A ​nagy meló (Fox és O’Hare 3.) 77 csillagozás

Janet Evanovich – Lee Goldberg: A nagy meló

„Egy elragadó szélhámos, és egy elkötelezett FBI-ügynök, akik az őrületbe kergetik egymást… újra!
Az FBI csupán egy dolgot kért, amikor titokban összepárosították a titkos ügynök Kate O’Hare-t Nicolas Foxszal – kapják el a világ legveszélyesebb és legérinthetetlenebb bűnözőit. Most a sor egy globális drogcsempész-birodalom brutális vezetőjén van a sor. Hogy hogyan néz ki, hol van vagy hogyan lehet megtalálni, azt még az FBI sem tudja, de Nick Foxnak van pár trükk a zsebében, így hát megindul az újabb nyomozás, amely Nashville utcáiról elvezeti őket Lisszabon sikátoraiba, Isztambul tetejére és még a Temze közepére is.”

Eredeti megjelenés éve: 2014

296 oldal · ISBN: 9789634993735 · Fordította: Komáromy Zsófia

Nicolas Fox · Kate O´Hare · Indiana Jones · Boyd Capwell · Jake O’Hare

Kovaxka P>!
Janet Evanovich – Lee Goldberg: A nagy meló

Egy hétig olvasni egy ilyen kis szösszenetet??? Untam, na. Semmi újat nem hozott az előző részekhez képest, ami szórakoztató volt, az is maradt, de ez kevésnek bizonyult. Persze, bírom a stílusát meg a humorát, a karaktereket meg a csavaros ötleteket. Az előzményekre való tekintettel nem is pontozom le, de nem igazán érdekel a folytatás. Szomorú vagyok, mert imádom Evanovichot. Remélem, nem ez volt az utolsó találkozásunk.

Janet Evanovich – Lee Goldberg: A nagy meló

Legszívesebben most sírnék. Már nem azért, mert annyira rossz lett volna ez a könyv – éppen ellenkezőleg –, hanem mert nincs több magyarra fordított rész. Brühühü.
Csak ismételni tudom magam, imádtam! Talán annyiban különbözött ez a rész az előzőektől, hogy sokkal durvább, betegebb volt a bűnöző és bandája, akiket Nickék át akartak verni, egyébként ugyanaz a szisztéma, mint a hajsza és zsákmány – Boyd még mindig hatalmas arc, Willie-t irigylem, amiért ennyi minden megfordul a kezei között, Jake a legjobb apuka, Nick és Kate pedig… akarok még Tobleronét! :)
Nagyon-nagyon várom a következő részt!

Ágica102>!
Janet Evanovich – Lee Goldberg: A nagy meló

Nagyon tetszett ez a sorozat. Ebben a részben is sok volt az akció, kalamajka, izgalom és humor. Egyet sajnáltam csak, hogy Nick és Kate nem jöttek össze. Jó, persze tudom, hogy egyik a törvény egyik oldalán a másik pedig a másik oldalán állt, de végig reménykedtem benne. :)
Mindenkinek ajánlom, aki egy kis kikapcsolódásra vágyik.

meteoritastar>!

Most mit írjak?!
Itt is meg volt minden, ami az előző részekben és ami miatt nem lehet nem szeretni. A megszokott akció, humor és trükkös átverés.
Valamint Kate jobban felfigyelt Nick egyéb tulajdonságaira is *-* *-* A vége meg…. Na az nagyon tetszett. Nagy vigyorral csuktam be a könyvet *-* *-* :D :D
Alig várom a következő részt.
Mikor jelenik meg??????????? és a 4. rész, 5. rész és a többi?????? :D :D

