Reinkarnáció 6 csillagozás

Jankovich István: Reinkarnáció

A Túléltem a halálomat című könyvében Jankovich István röviden utalt arra, hogy a klinikai halál állapotában nyolc korábbi életére emlékezett vissza.Új könyvében ezeket az emlékeket írja le részletesen. Elmeséli, hogyan találta meg előző életeinek helyszínét, majd az ott található bizonyítékokat, amelyek alátámasztják a klinikai halál állapotában átélt „vízióinak” valódiságát. Ezek az élmények nem a képzelet szüleményei voltak, hanem korábbi életének kézzelfogható emlékei. A könyvben számos rajz és fotó található a helyszínekről, így az olvasó is összehasonlíthatja a kórházi vázlatokat a valóságos tájról, utcákról, házakról készült képekkel. A kötet második fele tartalmazza a szerző gondolatait az élet értelméről, a karmáról, a szeretetről, Istenről.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Természetfeletti megnyilvánulások Édesvíz

Édesvíz, Budapest, 1998
138 oldal · ISBN: 9635283008 · Fordította: Farkas Tünde
Édesvíz, Budapest, 1994
Édesvíz, Budapest, 1992

minimancs>!
Jankovich István: Reinkarnáció

Nekem nagyon tetszett. Semmi új információval nem szolgál a többi hasonló témájú könyvhöz képest, sőt azt hittem több halál utáni élmény leírását olvashatom. Viszont ami megfogott az a reinkarnáció gondolatának és a kereszténységnek, no meg a szeretetnek a párhuzamba állítása. Én is hasonlóan gondolkodom, minél többet olvasok erről a témáról, annál inkább azt érzem ami a könyv konklúziója is, hogy a reinkarnáció tényének elfogadása növeli a szeretetet és az egymás elfogadását a világban :)

Monamoon>!

„ Néhány dolgot elmulasztottál,
Cselekvés helyett álmodoztál,
Gondolkodás helyett hallgattál,
Ha menned kellett: maradtál.”
Goethe

Monamoon>!

„Isten adjon neked erőt,
Hogy megragadhasd azokat a dolgokat,
Amelyeken változtatni tudsz.
Isten adjon neked belátást,
Hogy elfogadd azokat a dolgokat,
Amelyeken nem változtathatsz.
És Isten adjon neked bölcsességet,
Hogy az egyiket a másiktól
meg tudd különböztetni.”
Christoph Oetinger