!

Book24 · 2.399 Ft –30% 1.679 Ft
Bookline · 2.399 Ft –15% 2.039 Ft
Molyok eladó könyvei
Könyvtár

Janikovszky Éva kamaszmonológját folyóiratból, filmes feldolgozásból ismerjük, de könyvben még nem látott napvilágot. Kárpári Tibor színes képeskönyve feleleveníti és egyben tovább is gondolja Réber László rajzi világát.

Móra, Budapest, 2015
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631199734 · Illusztrálta: Kárpáti Tibor

Szimirza P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

3 csillag és nagyon, de nagyon bőkezű voltam ….

kolika

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

A tükör előtt sok minden történhet: objektíven szemlélhetjük a látottakat, vagy fel illetve alá is értékelhetjük magunkat. A két utóbbi látásmódból származhat sok-sok probléma, így a célravezető az lenne, ha reálisan szemlélhetnénk a tükörképünket, de ez legtöbb esetben nagyon nehéz. Sokszor befolyásol a hangulatunk, s ilyenkor adódhatnak a túlértékelések, vagy éppen a fordítottja.
Főhősünk is rossz passzban nézegeti magát – legalább is ez derül ki a szövegből –, s így nem csoda, hogy semmi pozitív dolgot nem fedez fel a látottakban, annál inkább több hibát. S mint ahogy már kezdettől sejteni lehet a végén kiderül, hogy miért is olyan kritikus a tükörképét szemlélő kamasz.
Nekem tetszett a monológ, de kicsit rövidnek éreztem.

zsofigirl

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Mert nem is igazi a könyvtárazás, ha nincs benne legalább egy félperces olvasmány, amit ott helyben elolvasok a polcok között böngészve. Nekem nagyon tetszett, ki ne emlékezne arra az érzésre, hogy fantasztikusan pocsék vagyok? Még jó, hogy ez már a múlté és azóta csak fantasztikus vagyok. :D

Paulina_Sándorné

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Nagyon találó, aranyos írás a kamaszokról. Tetszenek a rajzok is.

Aurore P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

5 perces, könyvheti olvasás féllábon, @Frank_Spielmann-nal karöltve. Sajnálom – sosem hittem volna, hogy Janikovszky könyvre valaha ezt fogom mondani –, de nem lett volna érdemes megvenni.
Az év várakozása – az év csalódása nekem. :,(

Móra, Budapest, 2015
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631199734 · Illusztrálta: Kárpáti Tibor
worsi ASP

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Voltam én is kamasz, szerintem a szöveg rendben van (@zsofigirl tök jól összefoglalta a lényeget :-)). Viszont ez így kevés, kár, hogy nem egyben adták ki valami mással, mondjuk több hasonló rövidebb írással, olyasmi kötetben, mint a Felnőtteknek írtam. És nem Kárpáti Tibor rajzaival.

Carmilla

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Nem olyan pocsék, mint amilyennek az aktuális pontszáma alapján látszik… Habár a rajzok nekem sem tetszettek, szerintem kár volt erőltetni a Réber-utánzást, ez kifejezetten visszafelé sült el, ahogy az olvasói vélemények is mutatják.

dianna76 P

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

Kedvelem Janikovszky Éva gyermekkönyveit, de erről az írásáról nem tudtam eddig.Talán nem véletlenül nem jelentették meg könyvben mostanáig. Valahogy nincs meg benne az az igazi jópofaság, a humor ami maga Janikovszky. A sorok a valóságot tükrözik: egy kezes-lábas megnyúlt kamasz, virágzó pattanásokkal, serkenő arcszőrzettel, amivel még semmit sem lehet kezdeni. Melyik kamasz ne menne keresztül ezen az időszakon, amikor utálja önmagát, s nem teszik neki amit a tükörben lát? Amikor már nem gyerek néz vissza rá, de még nem is felnőtt. Amikor úgy érzi semmi sem jó, bármit csinál. Amikor azt gondolja, mindenki rajta röhög. Amikor azt hiszi, Ő soha senkinek sem fog tetszeni. Amikor azt hiszi, csakis a külsőségektől függ, hogy mások elfogadják-, befogadják-e. Amikor azt gondolja, minden ellene történik. Hát csoda, ha ebben a korban lázadnak??
Azon túl, hogy a szöveg sem volt annyira jó, nagyon hiányzott valami! S ez nem más, mint Réber László, s a tőle megszokott figurák. Nekem az ebben a könyvben látott illusztrációk nem igazán tetszettek.

Zoe27

Janikovszky Éva: A tükör előtt Egy kamasz monológja

A tényeket ugyan leírja, hogy hogyan változik egy kamasz, viszont arról elfelejtkezik, hogy egy fiút ez nem nagyon szokott érdekelni…
Sok a szó ismétlés, ráadásul egy olyan szót ismételget, amit a mai kamaszok szinte nem is használnak….
Janikovszky Évától ettől többet vártam…

Carmilla

Pocsék vagyok, fantasztikusan pocsék.

nagara

Mert ha figyelek valakire, és érdekel is, amit mond, akkor az én szememben nem az érdeklődés csillog, tuti, hogy nem, mert biztos, hogy rám szólnak: „Most mit bámulsz olyan hülyén?” És a számmal ugyanez az ábra. Én azt se tudnám, hogy van, ha nem figyelmeztetnének folyton rá: „Most mért húzod el a szádat? Már megint mi nem tetszik?” Pedig én semmit se csinálok vele. Egyszerűen olyan. Ferde. Tavaly még teljesen normális volt. Hát nem fantasztikus?