Három ​díler (A szingli fejvadász 3.) 58 csillagozás

Janet Evanovich: Három díler Janet Evanovich: Három díler

Stephanie Plumnak, a botcsinálta óvadékügynöknek a köztiszteletben álló Mo bácsit kellene bekísérnie, és minden porcikája tiltakozik a feladat ellen.

Semmi kedve magára haragítania a környék lakóit. De a munka, az munka, s mikor hirtelen hullani kezdenek a drogdílerek, mint a legyek, és előkerül néhány szexkép meg pornóvideo, akkor már nem lehet félvállról venni az ügyet.

Stephanie-nak a két pasi, Joe Morelli és a kubai Ranger mellett új segítője akad a jó útra tért exprosti, Lula személyében, és persze Mazur nagyi sem maradna ki a buliból. Eldördül jó néhány lövés is, pár autó felrobban, és Bill tiszteletesről is kiderül ez meg az…

A szingli fejvadász 3. és Hárman a pácban címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Ulpius-ház, Budapest, 2011
398 oldal · ISBN: 9789632544168 · Fordította: Merényi Ágnes

Stephanie Plum · