Irány ​Panama! (Kistigris és Kismackó 1.) 16 csillagozás

Történet arról, hogyan utazott Kistigris és Kismackó álmai országába
Janosch: Irány Panama!

Kistigris és Kismackó, a két jó barát nem fél semmitől, hiszen együtt nagyon erősek. Akár egy tigris, meg egy medve. Békésen éldegélnek folyóparti házikójukban, aztán egy napon a vízen különös ládát pillantanak meg. „Panama” – díszeleg az oldalán, és banánillat árad belőle. Kismackó úgy gondolja, hogy Panama csakis álmai országa lehet, és barátjával, na meg a négy keréken guruló Tigriskacsával együtt elindul, hogy felkeresse ezt a csodás helyet.
Janosch az egyik legismertebb német meseíró, több tucat képes mesekönyvét gyerekek és felnőttek milliói ismerik és szeretik szerte a világon. Az Irány Panama! című meséje 1979-ben elnyerte a német gyermekirodalmi nagydíjat.

Ezt a történetet a Kistigris és Kismackó Panamában című könyv is tartalmazza.

Eredeti mű: Janosch: Oh, wie schön ist Panama

Móra, Budapest, 2012
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631192964 · Fordította: Dornbach Mária · Illusztrálta: Janosch

Juci P
Janosch: Irány Panama!

Janosch: Irány Panama! Történet arról, hogyan utazott Kistigris és Kismackó álmai országába

Hát kérlek, ez a Janosch nagyon tud. Imádom az olyan meséket, amiknek van egy felnőtt rétege, és ezért te tök mást olvasol ki belőle, mint a gyerek, de mindketten ugyanannyira élvezitek. A felszínen egy sima kis kalandmese, de alatta van valami jóféle beteg irónia :) Asszem az Erwin Moser szeretne így rajzolni meg ilyen mesét írni, mint a János, csak nem sikerült neki. Ilyet még!

meseanyu MP
Janosch: Irány Panama!

Egy történet arról, hogy azután kell vágynunk, ami a miénk. Ez most nagyon aktuális tanulság nekem.

Bogas P
Janosch: Irány Panama!

Eddig azt hittem, ha elköltözöm, új lakhelyem legfontosabb eleme az ágyam lesz, de tévedtem: sürgősen kell szereznem egy piros lábast. A horgászbotról lemondok, a kerekes Tigriskacsa pedig majd megjön idővel, de ott van Panama (és az otthon), ahol van piros lábas.

Wish P
Janosch: Irány Panama!

Kistigris és Kismackó (egy kicsit fura kapcsolatban élő), egyszerű, de nagyon szeretni való teremtmények. Olyan „csacsi öreg medvém” stílusban, csak itt nincs Róbert Gida.
Tipikusan olyan a történet, amit a gyerekeitek imádni fognak, ti meg szintén, csak tök másért.

Bogas P

– Hogy parancsolja a halat, kedves Tigris úr, sóval és borssal, vagy inkább citrommal és hagymával?
– Minden jöhet – felelte Kistigris –, a lényeg, hogy jó sok legyen!

Janosch: Kincsvadászat Történet arról, hogyan indult Kismackó és Kistigris a nagy kincs keresésére

Kistigris és Kismackó sorozat · Összehasonlítás