A ​siker alapelvei 9 csillagozás

Hogyan jussunk el onnan, ahol tartunk – oda, ahol tartani szeretnénk?
Janet Switzer – Jack Canfield: A siker alapelvei

„Csak ​annyit kell tenned, hogy eldöntöd, mit is akarsz valójában, hiszel benne, hogy megérdemled, és alkalmazod e könyv alapelveit – és a siker a tiéd.”

Készüljünk fel a sikerre a népszerű szerző, Jack Canfield segítségével, aki a több évtizedes pályafutása során tanultakra, tanítottakra és átéltekre építve írta meg praktikus és cselekvésre buzdító könyvét, amely minden törekvő ember számára lehetővé teszi, hogy eljusson oda, ahova csak szeretne.
A siker alapelvei megmutatja, hogyan növeljük az önbizalmunkat, miként birkózzunk meg a hétköznapok nehézségeivel, hogyan éljünk tevékeny, tartalmas életet, és valósítsuk meg minden álmunkat. A könyv, amely nem pusztán okos tanácsok gyűjteménye, azt a 64 időtálló alapelvet sorakoztatja fel, amelyet a sikeres emberek mindig is alkalmaztak. Ha magunkévá tesszük és minden nap alkalmazzuk ezeket, a legmerészebb elképzeléseinket is meghazudtoló mértékben formálják át az életünket.
A könyv azt a jól bevált cselekvési tervet… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Titok tanítóinak könyvtára Édesvíz

Édesvíz, Budapest, 2009
456 oldal · ISBN: 9789635290444 · Fordította: Molnár Edit

Finch>!
Janet Switzer – Jack Canfield: A siker alapelvei

Janet Switzer – Jack Canfield: A siker alapelvei Hogyan jussunk el onnan, ahol tartunk – oda, ahol tartani szeretnénk?

Jó kis könyv. Kis? Na annyira nem kicsi, elég vastag, de ez ne riasszon el senkit.
Kis etapokra osztva ajánlatos olvasni!
Gyakorlatias. Sok hasznos tanács van benne.
Nekem az volt az érzésem, mivel korábban DC: Sikerkalauz-ait olvastam, hogy ez annak a korszerűsített, kibővített változata.

esőember>!

Az életben jórészt a saját kárunkon tanulunk. A legfontosabb ismereteket úgy tudjuk megszerezni, ha közben folyamatosan próbálkozunk. Csinálunk valamit, aztán jön a visszajelzés: mi az, ami működőképes, és mi az, ami nem. Ha semmibe sem merünk belekezdeni, mert félünk, hogy elrontjuk, sosem fogunk visszajelzéseket kapni, s így nem is fogunk fejlődni.

nagytimi85>!

Marshall Thurber üzleti tanácsadó szerint: „Ha valamit megéri jól csinálni, akkor kezdetben akár rosszul is csinálhatjuk.” […]
A gyerekek még megengedik maguknak ezt a luxust. Sajnos azonban, mire felnövünk, annyira félünk a hibáinktól, hogy nem merünk ügyetlenek lenni, ezért nem is tudunk úgy tanulni, mint a gyerekek. Rettegünk, hogy elrontunk valamit.
Már negyven is elmúltam, mire megtanultam síelni. […] Zongorázni is csak 58 éves koromban kezdtem, és hosszú időbe telt, amíg jó zenész lett belőlem.
Még az első csókom is ügyetlenre sikerült. De ahhoz, hogy elsajátítsunk egy új készséget, vagy fejlődni kezdjünk valamilyen tevékenységben, el kell határoznunk: annak ellenére sem adjuk fel, hogy egy ideig ostobán fogjuk érezni magunkat.

162-163. oldal, 16. alapelv - Fizessük meg az árat! (Édesvíz, 2009)

esőember>!

A legtöbben azért nem mernek kérdezni, mert félnek attól, amit esetleg hallanának. Nincs mitől tartani. Ami igaz, az igaz. Jobb, ha tisztában vagyunk a valósággal, mint ha nem. Ha tudjuk az igazságot, legalább tehetünk valamit. Amiről nem tudunk, azon nem is vagyunk képesek változtatni.

nagytimi85>!

Mi mindent érhetnénk el, ha a következő 40 évben mindennap megtennénk valami keveset – öt dolgot – célunk elérése érdekében! Ha mindennap 5 oldalt írnánk, az összesen 73 ezer oldalnyi szöveg – ami 243 darab 300 oldalas könyvnek felel meg. Ha minden nap félreraknánk 5 dollárt, az összesen 73 ezer dollár – négy világkörüli út is kitelne belőle! Ha mindennap befektetnénk 5 dollárt, a 40 év elteltével, mindössze 6 százalékos átlagkamattal számolva, egy kisebb vagyon, 305 ezer dollár lenne a birtokunkban.
Ötös szabály. Hatékony kis alapelv, ugye?

205. oldal, 22. alapelv - Alkalmazzuk az "ötös szabályt"!

nagytimi85>!

Minden, amit mondunk, hatással van a világ alakulására. Minden, amit egy másik embernek mondunk, hatással van az illetőre. Jó, ha tisztában vagyunk azzal, hogy minden pillanatban létrehozunk valamit a szavainkkal – legyen az jó vagy rossz.

