Velem ​mindig történik valami 232 csillagozás

Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

„Én nagyon örültem, hogy az Attiláék ide költöztek, mert most majd látja apukám, hogy nemcsak velem történik mindig valami, hanem mással is szokott.”
„Amikor apukám azt mondja, hogy gyere csak ide, kisfiam, beszélni akarok veled, akkor már biztos, hogy baj van. Mert ha nincs baj, akkor nem mondja, hogy beszéni akar velem, hanem mindjárt beszél…” A kötet humoros gyermektörténetet mutat be, Réber László rajzaival.

Eredeti megjelenés éve: 1972

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631199000 · Illusztrálta: Réber László
Móra, Budapest, 2012
32 oldal · ISBN: 9789631193084 · Illusztrálta: Réber László
Móra, Budapest, 2010
34 oldal · ISBN: 9789631188271 · Illusztrálta: Réber László

Sippancs P
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Hányszor, de hányszor hangzott el nálunk is, hogy „engem nem érdekel más gyereke, csak te!”. Aztán pedig dehogynem!

Igazi teli szájjal vigyorgós, aranyos könyv, remek rajzokkal.
Janikovszky egyszerűen utánozhatatlan!

clarisssa
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Tündéri, aranyos, humoros könyvecske, szívesen olvastam volna még tovább is! Janikovszky Éva stílusa zseniális és utánozhatatlan, szerintem minden korosztályt egyszerre tud megszólítani és megmosolyogtatni, még ha ez elsőre szinte lehetetlen feladatnak is tűnik. Réber László rajzai pedig mindig szuperül kiegészítik a történetet.
Egyedül az nem fér a fejembe, hogy miért csak most fedeztem fel magamnak úgy igazán Janikovszky Évát? No, de töprengés helyett inkább örülök, hogy így esett – és folytatom a lubickolást műveiben.

Móra, Budapest, 2010
34 oldal · ISBN: 9789631188271 · Illusztrálta: Réber László
Kek P
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Eddig ez volt a legjobb. Ez a könyv tetszett a legjobban. Azt hiszem kedvencnek jelölöm. :)) Mert velem – így péntek délután – nem történik semmi, csak ilyesmi, hogy egyik Janikovszky Éva-könyvet olvasom a másik után… Némi ellentmondás a korábban olvasott könyvekhez képest, hogy Pöszke itt csak egy nyári – Balatoni krokodilosdi – kaland, a másik könyvben meg a legjobb barátnő és óvodás csoporttárs, meg szomszéd, meg minden… Ki érti ezt?

gab001 P
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Ha az emberrel nem történik semmi, akkor elegendő elővennie az írónő valamelyik könyvét, s rögtön megszűnik minden ok az unatkozásra. Annyira elbűvölőek a rajzok, hogy a történet hab a tortán, illetve ez fordítva is igaz. Annyira szeretem azt a gyermeki látásmódot, melyet ezek a könyvek képviselnek. Olyan igazságok vannak benne, melyek vagy megnevettetik vagy elgondolkodtatják az olvasót, de sokszor mindkettő. Ezúttal is teljesen beszippantott.

Móra, Budapest, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631199000 · Illusztrálta: Réber László
fülcimpa
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

„Az igazgató bácsi úgy örült nekünk, elsősöknek, hogy csuda, és azt mondta, hogy majd megostromoljuk és bevesszük a tudás várát. Kár, hogy nem szólt előbb az igazgató bácsi, hogy ennyire vár minket, mert én ráértem nyáron, és jöhettem volna hamarabb is.”

„A vásáron Bori a napszemüvegét vesztette el, Juliska néni meg engem, Jóska bácsi pedig a fogadást, mert fogadott apukámmal, hogy ha ők vigyáznak rám, akkor nem történik velem semmi.”

Na, az ilyen mondatokért érdemes olvasni, óriási, nagyon kacagtatós!

VERDI

Ez csúcs.
Ezt mindenki olvassa el 6-111 éves korig, egy viccel tudom összefoglalni hogy milyen:

Miért ütközik össze KÉT repülő???
– Mert EGY nem tud!!!!

Isteni, szerintem eddig ez a legjobb?