Második olvasás után is csak azt mondhatom, hogy még mindig várom a következő részeket, de nagyon!!!! :)):))

kellyolvas P>!
Janet Evanovich – Lee Goldberg: A nagy meló

A sorozat harmadik részét olvasva ugyanaz az érzés fogott el, mint a korábbi részeknél, imádom ezt a párost: Kate és Nick egyedi kapcsolaton alapuló szövetséget alkotnak, sokkal több ez egy FBI által támogatott nyomozópárosnál. Kate egy mélységesen elhivatott ügynök, akinek vág az esze, és a legvégsőkig a törvények betartását tartja szem előtt. Nagy halakra vadásznak Nick-el, és ez ebben a részben sincs másként, egy gátlástalanul kegyetlen drogbárót kell elkapniuk.
Mivel a pasas imádja a kincsvadászatot, megszervezik a lehető legszuperebb átvágást, elhitetik vele, hogy az 1502-ben elsüllyedt Santa Isabel gályára találtak rá Portugália partjainál, mai áron számolva egymilliárd dolláros kinccsel. A hitelességhez persze profi csapatmunka kell, újra összeáll a már korábban megismert banda, és persze szükség van egy sebtiben átalakított kutatóhajóra, megfelelő díszletekkel. A Boyd Capwell alakítja frenetikus játékkal a hajó kapitányát, ő az egyik kedvenc mellékszereplőm, dőlni lehet rajta a nevetéstől. Kate apja és pár haver is a legénység része lesz, ahogy Willie természetesen megkapja a kormányos szerepét.
Imádtam a gyönyörű és változatos helyszíneket, az európai jelenetek voltak többségben, és a tájakon kívül most is rengetek gasztronómiai utalást kaptam, amit nagyon élveztem.
A karakterek is változtak, főleg Kate erősödött, furán hangzik, de a szemellenzőssége végre enyhül és már rávehető néhány apróságra, ami nem feltétlenül törvényes, de az ügy érdekében nagyon hasznos.
Ez a rész és az egész sorozat egy tökéletesen kikapcsoló, lendületes és akciódús történet, nagyszerű karakterekkel, akik meg tudnak nevettetni ugyanakkor aggódsz értük a bevetéseik során. Várom a következő részt, talán a szerelmi szállal is előbbre jutnak a kedvenceim.

Zyta88 >!
Janet Evanovich – Lee Goldberg: A nagy meló

Úgy látszik, így a 3. részre ez is olyan sorozata lett Evanovichnak, amit konstans vigyorogva olvasok. Nagyon ott van a hangulata, még ha nincsenek is olyan extrán jó beszólások, belengi az a könnyed, kicsit szarkasztikus humor, amit én különösen szeretek. Ez az a típusú történet, aminek nincs semmi tétje, csak teljesen kikapcsol. Persze azért pörgünk ezerrel, FBI-ügynöknőnk már a kötet legelején bankrablókat fülel le, közben pedig máris kapja a fülest, hogy a gondjaira bízott szélhámos, aki titokban alkut kötött az FBI-jal, betört egy múzeumba és ellopott egy festményt. Vagy talán mégsem ő volt, csak valaki be akarja mószerolni? Nick és Kate együttesen ennek is a végére járnak, sőt, még egy rettegett kolumbiai drogbárót is sikerül megtalálniuk és átverniük. Na meg minimum 3 ország rendőrségét jól hülyére venniük.
Jó volt ez a rész is, de ezt most nem éreztem 5 csillagosnak. Nem igazán tudom, miért, talán kicsit túl könnyen sikerült nekik minden, meg a kedvenc mellékszereplőim (Boyd és Jake) nem kaptak annyi szerepet. A romantikus szál sem nagyon halad, bár az vicces volt, mikor Kate rájött mennyi hasonlóság van az apja meg a szélhámos közt, akiért hiába nem szeretne, titokban mégis epekedik. :) spoiler
Tényleg az a legnagyobb erőssége az írópárosnak, amilyen jól a mellékszereplőket megírják, komolyan még a pár oldalon szereplő random török meg brit zsaruk is baromi jó arcok voltak és igazi egyéniségek. Boyd is brillírozott, mint mindig, spoiler A főszereplőkkel sincs gond, csak ők nem olyan egyediek, de pl. ahogy Nick a francia ügyvédet hozta, az az egyik kedvencem volt most. Egyedül Willie az, aki kicsit egysikú.
Összességében jól szórakoztam ezen a részen is, mindenképp folytatom, bár magyarul nincs tovább, az angolul olvasással meg nem akaródzik haladni, de most már összeírtam, miket kéne olvasni, egyszer csak nekilátok most már. Majd mantrázom, hogy az angol nem csak a munkára való.

