Halló, ​itt Kistigris! (Kistigris és Kismackó 3.) 21 csillagozás

Janosch: Halló, itt Kistigris!

Kistigris mindig magányosnak érzi magát, ha Kismackó horgászni indul, ezért arra kéri baátját, hogy írjon neki levelet. Igen ám, de senki sem akarja vállalni a levél kézbesítését. Még szerencse, hogy arra jár a nyúlcipős Nyúl, és elviszi a borítékot a bánatos Kistigrisnek. Attól fogva az erdő lakói egyre gyakrabban írnak egymásnak, és – hála a postagalamboknak – a légiposta is elindul. Végül egy kerti locsolócső segítségével megszületik az első telefon…

A Halló, itt Kistigris! a hétköznapjainkat behálózó kommunikáció szépségéről és jelentőségéről mesél.

Ezt a történetet a Kistigris és Kismackó Panamában című könyv is tartalmazza.

Móra, Budapest, 2013
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631194142 · Fordította: Dornbach Mária · Illusztrálta: Janosch

Juci I>!
Janosch: Halló, itt Kistigris!

Janosch: Halló, itt Kistigris! Történet arról, hogy találta fel Kismackó és Kistigris a levélpostát, a légipostát és a telefont

Ki gondolta volna, hogy egyetlen kapcsolatfüggő, hiperaktív kistigris fellendítheti a telekommunikációt erdőszerte? :) Remélem, azért a személyes látogatásról nem szoknak le. És a kacsát vajon ki kíséri el a temetésre? Janosch annyira gonosz :)

lenne P>!
Janosch: Halló, itt Kistigris!

Ezek a „Janosch” könyvek egyszerűen sose találnak meg… Gondolom aranyos akar lenni, de a gyerekek is csak néztek rám, miután este elolvastam, hogy „ennyi?”. Hát igen. Ennyi.

atomarcú P>!
Janosch: Halló, itt Kistigris!

Rendkívül hangulatos gyerekkönyv felnőtteknek szóló, helyenként gonoszkodó, máskor filozofikus kiszólásokkal. A rajzok pedig meglepetéseket rejtegetnek a figyelmes szemlélőnek. Első Janosch-könyvünk volt, de biztosan nem az utolsó.

Janosch: Halló, itt Kistigris!

Ez kedves történet volt. Kistigris egyedül érzi magát, ezért depressziós, az elefánt távkapcsolatban él, a nyúlcipős nyulak pedig a legjobb postások.
A vakond pedig az asztalon keringőzik.

meseanyu P>!
Janosch: Halló, itt Kistigris!

Ez sem 100%-os nekem, de ez már határozottan gyerekkönyv legalább, kedves történet és kellemes rajzok.

Viki1991>!
Janosch: Halló, itt Kistigris!

Nagyon édes kis történet!

Topicica>!
Janosch: Halló, itt Kistigris!

Igazi kisgyerekkönyv sok-sok cuki képpel, megmosolyogtató részekkel. Elmeséli a posta és a telefon történetét pici gyerekek nyelvén, hangulatos mesében. Csak ajánlani tudom!

Zalkodi_Erna>!
Janosch: Halló, itt Kistigris!

Valamiért másra számítottam. Egyszerű, talán még aranyosnak is mondható történet, de nincs benne semmi plusz. Egyszer elolvasós könyv. Nem hiszem, hogy máskor is elővennénk. Nem csak azért, mert engem nem fogott meg, hanem azért, mert a kisfiamnak sem tetszett. Nem is hallgatta végig. Az illusztráció sem keltette fel a figyelmét, még csak végig sem lapozta a mesét.

Bogas>!

Két halat is fogott: egyet vacsorára, a másikat meg, hogy az elsőnek megkímélhesse az életét.

Bogas>!

– Mondd csak, Mackó, hát nem borzasztó szép az élet? – lelkendezett Kistigris.
– De igen – mondta Kismackó. – Egészen borzasztó. És nagyon szép.

tbkrisztina>!

– A leveleket ne olvassátok el, és egy szót sem senkinek, mi áll bennük! Világos?

Janosch: Kismackó Mentőszolgálat Történet arról, milyen beteg volt egyszer Kistigris

Kistigris és Kismackó sorozat · Összehasonlítás