Hogyan ​beszéljünk a macskánkkal 1 csillagozás

Janine Adams: Hogyan beszéljünk a macskánkkal

Cicánk ​számtalan módon kinyilvánítja érzéseit, s minden bizonnyal már többször beszéltünk is hozzá. De tényleg tudjuk, hogy mit akart mondani nekünk, vagy hogy egyáltalán mi az, amit ki tud fejezni? A Hogyan beszéljünk a macskánkkal segítségével fejleszthetjük már születésünk óta rendelkezésünkre álló kommunikációs eszközeinket – hangszín és hanghordozás, tekintet, kiképzési fogások és érintés –, hogy végül elérjük, amit szeretnénk, s elejét vegyük a viselkedési gondoknak, vagy éppen megoldjuk azokat, hogy a lehető legjobb gondozásban részesítsük kedvencünket. A macskák egymás közti kommunikációjának megismerése segít megérteni a nyávogás különféle változatait, a dorombolásokat és a testbeszédet, hogy tisztán lássuk: mi is zajlik kedvencünk szőrös kis buksijában, s vajon mit szeretne velünk közölni.

A Hogyan beszéljünk a macskánkkal megtanít rá, hogy mit tegyünk
– a bútor kikarmolásának vagy
– a válogatós étkezés megszüntetéséért, azért, hogy
– macskánk… (tovább)

Tipo-Copy, 2003
200 oldal · ISBN: 9632190963 · Fordította: Dienes-Nagy Erika

matrjoska>!
Janine Adams: Hogyan beszéljünk a macskánkkal

Alapjában véve hasznos könyv, de nem mondott sokkal többet mondjuk Vicky Halls hasonló témájú könyvénél.
Viszont a fordítás gyatra, zavaró.
A könyvben az írónő olyanokat állít és olyan módszereket javasol, amiknek semmilyen tudományos bizonyítéka sincs, így a könyv veszít a komolyságából és a szavahihetőségéből.