A ​siker alapelvei 6 csillagozás

Hogyan jussunk el onnan, ahol tartunk – oda, ahol tartani szeretnénk?
Janet Switzer – Jack Canfield: A siker alapelvei

„Csak ​annyit kell tenned, hogy eldöntöd, mit is akarsz valójában, hiszel benne, hogy megérdemled, és alkalmazod e könyv alapelveit – és a siker a tiéd.”

Készüljünk fel a sikerre a népszerű szerző, Jack Canfield segítségével, aki a több évtizedes pályafutása során tanultakra, tanítottakra és átéltekre építve írta meg praktikus és cselekvésre buzdító könyvét, amely minden törekvő ember számára lehetővé teszi, hogy eljusson oda, ahova csak szeretne.
A siker alapelvei megmutatja, hogyan növeljük az önbizalmunkat, miként birkózzunk meg a hétköznapok nehézségeivel, hogyan éljünk tevékeny, tartalmas életet, és valósítsuk meg minden álmunkat. A könyv, amely nem pusztán okos tanácsok gyűjteménye, azt a 64 időtálló alapelvet sorakoztatja fel, amelyet a sikeres emberek mindig is alkalmaztak. Ha magunkévá tesszük és minden nap alkalmazzuk ezeket, a legmerészebb elképzeléseinket is meghazudtoló mértékben formálják át az életünket.
A könyv azt a jól bevált cselekvési tervet… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Titok tanítóinak könyvtára

Édesvíz, Budapest, 2009
456 oldal · ISBN: 9789635290444 · Fordította: Molnár Edit

Janet Switzer – Jack Canfield: A siker alapelvei

Janet Switzer – Jack Canfield: A siker alapelvei Hogyan jussunk el onnan, ahol tartunk – oda, ahol tartani szeretnénk?

Mi különbözteti meg e könyvet, a motivációs könyvek tömkelegétől? Semmi. A sikerhez vezető utat nehéznek, rögösnek titulálja a szerző, s bizonyára igaza is van. Máskülönben már sikeres, gazdag, vagy ’mittudomén’ önmegvalósult lennék. De nem vagyok. Na ezért olvastam el ezt a könyvet. V voltak pillanatok, mikor nagyon fellelkesültnek éreztem magam, ám voltak olyan pillanatok mikor csak bambán magam elé bámulva jött a – na ne már, ekkora baromságot! – érzés! Kettőnk közül (mármint én, illetve a szerző) úgy gondolom, én húztam a rövidebbet, ő pedig sokat keresett rajta(m), illetve keresett volna, ha nem könyvtárból kölcsönöztem volna a könyvet! E lehúzás ellenére is úgy gondolom, hogy szükség van motivációs könyvekre (nekem legalábbis), csak jól meg kell szelektálni, hogy melyik érdemes az elolvasásra.

Zahara3
Janet Switzer – Jack Canfield: A siker alapelvei

Egy könyv a nagy semmiről… Egyáltalán nem tettszett. Semmi inspirálót és motiválót nem találtam benne.

Aemitta
Janet Switzer – Jack Canfield: A siker alapelvei

Egy (nagy) bajon volt a könyvvel: a sok locsogás, és a sok sportolói példa. Ha állítólag egy jó csokornyi sikertörténete van, akkor bőven találhatott volna több élethelyzetre vonatkozó példákat, de nem csak emiatt volt egysikú olvasmány. A siker alapelvei – amiről szólnia kellene a könyvnek – elvesztek a sok fárasztó fejezetek bugyraiban.

Finch
Janet Switzer – Jack Canfield: A siker alapelvei

Jó kis könyv. Kis? Na annyira nem kicsi, elég vastag, de ez ne riasszon el senkit.
Kis etapokra osztva ajánlatos olvasni!
Gyakorlatias. Sok hasznos tanács van benne.
Nekem az volt az érzésem, mivel korábban DC: Sikerkalauz-ait olvastam, hogy ez annak a korszerűsített, kibővített változata.

esőember

Az életben jórészt a saját kárunkon tanulunk. A legfontosabb ismereteket úgy tudjuk megszerezni, ha közben folyamatosan próbálkozunk. Csinálunk valamit, aztán jön a visszajelzés: mi az, ami működőképes, és mi az, ami nem. Ha semmibe sem merünk belekezdeni, mert félünk, hogy elrontjuk, sosem fogunk visszajelzéseket kapni, s így nem is fogunk fejlődni.

nagytimi85

Marshall Thurber üzleti tanácsadó szerint: „Ha valamit megéri jól csinálni, akkor kezdetben akár rosszul is csinálhatjuk.” […]
A gyerekek még megengedik maguknak ezt a luxust. Sajnos azonban, mire felnövünk, annyira félünk a hibáinktól, hogy nem merünk ügyetlenek lenni, ezért nem is tudunk úgy tanulni, mint a gyerekek. Rettegünk, hogy elrontunk valamit.
Már negyven is elmúltam, mire megtanultam síelni. […] Zongorázni is csak 58 éves koromban kezdtem, és hosszú időbe telt, amíg jó zenész lett belőlem.
Még az első csókom is ügyetlenre sikerült. De ahhoz, hogy elsajátítsunk egy új készséget, vagy fejlődni kezdjünk valamilyen tevékenységben, el kell határoznunk: annak ellenére sem adjuk fel, hogy egy ideig ostobán fogjuk érezni magunkat.