Aquarius
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

„Miért van a Saturnusnak gyűrűje? A válasz: mert Istennek tetszett és eljegyezte.”
Körülbelül ez jellemzi a könyvet gyermekszemszögből.
Nagyokat mosolyogtunk rajta. Magabiztos felnőttek, kontra (többnyire) határozott gyerekek – legfőképpen – Bori Öccse.
Maga az élet, leegyszerűsítve, mert minek is kell annyit agyalni, amikor mindenre van magyarázat, néha kézenfekvő megoldás is. Kedvencünk a tanévnyitó lett.
Az igazgató bácsi úgy örült nekünk, elsősöknek, hogy csuda, és azt mondta, hogy majd mi megostromoljuk és bevesszük a tudás várát. Kár, hogy nem szólt előbb az igazgató bácsi, hogy ennyire vár minket, mert én ráértem nyáron, és jöhettem volna hamarabb is.
Szórakoztató, a rajzok is tetszettek, de volt már, ami jobban megragadott, így fél csillagot elhappoltunk.

Rits
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Emlékszem gyerekkoromban milyen jókat nevettem rajta, eltelt 30 év és még mindig nevetek rajta:) Pedig most már a másik oldalt is ismerem…az jutott eszembe, mennyire érhetetlenek ezek a felnőttek és mennyire logikusak a gyerekek:))

Rézangyal
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Újraolvasva azt gondolom, hogy az az ember, akitől anno kaptam, ismer. Még pedig nagyon jól ismer.
Én igazán nem tehetek róla, hogy velem mindig történik valami. Én csak azon csodálkozom folyton, hogy másokkal vajon miért nem? Ez valami speciális adottság lesz, mint a láthatatlanná válás vagy a gondolat olvasás. Itt szeretném megemlíteni, hogy mindig is vágytam olyan kicsattinthatós karmokra, mint amilyen Wolverin-nek van. Bár, most hogy már tudom: rólam is született könyv… szóval, nem is kell a kicsattinthatós karom, ha egyszer Velem mindig történik valami .

SarahSparkle

Én mindig a születésnapomon szoktam nőni, mert apukám akkor mér meg.

Kapcsolódó szócikkek: születésnap
graphoman ISMP

Amikor apukám azt mondja, hogy gyere csak ide, kisfiam, beszélni akarok veled, akkor már biztos, hogy baj van. Mert ha nincs baj, akkor nem mondja, hogy beszélni akar velem, hanem mindjárt beszél.

Marsie

Nálunk az úgy van, hogy ha krimi megy a tévében, akkor én kicsi vagyok, a Bori meg nagy, de ha le kell szedni a pókot a falról, akkor mégis én vagyok a fiú, és ő a lány.

Etike MP

Az Eszter, aki előttem ül, csak azért nem eleven fiúcska, mert lány, de azért hátrafelé is tud rúgni.

meseanyu MP

… sajnos az én apukámat nem érdekli, hogy a más gyereke mit csinál. Az csak akkor érdekes neki, ha a más gyereke véletlenül nem csinál semmit.

Marsie

A vásáron a Bori a napszemüvegét vesztette el, Juliska néni meg engem, Jóska bácsi pedig a fogadást, mert fogadott apukámmal, hogy ha ők vigyáznak rám, akkor nem történik velem semmi.

Marsie

… amikor apukám felolvasta a lakók levelét, és megkérdezte, hogy ha alattunk meg fölöttünk meg mellettünk nem lehet kibírni, akkor mit szóljon ő, középen.

Rits

Az ünnepély után kaptunk ajándékba sok ceruzát és színes papírt meg egy tanító nénit, aki azt mondta, hogy ő lesz a második anyukánk. Féltem, hogy az én anyukám nem örül neki, hogy ezentúl ketten lesznek…

Morn

Pedig én még iskolába se jártam, amikor a Borinak már mondták, hogy vigyázzon, mert most dől el a jövője, és én úgy sajnáltam szegényt, mert tudtam, milyen rossz az, ha valami eldől.

20. oldal (Móra, 1982)

Morn

Azt azért nem kellett volna mondanom, hogy különben is a zsebpénzemért vettem őket, mert apukám azt válaszolta, hogy még jó, hogy neki nincs zsebpénze, mert mit szólnánk hozzá, ha beállítana egyszer egy tevével.
Sajnos, most büntetésből én se kapok két hétig zsebpénzt, különben odaadnám apukámnak, mert olyan jó volna, ha beállítana egyszer egy tevével.

27. oldal (Móra, 1982)