Állatok ​a múzeumban (Két Egér kalandjai 1.) 12 csillagozás

Jánosi-Halász Rita – Entz Sarolta – Fekete-Horváth Erika: Állatok a múzeumban

A Múzeumi Egér és unokatestvére éjszakánként a múzeum termeit járják. Képeket, szobrokat néznek, közben pedig a művészetről beszélgetnek. Az egerek eszmecseréje arról folyik, hogyan ábrázolják az állatokat a művészetben. A könyv képanyaga (140 színes kép) nem egyszerűen állatábrázolásokat mutat be, hanem ezek kapcsán művészettörténeti ismereteket közvetít: miért a lovaknak köszönhetjük a mozgókép feltalálását; hogyan készül a bronz- vagy a márványszobor; miért ábrázolnak egyes szenteket állatok társaságában stb.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Két Egér Könyvek, Budapest, 2007
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630632447 · Illusztrálta: Branda László

Nienna001 P>!
Jánosi-Halász Rita – Entz Sarolta – Fekete-Horváth Erika: Állatok a múzeumban

Fiatalabbaknak jó bevezető lehet a művészettörténetbe. Nem terhel túl információval, hagy teret arra, hogyha valami érdekel utánanézz. A képek érdekesek, és nem a legismertebbekből lettek összeválogatva, így sok volt az újdonság. Az állatok pedig olyasmi téma, ami talán jobban is érdekli a gyerekeket. Nem tudom hány éveseknek lehet igazán jó, de szerintem egy érdeklődő 10-12 éves talán már értékelné. Azt hiszem nekem tetszett volna, ilyen idős koromban.

A kerettörténet cuki, a múzeumi egér, illetve a sok unokatestvér körül az érdeklődő kedvenc unokatestvér éjszakai túrája a múzeumban. Mondjuk szívesen elmennék abba a múzeumba kiállítást nézni, ahol az említtet művek mind együtt vannak :)

mamszi>!
Jánosi-Halász Rita – Entz Sarolta – Fekete-Horváth Erika: Állatok a múzeumban

5 csillag, végig nagyon lekötötte 5 évesemet. Sokat beszélgettünk a képekről, élvezetes olvasmány volt. A sorozat 3. kötetének elolvasása után még a Múzeum (Szépművészeti) látogatását is megejtettük. :)

Jeffi P>!
Jánosi-Halász Rita – Entz Sarolta – Fekete-Horváth Erika: Állatok a múzeumban

Ez is nagyon tetszett. Mondjuk tény, hogy eleve az első kettő is jó volt, akkor elvárom, hogy a harmadik is jó legyen :)
Állatok a művészetben, ilyesmi címe is lehetett volna, szobrok, képek mindenféle háttérinformáció, néha csak említésként, néha bővebben. Címjegyzék most is volt, és melléklet is. Amit szívesen kivágtam volna, meg megcsináltam volna, de a könyv könyvtári, tehát értelem szerűen nem vagdosok ki belőle semmit még ha fel is hív rá a könyv, és bele se rajzolok, bár ezt is kéri a mellékleteknél :D
Minden esetre szeretem ezt a két egeret ;)

Két Egér kalandjai sorozat · Összehasonlítás