162-163. oldal, 16. alapelv - Fizessük meg az árat! (Édesvíz, 2009)

esőember

A legtöbben azért nem mernek kérdezni, mert félnek attól, amit esetleg hallanának. Nincs mitől tartani. Ami igaz, az igaz. Jobb, ha tisztában vagyunk a valósággal, mint ha nem. Ha tudjuk az igazságot, legalább tehetünk valamit. Amiről nem tudunk, azon nem is vagyunk képesek változtatni.

nagytimi85

Mi mindent érhetnénk el, ha a következő 40 évben mindennap megtennénk valami keveset – öt dolgot – célunk elérése érdekében! Ha mindennap 5 oldalt írnánk, az összesen 73 ezer oldalnyi szöveg – ami 243 darab 300 oldalas könyvnek felel meg. Ha minden nap félreraknánk 5 dollárt, az összesen 73 ezer dollár – négy világkörüli út is kitelne belőle! Ha mindennap befektetnénk 5 dollárt, a 40 év elteltével, mindössze 6 százalékos átlagkamattal számolva, egy kisebb vagyon, 305 ezer dollár lenne a birtokunkban.
Ötös szabály. Hatékony kis alapelv, ugye?

205. oldal, 22. alapelv - Alkalmazzuk az "ötös szabályt"!

nagytimi85

Minden, amit mondunk, hatással van a világ alakulására. Minden, amit egy másik embernek mondunk, hatással van az illetőre. Jó, ha tisztában vagyunk azzal, hogy minden pillanatban létrehozunk valamit a szavainkkal – legyen az jó vagy rossz.

366. oldal, 51. alapelv - Beszéljünk kifogástalanul! (Édesvíz, 2009)

nagytimi85

Sajnos azonban az esetek zömében […] nem használjuk ki a rendelkezésünkre álló lehetőségeket. […] Máshogy összekötni a pontokat egyet jelentene a változással, a változás pedig – akárhogy igyekszünk is – kellemetlenségekkel jár. Ugyan ki akarna magának kellemetlenségeket? A pontok összekötése megfeszített munkát kíván, és – valljuk be – a legtöbb ember nem szereti strapálni magát.

94. oldal, 9. alapelv - A siker elvezet magához (Édesvíz, 2009)

nagytimi85

A legtöbben imádnak arról beszélni, hogyan építették fel a vállalkozásukat és valósították meg a céljaikat.

94. oldal, 9. alapelv - A siker elvezet magához (Édesvíz, 2009)

nagytimi85

Észrevették, hogy az angol satisfaction (elégedettség) szó utolsó hat betűje az a-c-t-i-o-n (cselekvés)? A latin satis szó pedig azt jelenti: 'elegendő'. Már az ókori rómaiak is tudták, hogy ha elég aktívak vagyunk, végül elégedettek leszünk.

131. oldal, 13. alapelv - Lendüljünk akcióba! (Édesvíz, 2009)

nagytimi85

Állítsunk össze egy listát azokról a vágyainkról, amelyeknek nem merünk hangot adni otthon, az iskolában vagy a munkahelyünkön. Mindegyik tétel mellé írjuk oda, mi tart vissza minket. Mitől félünk? Most írjuk fel, milyen árat fizetünk azért, hogy nem merünk kérni. Majd jegyezzük le, milyen előnyökkel járna, ha hangot adnánk a kérésünknek. […]
Kérhetünk fizetésemelést, kölcsönt, befektetési lehetőségeket, visszajelzést a teljesítményünkről, asszisztenst, egy jó ajánlást, időt, hogy tovább képezhessük magunkat, bébiszittert, masszázst, ölelést vagy önkénteseket a munkánkhoz.

170. oldal, 17. alapelv - Kérni! Kérni! Kérni! (Édesvíz, 2009)

nagytimi85

A tized lerovása – vagyis amikor a keresetünk 10 százalékát Istennek ajánljuk – az egyik legjobb garancia a gazdagságra. A világ legtehetősebb és legsikeresebb emberei vallásos hévvel mondanak le jövedelmük egytizedéről. Ha mi is rendszeresen követjük a példájukat, mozgásba lendítjük az egyetemes erőt, amely folyamatos bőséggel jutalmaz meg minket.
Ez nemcsak másoknak jelent hasznot, hanem nekünk, adakozóknak is. Az előnyök túlmutatnak a vallások határain, és világnézettől függetlenül minden embernek javára válnak – mivel az egyszerű adakozás egyszerre teremt lelki szövetséget a gazdagság Istenével, és szilárdítja meg bennünk a mások iránti szeretetet. […]
A tizedet kétféleképpen lehet leróni. A pénzbeli tized azt jelenti, hogy bruttó bevételünk 10 százalékát egy olyan szervezetnek ajánljuk föl, amelyet spirituális vezérünknek tekintünk, vagy amelynek jótékonysági munkájához mi is hozzá akarunk járulni.
Az időbeli tized esetén az időnket áldozzuk fel, hogy egy templom, vallási szentély, zsinagóga vagy jótékonysági szervezet munkájában segédkezzünk.

434-435. oldal, 61. alapelv - Adjunk többet, hogy többet kapjunk! (Édesvíz, 2009)