A ​tükör előtt 46 csillagozás

Egy kamasz monológja
Janikovszky Éva: A tükör előtt

Janikovszky Éva kamaszmonológját folyóiratból, filmes feldolgozásból ismerjük, de könyvben még nem látott napvilágot. Kárpári Tibor színes képeskönyve feleleveníti és egyben tovább is gondolja Réber László rajzi világát.

Trudiz P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Ez lehet 6 csillagos is. A kamaszkor dilemmáit hihetetlenül valóságosan ábrázolja. Közben persze a humor ott lebeg a sorok között, az a humor, amely a sanyarú valóságot -már felnőttfejjel visszanézve- mutatja be. Szeretem!

Mariann_Czenema P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Elfogult vagyok, de legalább bevallom ;-)
Szokásos sok csillag, önfeledt nevetés, és pici visszaemlékezés. Nekem leginkább az a hihetetlenül őszinte öngúny tetszik minden Janikovszky kamaszkönyvben, a lázadás verbális módja. Kikapcsolt, megnevetetett, elfeledtette velem, h én is szenvedek – ezért nem győzök elég hálás lenni sosem.
(Azt vettem észre, h az utóbbi évben mindig csak Éva néni segít, ha komolyan padlón vagyok. Mert igaza van, szép az élet. Szép nehéz :-D)

Csoszi P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Pff! Hát ez könyvnek elég gyenge volt. Inkább egy rövid szösszenetnek mondanám. Sajnos egyáltalán nem éreztem benne az írónőre jellemző humort. A képek pedig egyáltalán nem tetszettek.

Kek P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Most mit mondjak? Tetszett és kész! :) Pláne vonatra várva sötét este lámpaoszlop alatt olvasva… Még így is ment – szerencsére nem volt benne semmi extra, meglepő. Csak amit egy kamasz szövegel. A rajzok meg jók, olyan pocsékok, mint ezen „észre nem vett” lakli kamasz.

clarisssa MP

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

„Pocsék vagyok, fantasztikusan pocsék.” Így kezdődik ez a rövid könyvecske, és ugyan melyikünk ne mondott volna ilyesmit kamaszkorában? Egy fantasztikusan kamasz fantasztikusan hiteles és számára fantasztikusan fájó monológja ez, még ha fölnőtt olvasók számára már fantasztikusan humorosak is ezek a mondatok.
Fantasztikus, hogy Janikovszky Éva a gyerekeknek és felnőtteknek szánt írásai mellett a kamaszokról sem feledkezett meg és képes velük is együtt érezni. És végezetül, az is fantasztikus, hogy az elsőre belőlem viszolygást kiváltó rajzokat végül ilyen szöveg illusztrációjaként mégis el tudtam fogadni.

gab001 P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

A rajzok nagyon nem tetszettek, de szerencsére nem ezen múlott, hogy megszeressem. Nem annyira mese, hiszen a tinédzserek mindennapos gondjairól szól. Nehéz szembesülni a tükör nyújtotta képpel, mindazzal a változással, ami ennek a kornak a sajátossága. Az írónő nagyon szemléletesen adja vissza ezeket az érzéseket. Egy belső monológot olvashatunk, mely annyira találó, hogy nehéz nem újraélni ezeket a borzalmakat. Nem könnyű korszak, mégis megvan a maga bája. Jó volt külső szemlélőként derülni rajta, és megérteni, hogy főleg rajtunk múlik, mit is látunk a tükörben. Rövid és nagyon találó történet.

Szimirza P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

3 csillag és nagyon, de nagyon bőkezű voltam ….

konyvolvaso

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Egy kamasz monológja. Megismerkedünk a kamaszkorban tapasztalható változásokkal, őket ért hatásokkal a kamaszok szemével.

Fapicula

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Sajnos ez tényleg nem volt valami jó, mintha nem is Janikovszky írta volna. Pedig én nem is szeretem annyira, de úgy hiányoznak belőle Réber László illusztrációi is….összenőttek ők Janikovszkyval, mint a borsó meg a héja.

zsofigirl

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Mert nem is igazi a könyvtárazás, ha nincs benne legalább egy félperces olvasmány, amit ott helyben elolvasok a polcok között böngészve. Nekem nagyon tetszett, ki ne emlékezne arra az érzésre, hogy fantasztikusan pocsék vagyok? Még jó, hogy ez már a múlté és azóta csak fantasztikus vagyok. :D

Carmilla

Pocsék vagyok, fantasztikusan pocsék.

Trudiz P

Ha legalább a hajam göndör volna, de semmilyen.
Ezt a vacakot se növeszteni nem érdemes, se levágatni,
mert ez nem haj, ez pókháló, ez ökörnyál. Más pontosan
tudja, hogyan fésülködjön, de ezt fésülni se lehet.
Ha előrefésülöm – ronda, ha hátrafésülöm – ronda,
ha elválasztom – akkor a legrondább. Fantasztikus.

Kapcsolódó szócikkek: haj, hajszál
nagara

Mert ha figyelek valakire, és érdekel is, amit mond, akkor az én szememben nem az érdeklődés csillog, tuti, hogy nem, mert biztos, hogy rám szólnak: „Most mit bámulsz olyan hülyén?” És a számmal ugyanez az ábra. Én azt se tudnám, hogy van, ha nem figyelmeztetnének folyton rá: „Most mért húzod el a szádat? Már megint mi nem tetszik?” Pedig én semmit se csinálok vele. Egyszerűen olyan. Ferde. Tavaly még teljesen normális volt. Hát nem fantasztikus?