Golgoták ​és kisdedek 2 csillagozás

Jártó Róza: Golgoták és kisdedek

Hiszem ​és vallom, hogy az ember attól ember, hogy gondolkodik és a gondolatait valamilyen úton-módon átadja, megosztja másokkal.
Van, hogy csak a piacon beszélgetve és van, hogy leírja és ha a sors is úgy akarja akkor könyvbe varázsolja.
Én is így tettem. A lelkemet bele varázsoltam a Golgoták és kisdedek címen megírt könyvbe amit most megosztok Veletek, Olvasókkal.
„Szeretettel ajánlom a Golgoták és kisdedek címen megjelentetett novellás-kötetemet. Nem csak azért, mert szemet gyönyörködtetően szép maga a könyv is, hanem az írások is lenyűgözően emberiek, hisz minden sora rólunk, róla, rólatok íródott, minden téma az életből merítődött. Egy kis ízelítő:

„… leszálltam a Táncsics utcai megállóban. Ő is. Innentől’ elvesztem. Volt madárcsicsergés, volt kikelet, volt minden szép és jó, még harsona is, csak józan ész nem volt. Számomra innentől’ csak két időszak létezett. Tamás előtti és Tamás utáni. Természetesen a Tamás előtti időszak volt az, ami… (tovább)

240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630888448 · Illusztrálta: Siess Zsuzsa

Zseraldina>!
Jártó Róza: Golgoták és kisdedek

Évek óta olvasom Jártó Róza írásait. Bármiről is ír, egyszerűen nem lehet abbahagyni. Ez a harmadik könyve, amit elolvastam. Novellái nem csak kitalált történetek, hanem saját életét próbálja nekünk elmondani. Nem csak a könyv borítója, hanem a tartalma is megfogott. Megint kiválasztottam egyet, ami a legjobban tetszett: az Anyaszív. Szerintem mindenkinek érdemes elolvasni.

sophie P>!

[…] egy fiú addig nem lehet férfi, amíg nincs neki csíkos pizsamája, vagy csíkos gatyája.

49. oldal - Emlékek útján