Jann S. Wenner (szerk.) · John Levy (szerk.)

Rolling ​Stone – Interjúk 25 csillagozás

Jann S. Wenner – John Levy (szerk.): Rolling Stone – Interjúk

A ​Rolling Stone interjúsorozata 1967 óta a generáció legfontosabb amerikai folyóiratának fénypontja. Kulturális jelentőségű, hiszen legnagyobb rocksztárjaink, filmcsillagaink és bálványaink úgy fedik fel benne valódi lényüket, ahogy sehol máshol. Pete Townshend, Truman Capote, George Lucas, Jack Nicholson, Axl Rose, Kurt Cobain, Bono és sokan mások vallottak életükről és a művészetük hátterében meghúzódó titkaikról a Rolling Stone hasábjain. És most, első alkalommal, egyetlen kötetbe összegyűjtve olvasható a magazin figyelemreméltó negyvenéves történetének legjobb negyven interjúja.
John Lennon feltárja a Beatles feloszlása mögött rejlő mindent elsöprő fájdalmat; Mick Jagger a legnagyobb Rolling Stones-dalok születéséről mesél; Jack Nicholson elbeszéli, milyen volt, amikor megtudta, ki az igazi anyja; Francis Ford Coppola elmondja, hogyan lehet összeroskadni az Apokalipszis most őrült súlya alatt; Bill Clinton őszintén tárja nyilvánosság elé elnökségének magaslatait és… (tovább)

Cartaphilus, Budapest, 2009
444 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632660745 · Fordította: Tisza Kata

John Lennon · Ray Charles

Stone>!
Jann S. Wenner – John Levy (szerk.): Rolling Stone – Interjúk

Gondolatcsokor az önmagukat megvalósító emberkékről. Nem, semmi különleges nincs bennük, olyanok, mint te, meg én. Miért lettek azok, akik? Mert melóztak, mint egy ökör azon, hogy azok legyenek, akik akartak lenni. Nagyon jó, hogy személyes közelségbe hozzák őket a riporterek, elkaptunk egy-egy őszinte pillanatot belőlük. Azt érdekesnek találom, hogy régen hosszabbak voltak maguk a riportok és ahogy haladunk errefelé a korban, egyre rövidülnek a karakterszámok.
Érdekes eszméket, világlátásokat, élettörténeteket láthatunk. Az is tetszik, amikor egy-egy illetőnek az éppen adott munkája kapcsán született meg a riport és sok háttéranyagra fény derül, igaz szubjektíven, de ez érthető.
Ja, nem adom le ezt a könyvet antikba. Jó ez.

CaptainV IP>!
Jann S. Wenner – John Levy (szerk.): Rolling Stone – Interjúk

Az első olvasásom nem is számít igazán, mert ezeknek az embereknek a gondolatait meg kell érteni, én meg akkor csak átfutottam rajtuk és semmi sem maradt meg. Túl kicsi voltam, hogy megértsem, hogy mi a fenét hordanak össze a drogokról, a háborúkról, a halálról, a szerződésekről, kreatív folyamatokról, az életükről. Most viszont nagyobb hatással volt rám, mert már fel is tudom fogni, hogy miről beszélnek. Sőt, tényleg érdekeltek is.
Voltak, akik nagyon szimpatikusak lettek az interjú alapján, és voltak, akik halálra idegesítettek és csalódtam bennük, mert másmilyennek képzeltem őket.
Így, vagy úgy, de az biztos, hogy nagy hatású személyekről van szó, akiket nem hiába kaptak diktafon végre.

ladybird12>!
Jann S. Wenner – John Levy (szerk.): Rolling Stone – Interjúk

Eléggé vegyesek az érzéseim ezzel a könyvel kapcsolatban. Részben nagyon tetszett, de részben egy-két interjú nem fogott meg annyira. Tetszett Capote-Warhol, Axl Rose, Kurt Cobain, Jack Nicholson, Robin Williams és Eminem interjúja, de Courtney Love és John Lennon interjújától a plafonra másztam.

ritamatuska>!
Jann S. Wenner – John Levy (szerk.): Rolling Stone – Interjúk

a 20. század meghatározó személyiségei mesélnek hibáikról és szenvedélyeikről, de maró kritikát fogalmaznak meg egymásról/saját magukról is. élvezetes és megdöbbentő olvasmány.

