57. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
66. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Bertalan ​és Barnabás 110 csillagozás

Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

Az ikertestvérek mindig nagyon hasonlítanak egymásra. Ezt mindenki tudja, aki látott már ikertestvéreket.
A dakszlikutyák is nagyon hasonlítanak egymásra. Ezt is tudja mindenki, aki látott már dakszlikutyákat.
És a dakszliikrek? A dakszliikrek annyira hasonlítanak egymásra, hogy elég, ha csak egy dakszlit képzeltek el, mert a másik úgyis pontosan ugyanolyan.
Könyvünk főszereplői pedig éppen dakszliikrek, akik boldogan élnek Borbála néni és Boldizsár bácsi levendulaszagú kertjében. Vidám kalandjaikkal nemcsak szerető gazdáikat örvendeztetik meg, hanem a történetüket hallgató, rajzokat nézegető kis olvasókat is.

Eredeti megjelenés éve: 1969

Móra, Budapest, 2011
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631187786 · Illusztrálta: Réber László

Csoszi>!
Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

Tudjátok milyenek a dakszliikrek? Nem? Hát olyanok, mint Bertalan és Barnabás! Annyira hasonlítanak egymásra, hogy Boglárka néni és Boldizsár bácsi folyton összekeveri őket. A megkülönböztetésükre szolgáló piros és kék szalag nagyon jó megoldás, egészen addig, míg az idős gazdik emlékeznek rá, hogy melyik kutyust milyen színnel jelölték meg:) Hihetetlenül bájos kis történet. A rajzok pedig egyszerűen tökéletesek. Elsősorban kisgyerekeknek ajánlott, akár első olvasmányként is.

Móra, Budapest, 2011
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631187786 · Illusztrálta: Réber László
konyvolvaso>!
Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

Mi lehet a történet vége ha van 2 aranyos kiskutya akik annyira hasonlítanak egymásra, hogy meg sem lehet különböztetni? Jöhetnek a kalandos esetek, hogyan próbálták őket megjelölni, egyáltalán kell-e vagy jobb ha nem. Mennyire egyszerű ha rábízzuk a kutyákra a névszerű szétválasztást? Ebből is lehet megoldás vagy inkább mégnagyobb keveredés. Mindenesetre a kutyákkal nem lehet melléfogni a gyereke k és felnőttek körőben.
Nekem tetszett.

Gelso P>!
Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

Nagyon kedves kis könyv, és hálás olvasmány, mert igazi sikerélmény kicsi, kezdő önállóan olvasóknak.
Egyszerű, kedves, szerethető történet ember-ember, állat-állat és ember-állat viszonylatokban. Ahol a szereplők csupa B-betűsek. Emberek: Borbála és Boldizsár – házaspár, akiknek életét gazdagítja a két kis tacskókölyök: Bertalan és Barnabás.
Nagyon szerethető az összes szereplő, mégis nekem az öreg Boldizsár a kedvencem – olyan udvarias, olyan figyelmes, olyan békés természetű kisöreg.

Kedves Réber László – Ön még most is csúcs! ;-)

Mariann_Czenema P>!
Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

Végére kicsit belezavarodtam a kutyusokba, viszont fantasztikus ötlet, h a gazdik neve is passzol egymàshoz és nagyon jól kiegészíti a történetet az illusztráció.
( mondjuk egy picit elbizonytalanodtam, h hány éveseknek való a könyv, de majd kipróbálom a gyerkőcökön, 5/7 :-D)

clarisssa P>!
Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

Tündéri mese, két tündéri, levendulaillatú dakszlikutyával, kedves gazdikkal, aranyos rajzokkal, tele ragaszkodással és szeretettel. Megmosolyogtatott, megmelengetett, sőt, olvasás közben szinte éreztem még a levendulaillatot is Borbála néni kertjéből! :)

Móra, Budapest, 1980
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631120872 · Illusztrálta: Réber László
tündérrózsa>!
Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

Az egyik legaranyosabb mese gyerekkoromból. Nekem csak és kizárólag Réber László illusztrációival az igazi. Azok a levendulabokrok… :) Annyira jólesett újraolvasni, hogy elhatároztam, az unokaöcsém is megkapja majd tőlem csak mert nekik is tacskójuk van :D.
Vagyis dakszli. Milyen rég hallottam már, hogy így hívják a tacskót.
Aranyos, megmosolyogtató és megható mese. Egyszerűen szeretem.

Light_House>!
Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

A fiam is Barnabás, muszáj volt megtudnunk miről is szól ez a mese :) Nem csalódtunk, bájos Janikovszky Éva történet.

Zoe27>!
Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

Az egyik legaranyosabb, hanem a legaranyosabb mese a tacskókról, amit eddig olvastam.
Hűen tükrözi a tacskók egyéniségét, hogy így megsértődni csak egy vagy hát jelen esetben két tacskó képes.

VERDI>!

Fantasztikus.
Nagyon aranyos és kedves, és kicsit, szívbenézős is.
Gyermektelen(?) pár két kutyusa. Mind a szereplő két kutya, és a gazdijaik tündérek.
Imádtam, annyira békés az egész, semmi düh, vagy gonoszság. Szeretnék ilyen világban élni, legalább egy kicsit, egy percet, vagy másodpercet, de a könyv becsukása után ezt/azt éreztem, a valóságba visszatérve, na itt vagyok megint, ami nem baj, de ebben a könyvi világban úgy éreztem odakünn is béke van, a valóságban sajnos nincs.

Vagy ahogy a fülszöveg is mondja:
„Réber László tréfás rajzai mögött is ott csillog a jó emberi melegség.”

Dün P>!
Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

Csak akkor vettem észre, hogy milyen cselesen vannak elnevezve a szereplők, amikor próbáltam elmesélni @Kozirev-nek a könyvtárban, hogy miről is szólt a mese, és bele tört az elmém meg a nyelvem a bé betűs nevekbe.
Mert elmesélni mindenképp kellett Bertalan és Barnabás bájos történetét, akik nem is egyfejű kutya, hanem levendulaillatú dakszliikrek, akik nem csak önmagukban aranyosak, de még leleményesek is, ami kell is ahhoz, hogy helyrehozzák, amit a postás a jelenlétével összezavart.

Aurore>!

– Kedves Borbálám, te jobban értesz a születésnapi ajándékokhoz, mint én, de azt hiszem, most az egyszer téged is becsaptak. Ha jól látom, ennek a kutyusnak mind a két végén feje van, de azért persze így is nagyon aranyos, csak meg kell szokni.

Aurore>!

A dakszliikrekkel Borbála néni lepte meg Boldizsár bácsit, méghozzá a születése napján. A meglepetés sikerült, Boldizsár bácsi sehogy se tudta kitalálni, hogy mi lehet a kerek kalapdobozban, pedig Borbála néni annyit segített neki, hogy mindjárt megmondta, nem kalap.

lenne P>!

Örömükben mindjárt kiástak a kertből egy csokorra való levendulát meg néhány dohánytövet. A levendulát Borbála néninek adták, a dohányt pedig Boldizsár bácsinak.

Aurore>!

Az ikertestvérek mindig nagyon hasonlítanak egymásra.

Csillagvirágszál>!

Badiga>!

– Kedves Borbálám, sose törd magad. A kiskutyák sajnos maguk se tudják, hogy melyikük melyik.