A ​tükör előtt 33 csillagozás

Egy kamasz monológja
Janikovszky Éva: A tükör előtt

Janikovszky Éva kamaszmonológját folyóiratból, filmes feldolgozásból ismerjük, de könyvben még nem látott napvilágot. Kárpári Tibor színes képeskönyve feleleveníti és egyben tovább is gondolja Réber László rajzi világát.

Móra, Budapest, 2015
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631199734 · Illusztrálta: Kárpáti Tibor

Trudiz P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Ez lehet 6 csillagos is. A kamaszkor dilemmáit hihetetlenül valóságosan ábrázolja. Közben persze a humor ott lebeg a sorok között, az a humor, amely a sanyarú valóságot -már felnőttfejjel visszanézve- mutatja be. Szeretem!

Mariann_Czenema

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Elfogult vagyok, de legalább bevallom ;-)
Szokásos sok csillag, önfeledt nevetés, és pici visszaemlékezés. Nekem leginkább az a hihetetlenül őszinte öngúny tetszik minden Janikovszky kamaszkönyvben, a lázadás verbális módja. Kikapcsolt, megnevetetett, elfeledtette velem, h én is szenvedek – ezért nem győzök elég hálás lenni sosem.
(Azt vettem észre, h az utóbbi évben mindig csak Éva néni segít, ha komolyan padlón vagyok. Mert igaza van, szép az élet. Szép nehéz :-D)

Csoszi P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Pff! Hát ez könyvnek elég gyenge volt. Inkább egy rövid szösszenetnek mondanám. Sajnos egyáltalán nem éreztem benne az írónőre jellemző humort. A képek pedig egyáltalán nem tetszettek.

Móra, Budapest, 2015
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631199734 · Illusztrálta: Kárpáti Tibor
Kek P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Most mit mondjak? Tetszett és kész! :) Pláne vonatra várva sötét este lámpaoszlop alatt olvasva… Még így is ment – szerencsére nem volt benne semmi extra, meglepő. Csak amit egy kamasz szövegel. A rajzok meg jók, olyan pocsékok, mint ezen „észre nem vett” lakli kamasz.

Szimirza P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

3 csillag és nagyon, de nagyon bőkezű voltam ….

Fapicula

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Sajnos ez tényleg nem volt valami jó, mintha nem is Janikovszky írta volna. Pedig én nem is szeretem annyira, de úgy hiányoznak belőle Réber László illusztrációi is….összenőttek ők Janikovszkyval, mint a borsó meg a héja.

zsofigirl

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Mert nem is igazi a könyvtárazás, ha nincs benne legalább egy félperces olvasmány, amit ott helyben elolvasok a polcok között böngészve. Nekem nagyon tetszett, ki ne emlékezne arra az érzésre, hogy fantasztikusan pocsék vagyok? Még jó, hogy ez már a múlté és azóta csak fantasztikus vagyok. :D

kolika

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

A tükör előtt sok minden történhet: objektíven szemlélhetjük a látottakat, vagy fel illetve alá is értékelhetjük magunkat. A két utóbbi látásmódból származhat sok-sok probléma, így a célravezető az lenne, ha reálisan szemlélhetnénk a tükörképünket, de ez legtöbb esetben nagyon nehéz. Sokszor befolyásol a hangulatunk, s ilyenkor adódhatnak a túlértékelések, vagy éppen a fordítottja.
Főhősünk is rossz passzban nézegeti magát – legalább is ez derül ki a szövegből –, s így nem csoda, hogy semmi pozitív dolgot nem fedez fel a látottakban, annál inkább több hibát. S mint ahogy már kezdettől sejteni lehet a végén kiderül, hogy miért is olyan kritikus a tükörképét szemlélő kamasz.
Nekem tetszett a monológ, de kicsit rövidnek éreztem.

Paulina_Sándorné

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Nagyon találó, aranyos írás a kamaszokról. Tetszenek a rajzok is.

worsi ASP

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Voltam én is kamasz, szerintem a szöveg rendben van (@zsofigirl tök jól összefoglalta a lényeget :-)). Viszont ez így kevés, kár, hogy nem egyben adták ki valami mással, mondjuk több hasonló rövidebb írással, olyasmi kötetben, mint a Felnőtteknek írtam. És nem Kárpáti Tibor rajzaival.

Carmilla

Pocsék vagyok, fantasztikusan pocsék.

Trudiz P

Ha legalább a hajam göndör volna, de semmilyen.
Ezt a vacakot se növeszteni nem érdemes, se levágatni,
mert ez nem haj, ez pókháló, ez ökörnyál. Más pontosan
tudja, hogyan fésülködjön, de ezt fésülni se lehet.
Ha előrefésülöm – ronda, ha hátrafésülöm – ronda,
he elválasztom – akkor a legrondább. Fantasztikus.

nagara

Mert ha figyelek valakire, és érdekel is, amit mond, akkor az én szememben nem az érdeklődés csillog, tuti, hogy nem, mert biztos, hogy rám szólnak: „Most mit bámulsz olyan hülyén?” És a számmal ugyanez az ábra. Én azt se tudnám, hogy van, ha nem figyelmeztetnének folyton rá: „Most mért húzod el a szádat? Már megint mi nem tetszik?” Pedig én semmit se csinálok vele. Egyszerűen olyan. Ferde. Tavaly még teljesen normális volt. Hát nem fantasztikus?