Betyárhistória 8 csillagozás

Jaroslav Hašek: Betyárhistória

Hasek, a szabadító. A híres cseh író humorával megszabadítja az olvasót a hétköznapok terhétől. Világlátásmódjával fölszabadítja olvasójában az életörömöt, és vigaszt nyújt. De ki szabadítja meg Haseket a rárakódott portól? Ez a kötet új keresztmetszetet nyújt Hasek korai elbeszéléseiből, ez idáig még nem olvasható történetekkel lep meg, amelyek új fénybe állítják a világhírű írót (Családi tragédia. Egy régi drogériáról). Számos megjelent elbeszélést friss fordításban, másokat pedig, amelyeket az elmúlt évtizedekben megnyomorított a cenzúra vagy a fordítói önkény, végre hiteles szöveggel közöl.

Eredeti cím: Dekameron humoru a satiry

Eredeti megjelenés éve: 1972

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Jaroslav Hašek elbeszélések Cartaphilus

Cartaphilus, Budapest, 2004
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639303860 · Fordította: Hubik István, Körtvélyessy Klára, Kiss Szemán Róbert, Kiss-Szemán Katalin, Zádor András, Zádor Margit, Tóth Tibor · Illusztrálta: Josef Lada

csgabi P>!
Jaroslav Hašek: Betyárhistória

Jó kis gyűjtemény, rendkívül szórakoztató, és az elbeszélésekből azt kell mondanom, hogy 17-18 kifejezetten tetszett. Ez jó arány, ha azt vesszük, hogy 26 írást találunk a kötetben. :-) De persze a többi sem volt rossz, csupán nem ragadott meg annyira. A Svejk tévében nem tetszett, könyvben nem olvastam, de ezek a történetek bejöttek; még akkor is, ha inkább Capekhez húzok. Kellemes kikapcsolódást nyújtott a kötet.
Ha humoros, néha keresédes, olykor (vagy nem is csak olykor) szatirikus történetekre vágytok, olvassátok ezt a könyvet.