Janet Evanovich – Lee Goldberg: A nagy meló

Változatlanul nagyon szeretem Janet Evanovich könyveit. Fel nem foghatom, miért nem jelenik meg magyarul több. Pedig nagyon hasonlít Rejtőhöz a humora, izgalmas, kissé romantikus, remek szórakozás. Ráadásul ugyanolyan termékeny is.

amanda888 P>!
Janet Evanovich – Lee Goldberg: A nagy meló

Ez a rész valahogy most nem tudott megérinteni. Láttam benne a humort, a két főszereplő „civódását” és mégis olyan átlagosnak éreztem. Most valahogy Jake papa és Boyd sem dobott akkorát a történeten, kevésnek éreztem a szereplésüket, igaz, csak akkor mosolyodtam el, amikor ők voltak porondon. A svindli jó volt, de semmi kiemelkedő, picit úgy érzem, hogy stagnál a sorozat, bár esélyem sincs kideríteni, hogy a többi részben végül elmozdul-e valamerre. Azt gondoltam, amikor olvastam, hogy sokkal jobban bele kellene „kényszeríteni” a szereplőket kínos, kellemetlen helyzetbe, ami egyben vicces is, mert ez lenne az egyik szál, amiért érdemes olvasni. Ebben a történetben ezt nem éreztem. A másik része, a rablások, svindli, stb. megállja a helyét, bár azért olyan nagyon nem kellett megizzadniuk, hogy elkapják a bűnözőt. Olyan „egyszerű” volt minden, többet vártam már a harmadik résztől…

Edcike84>!
Janet Evanovich – Lee Goldberg: A nagy meló

Sosem hallottam még erről a könyvről csak a maxim zsákbamacskás akcióban kaptam meg.
A fülszöveg alapján megtetszett és nem is bántam meg ,hogy elolvastam.
Nekem ez a könyv egy nyár estés könnyed krimi volt.
A két főhőst nagyon megkedveltem , imádtam Nick kétértelmű poénjait és csipkelődését ahogy zavarba hozta Katet.
Az alaptörténet is nagyon tetszett ez a svindli jól ki lett találva viszont néhol kicsit összezavart és elvesztettem a fonalat. :)
Tervben van ,hogy az első két részt is beszerzem és elolvasom nagyon jót szórakoztam a történeten.

Sylvie23 P>!
Janet Evanovich – Lee Goldberg: A nagy meló

Nekem még indig nagyon de nagyon hiányzik valami ebből a könyvből. Kriminek krimi, de nem éri el azt a szintet amit én szeretek, valamilyen romantikus szál szintén van benne, de az sem az igazi. Valahogy egyre jobban úgy érzem, hogy nincs mélysége a könyvnek egyik irányba se. A felépítése még mindig ugyanaz, történik valamit, amit egy svindlivel lehet megoldani, és ha jól látom, Kate egyre inkább áttér a sötét oldalra, miközben egyre jobban belehabarodik Nickbe, bár még magának se igazán vallja be. Gyorsan olvasható, aranyos történet, de nálam már nem több, mert túl egyszerűen van benne minden megoldva. Egyedül a svindlik tetszenek még, de lassan már kezd kevés lenni ez az egész, jó lenne, ha végre valami igazán nagy durranás is történne benne, mert így szép lassan megunom. :(

Barbár>!

– […] És ha Megan meg Roger nincsenek otthon, kulcsfontosságú alapismereteket taníthatok a gyerekeknek.
– Olyasmit, mint hogyan kell robbanóanyagot gyártani a háztartási tisztítószerekből?
– Azon már rég túl vannak – legyintett Jake.
– De hisz még csak öt- és hétévesek!
– Gyorsan tanulnak. Most épp azt vesszük, hogyan ölhetnek meg egy embert mindössze azt felhasználva, amit az anyjuk tízóraira csomagol nekik. Emlékszel, mennyit gyakoroltuk ezt annak idején?
– Ja, megtanítottad, hogyan lehet megfojtani valakit egy nejlonzacskóval, vagy feldugni az orrába egy szívószálat az agyáig. Gyönyörű emlék. Rád gondolok, valahányszor szendvicset eszem.
– Egy apa nem is kívánhat ennél többet.

Sippancs P>!

– És ezért fogok veled tartani, akárhová is mész, valahányszor csak megkérsz rá, ameddig az erőmből telik – mondta a férfi. – Ez az apák dolga.
– A legtöbb apuka nem szokott kézigránáttal meg vadászkéssel felfegyverkezve megjelenni a gyerekénél.
– Szégyellhetnék magukat – felelte Jake.