366. oldal, 51. alapelv - Beszéljünk kifogástalanul! (Édesvíz, 2009)

nagytimi85>!

Ez a könyv nem hasznos ötletek gyűjteménye. Azokat az időtálló alpelveket veszi sorra, amelyeket sikeres emberek követtek a történelem folyamán.

nagytimi85>!

Többek között azért olyan nagyszerű ebben a lehetőségekkel teli, modern jóléti társadalomban élni, mert szinte mindennel, amibe bele szeretnénk vágni, valaki más is próbálkozott már […] sőt jeleket is hagyott. […] Tulajdonképpen minden tevékenységhez kapcsolódóan találunk könyveket és tanfolyamokat. És csak egy telefonhívásnyira vannak tőlünk azok, akik már sikeresen véghezvitték azt, amivel mi is foglalkozni akarunk, és tanárként, mentorként, tanácsadóként vagy konzulensként szívesen adnak tanácsot nekünk.

93. oldal, 9. alapelv - A siker elvezet magához (Édesvíz, 2009)

nagytimi85>!

A legtöbben imádnak arról beszélni, hogyan építették fel a vállalkozásukat és valósították meg a céljaikat.

94. oldal, 9. alapelv - A siker elvezet magához (Édesvíz, 2009)

nagytimi85>!

Jason Dorsey csak egy átlagos egyetemista volt, amikor a véletlen összehozta első mentorával, egy helyi vállalkozóval, aki Jason évfolyamának tartott előadást a Texasi Egyetemen. […] Megkérdezte a férfit, nem lenne-e a mentora.
Az első találkozó alkalmával Brad a terveiről faggatta Jasont. A fiú elmondta, hogy miután befejezi az egyetemet, a New York-i tőzsdén szeretne dolgozni, és MBA végzettséget akar szerezni, hogy aztán saját vállalkozást indítson, 40 éves korában pedig visszavonuljon az üzlettől. Ezután tanulási nehézségekkel küzdő fiatalokkal akar foglalkozni, hogy azok megfelelő képzést és tisztességes állást kapjanak.
Brad erre megkérdezte Jasontől, hány éves lesz, mire kapcsolatba kerül ezekkel a fiatalokkal. Jason úgy saccolta, hogy nagyjából 45. És Brad ekkor föltette a sorsfordító kérdést:
– Miért várnál 25 évet, hogy azzal foglalkozhass, ami igazán érdekel? Miért nem fogsz hozzá most? […]
– Ön szerint mivel tudnék a leginkább a kortársaim segítségére lenni? […]
– Írj egy könyvet, amit mindenki el szeretne olvasni – válaszolta Brad. – Áruld el nekik, hogyan érezhetik jól magukat a bőrükben még akkor is, ha csupa savanyú alakkal vannak körülvéve. Áruld el, hogyan kell mentort szerezni. Áruld el nekik, 18 évesen miért válogathatsz a jobbnál jobb állásajánlatok között?
[…] Mivel eszébe sem jutott, hogy nem képes rá, három hét múlva Jason már be is fejezte a Graduate to Your Perfect Job első vázlatát. Maga adta ki a könyvét, több iskolában is előadást tartott, és fiatalokat karolt fel. Huszonöt éves korára már több mint 500 ezer embernek tartott előadást. […]
Gondoljuk csak el: ha Jason nem mer megkérni egy vadidegent, hogy legyen a mentora, körülbelül most szerezné meg az MBA végzettségét.

326-327. oldal, 44. alapelv - Találjunk valakit, aki a szárnyai alá vehet minket! (Édesvíz, 2009)

nagytimi85>!

A tized lerovása – vagyis amikor a keresetünk 10 százalékát Istennek ajánljuk – az egyik legjobb garancia a gazdagságra. A világ legtehetősebb és legsikeresebb emberei vallásos hévvel mondanak le jövedelmük egytizedéről. Ha mi is rendszeresen követjük a példájukat, mozgásba lendítjük az egyetemes erőt, amely folyamatos bőséggel jutalmaz meg minket.
Ez nemcsak másoknak jelent hasznot, hanem nekünk, adakozóknak is. Az előnyök túlmutatnak a vallások határain, és világnézettől függetlenül minden embernek javára válnak – mivel az egyszerű adakozás egyszerre teremt lelki szövetséget a gazdagság Istenével, és szilárdítja meg bennünk a mások iránti szeretetet. […]
A tizedet kétféleképpen lehet leróni. A pénzbeli tized azt jelenti, hogy bruttó bevételünk 10 százalékát egy olyan szervezetnek ajánljuk föl, amelyet spirituális vezérünknek tekintünk, vagy amelynek jótékonysági munkájához mi is hozzá akarunk járulni.
Az időbeli tized esetén az időnket áldozzuk fel, hogy egy templom, vallási szentély, zsinagóga vagy jótékonysági szervezet munkájában segédkezzünk.

434-435. oldal, 61. alapelv - Adjunk többet, hogy többet kapjunk! (Édesvíz, 2009)