Anyukám ​képeskönyve 10 csillagozás

Janikovszky Éva (szerk.): Anyukám képeskönyve Janikovszky Éva (szerk.): Anyukám képeskönyve

Az új sorozat első köteteként K. Lukáts Kató régebbi gyermekkönyv-illusztrációiból válogattunk; azokból, amelyek már csak a szülők emlékezetében élnek, gyermekkoruk egy-egy szép könyvemlékeként.
A Bródy Dóra könyvművész tervezte képeskönyv szemet gyönyörködtető és élvezetes gyűjtemény, amelyben a kisebb és nagyobb gyerekek egyaránt találnak nézegetni, olvasnivalót.

Kötet, Nyíregyháza, 2001
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638438188 · Illusztrálta: K. Lukáts Kató
Minerva, Budapest, 1983
80 oldal · ISBN: 9632233131 · Illusztrálta: K. Lukáts Kató

schesztiஐ P>!
Janikovszky Éva (szerk.): Anyukám képeskönyve

Gyermekkoromban ez volt az egyik kedvenc mesekönyvem. :) Ahogy most elővettem, újra eszembe jutott, hogy például rögtön az első mese (Hajnal) illusztrációjában hogyan osztottam be a három királykisasszonyt, hogy melyikük nővérem, húgom és melyik vagyok én. :D

Szeretem ezeket a meséket, és az is nagyon tetszik, hogy közbe van szúrva egy-egy kis vers vagy versrészlet.
És mert nincsenek véletlenek, épp az a húsvéti kis verses mese is benne van, amit hetek óta vágytam elolvasni, de azt sem tudtam, hol keressem, mert se címe, se írója nem jutott volna eszembe, legfeljebb egy-egy sor idézet belőle. :D
(Tóth Eszter: Tapsi ajándéka – szerintem tüneményes! :))

Felixa P>!
Janikovszky Éva (szerk.): Anyukám képeskönyve

A borítón lévő virágok és Csigabiga néne miatt szerettem, folyton ezért olvastattam belőle. Nagyon szerettem az illusztrációit, szemet gyönyörködtetőek, igazán gyermek közeliek. Kedves emlékként elevenedtek fel bennem a mesék, versek.