Kapcsolódó szócikkek: Jake O’Hare · Kate O´Hare
almamag>!

– Hova viszed? – kérdezte Kate.
– Itt marad a hajón, a priccsem alatt, egy vödör vízben. Machetét tartok a párnám alatt, és megnyugtathatlak, hogy nagyon éber alvó vagyok.
– Én is éberen aludnék, ha fennállna a veszély, hogy álmomban ráfekszem egy bozótvágóra – jegyezte meg Nick.

Sippancs P>!

– Nem mondanám, hogy az a velem való kommunikáció leghatékonyabb módja, ha sorozatos betöréseket követsz el világszerte – mondta Nick a nőnek.
– Nem hagytál nekem más választási lehetőséget. Teljesen kámforrá váltál, miután megszöktél a Los Angeles-i bíróságról.
– Köröz az FBI és az Interpol – hangsúlyozta Nick. – Úgy gondoltam, legjobb lesz, ha nem posztolok magamról a Twitteren.

Sippancs P>!

– […] A motor biza olyan, mint egy nő. Meg kő ismerkednem vele. Aztat meg csak úgy lehessen, ha benézek a szoknyája alá.
– Előbb nem kéne megpróbálnod beszélni vele? – kérdezte Kate.
– A motorral? – értetlenkedett Bob.
– Egy nővel.
– Ammeg mire vóna jó?
– Én is nő vagyok. Éppen beszélsz velem.
– Te Jake lánya vagy. Tégedet sose foglak megdöngetni.
– Az már biztos – bólintott Kate.
– Örülök, hogy ezt kitárgyaltuk – mondta Jake.

Kapcsolódó szócikkek: Jake O’Hare · Kate O´Hare
btunde P>!

– Egy drágaköves kehelyről van szó – magyarázta a másik nő. – Valaha I. Szulejmán, a nagy szultán tulajdona volt. Először 1555-ben ivott belőle, az oszmán-perzsa háborút lezáró békekötés alkalmából, aminek köszönhetően az uralma alá került Bagdad, illetve a Tigris és az Eufrátesz folyók torkolata. Történelmi jelentőse miatt a kehely értéke felbecsülhetetlen.

btunde P>!

Kate a jachthoz érve felnézett rá.
– Ezt meg honnan szerezted?
– Egy playboy sejké, akinek az a kedvenc hobbija, hogy a családja olajból származó vagyonát filmgyártásra szórja el. Ezen a jachton szokott lakni, valahányszor Los Angelesben jön produceresdit játszani. Én vigyázok a hajójára amíg nincs itt.
– Erről ő is tud?
– Nem, de biztosan roppantul megnyugtatná a tudat, hogy valaki ilyen gondosan ügyel a jachtjára a távollétében.

rokaregeroka>!

– De abban nem volt semmi veszélyes. Most egy valódi rendőrtisztet játszol el, és egy felfegyverzett őrökkel teli börtönbe lépsz be.
    – Ez nem ijeszt meg – közölte Boyd. – Néztem én már szembe színikritikusokkal is. Azok aztán embertelenek tudnak lenni.

289. oldal, 28. fejezet (Maxim, 2017)

Nick hívta a mobilján.
– Látom, kényelembe helyezted magad a Remegő Hölgy szomszédságában – mondta a férfi.
– Úgy hívják a mellettem horgonyzó jachtot?
– Nem, az Albert-hidat nevezik így. Már az 1874-es felavatásakor sem volt elég erős a szerkezete, ezért a kezdetektől fogva remeg. A mai napig tábla figyelmezteti a katonákat a híd mindkét végén, hogy semmiképpen se lépjenek egyszerre, miközben áthaladnak, különben a mechanikai rezonancia miatt akár össze is dőlhet az egész.

btunde P>!

Demetrio Violante selyemköntösben ült az erkélyen, és figyelte úszkáló testőrét, miközben pezsgővel töltött, étcsokoládés trüffelt nassolt, amit huszonnégy karátos aranypelyhek díszítettek. A csokoládé isteni volt, a férfinak pedig különösen tetszett a tudat, miszerint olyan gazdag, hogy aranyat szarik.