tasiorsi>!
Jann S. Wenner – John Levy (szerk.): Rolling Stone – Interjúk

Imádom! Csodálatos emberek hihetetlenül közvetlen megnyilatkozásai.
Irigy vagyok az interjúkészítőkre. :D

zsoltika>!
Jann S. Wenner – John Levy (szerk.): Rolling Stone – Interjúk

Nagyon jó, hogy olvasható magyarul (is), kár hogy csak most. Mert nyilván jobb lett volna az interjúk eredeti megjelenése idején… Az interjúk nagy többsége kimondottan jó (kb. az Axl Rose és a Kurt Cobain & Courtney Love tetszett a legkevésbé, a legjobban meg a Truman Capote, Jack Nicholson, és Bruce Springsteen… Meg a Patti Smith, Joni Mitchell, Tom Wolfe, Neil Young). Mondjuk tényleg érdekes, hogy minden művész drogozott/-zik mint az állat.
4.5 / 5

Almost_Zed>!

Örülnék neki, ha egy napon, mondjuk kilencvenhárom éves koromban, meghódítanák a Marsot, és az első gyarmat ura így nyilatkozna majd: „Valójában azért csináltam az egészet, mert reménykedtem benne, hogy találok egy Wookie-t ott fenn.”

144. oldal, George Lucas · George Lucas

Kapcsolódó szócikkek: Mars (bolygó)
Szávitrí P>!

Fogalmam se volt, hogy a „Lucy in the sky with diamonds”-ban a kezdőbetűk az LSD-t adják ki, Istenre esküszöm vagy Maóra vagy bárkire, akire csak szeretnéd.

62. oldal, John Lennon

Szávitrí P>!

Hát, ez a szép a gitárban. Az ember azt hiszi, már mindent tud, de egyre csak új ajtók nyílnak meg előtte. Az életet is hathúrosnak és tizenkét érintősnek látom. S ha ezt nem tudom megfejteni, mit tudok megfejteni egyáltalán?

418. oldal, Keith Richards

Kapcsolódó szócikkek: élet · gitár · Keith Richards
pbrigitte>!

Fura dolog a boldogság. Csak küzdünk, és küzdünk, és küzdünk érte, de a boldogság mégis a legváratlanabb módon kúszik a bőrünk alá.

166. oldal, Joni Mitchell

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
psn>!

Ha bármire is megtanít az élet, az nem más, mint hogy az emberek mindenre képesek a hatalomért.

401. oldal, Bob Dylan

Kapcsolódó szócikkek: Bob Dylan · hatalom
Anibell P>!

[…] iszonyúan kiábrándított a teljes zenei élet és miliő. Ha jól emlékszem, a Grammy szervezői hónapokkal előre értesítettek, hogy nekem szánják az Életműdíjat. Mindannyian tudjuk, hogy ilyesmit öregkorban adnak, amikor már megszűnsz létezni, emlékké válsz. Ezt mindenki tudja, ugye? Szóval nem tudtam eldönteni, hogy ez most elismerés vagy éppen sértés. Tényleg nem tudtam.

397-398. oldal, Bob Dylan · Bob Dylan

Kapcsolódó szócikkek: Bob Dylan · Grammy-díj
psn>!

Szerintem az ember apró lépésekben halad előre, és végül gyógyulás nélkül hal meg.

319. oldal, David Geffen

psn>!

[…] a fejlődés azt jelenti, hogy ha visszanézel, látod az előrelépést.

165. oldal, Joni Mitchell

Kapcsolódó szócikkek: fejlődés
psn>!

Nehezemre esik belegondolni, hogy olyan világban élünk, ahol ciki bevallani valamit, amit a lelkem mélyén helyesnek tartok.

194. oldal, Jack Nicholson

Kapcsolódó szócikkek: kábítószer, drog
psn>!

Az őrjít meg, hogy mire az ember megtanul élni, már túl késő. Jobb volna fordítva. Mindezzel a tudással és tapasztalattal kéne születnünk, majd egyre csak hülyülni, ahogy öregszünk.

409. oldal, Ozzy Osbourne

Kapcsolódó szócikkek: Ozzy Osbourne