Egzotikus ​hüllők 16 csillagozás

1987 – Rajzolta Kőnig Frigyes
A hüllők osztályának 4 rendjéből változatos csokorra valót mutatunk be: a felemás gyíkot, a kaméleonokat, a végtag nélküli kígyókat, a robusztus krokodilokat és a teknősöket.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Búvár Zsebkönyvek Móra

Móra, Budapest, 1987
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 963115436X · Illusztrálta: Kőnig Frigyes

Love_Quinn P>!
Janisch Miklós: Egzotikus hüllők

Ezt a kiadványt anno az óriáskígyók miatt szerettem nagyon. Kedvencem a kutyafejű boa és az asszala. Jó pár infót meg lehet tudni róluk, így jó vétel volt ez is, már csak a fent említett két kígyó miatt is. Sok állatra már nem is emlékeztem, így szuper múltidéző volt nekem ez a könyvecske. Amivel viszont soha az életben nem szeretnék találkozni, az a fekete mamba, az ureuszkígyó és a taipán. Nekem valamiért ezek a legfélelmetesebbek…

Mariann_Czenema P>!
Janisch Miklós: Egzotikus hüllők

Az illusztráció miatt vontam le csillagot, mert a gyíkoknak, ahogy a borítóképen is látható, az első lábon 4 karom van, a hátsón meg öt, vagy fordítva ://

padamak>!
Janisch Miklós: Egzotikus hüllők

Félelmetesek és rémisztőek, de csinosak és lenyűgözőek. Komodói varánusz!

Mérei Ferenc – V. Binét Ágnes: Gyermeklélektan
Erdős Attila: Felvágós könyv
Csoma Mózes: Korea
Gábris Gyula – Marik Miklós – Szabó József: Csillagászati földrajz
Telegdi Ágnes: Állatok erdőn-mezőn
Ádám György: A rejtőzködő elme
Farkas Róbert: Első könyvem az univerzumról
Kovács Zoltán: Népesség- és településföldrajz
Ambrus András – Danyik Tibor – Kovács Tibor – Olajos Péter: Magyarország szitakötőinek kézikönyve
Juhász Katalin – Kissné Nagy Éva – Kiss Géza – Nagy Zoltán – Pintér Zoltán – Rózsa Endre – Szénási Lászlóné – Szőlősi Irén – Tóth József: Alapismereti kislexikon