rajzokat, csupán élveztem a történeteket. A képregények hátránya, hogy nem erőlteti meg a fantáziát, viszont ez egyben az előnyük is; láthatom, amit olvasok. :)
Szerintem ötös. :)

PAVideoStudio>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

A történet egyszerű, de kalandos, akciódús, utalásokkal teli, melyben a lázadók a Cymoon 1 fegyvergyárát támadják meg.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/PgVNvJBDb8U

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Melcsó>!
Jason Aaron: Star Wars 1. – Skywalker lesújt

Huh ez nagyon jól esett most nekem! :) Remek jelenetek, jó sztori. Jókat nevettem is. Már régóta bele akartam kezdeni ebbe a sorozatba, örülök, hogy ilyen jól indított!

Szelén>!

[Luke] – Találtam néhány utast.
[Han] – Néhányat?!
[Leia] – Rabszolgák. Luke….
[Luke ] – Velünk jönnek, Leia.
[Han] – Persze, legyünk csak minél többen!

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo · Leia Organa · Luke Skywalker

[A lépegetőben]
– Na most megpróbálok rálépni valakire.
– Tegye meg! Kenobi tábornokért és az Alderaanért!

– Hé, miért nem mozdulunk?"
– Ez szórakozik velem!
– Az Erőt használja. Szét fogja tépni a gépet!
– Az képtelenség! Az lehetetlen! Olyan, hogy Erő, nem létezik!
– Ezt mondja Vadernek!

Kapcsolódó szócikkek: Alderaan · az Erő · Darth Vader · Han Solo · Leia Organa · Obi-Wan Kenobi
Szelén>!

– Tűnj el a ketrectől! Hacsak nem szeretnél benne lenni! Ki vagy te?
Te nem ezeket a rabszolgákat keresed!
– Mi van?!
– Egy próbát megért. Hát ezt máshogy kell intézni…

Kapcsolódó szócikkek: Luke Skywalker
Szelén>!

– Szép munka, Han, ha azt tervezte, hogy csapdába ejt minket! Hogy jutunk ki innen?
– Nos, lépegetve, fenség!
– Egy birodalmi lépegető? Egyáltalán, el tudja vezetni?
– Én mindent el tudok vezetni! Gyerünk!

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo · Leia Organa
Szelén>!

– Ugy fogod azt a fegyvert, mint egy felkészületlen gyermek. Nincs hozzá jogod! Egy kölyök vagy, nem jedi! Ki vagy te?
– Megölted az apámat!
Sok apát öltem meg, ennél többet kell mondanod!

Kapcsolódó szócikkek: Darth Vader · Luke Skywalker

[A lépegetőben]
– Figyelné, hogy merre megyünk, maga őrült? Majdnem rálépett egy twi'lekre! Ha rá akar lépni valakire, akkor Vadert tapossa el! Tudja, a fekete ruhást!
– Én nem próbálok rálépni senkire, csak ki akarok jutni innen.
– Ó, hát az remekül megy!

Kapcsolódó szócikkek: Darth Vader · Han Solo · Leia Organa
N_Renata17>!

– Ha szabad megjegyeznem, Solo kapitány, eléggé nyugtalanító, hogy a hajóját oly könnyű összetéveszteni a hulladékkal.
– Te leszel a hulladék, aranypofa, ha eltolsz valamit!

Szelén>!

– Segít nekem, és megkapja az alkatrészeket.
Segítek magának? Egy ideje csak ezt csinálom. Épp most segítettem felrobbantani a legnagyobb fegyvergyárat. Felírtam a nevemet a Birodalom körözési listáira!
– Az már több napja történt. Nem kéne a múltban élnie, Solo kapitány.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo · Leia Organa
Szelén>!

– Csubakka! Kell a hiperhajtómű! Most!
– Hhhhwrrrrr!
– Mit mondott?
– Uuughhh…
– Sejtettem, hogy ezt mondta.

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca · Han Solo · Leia Organa
Szelén>!

– Még most is nehéz elhinni, hogy ez a kölyök, ez a hatalmas harcos, aki megsemmisítette az elpusztíthatatlan Halálcsillagot, ezek közül a sivár dűnék közül származik. Ki ismer olyan hírességet, aki a Tatuinon született?"

Kapcsolódó szócikkek: Halálcsillag · Jabba Desilijic Tiure · Luke Skywalker · Tatuin

Star Wars sorozat · Összehasonlítás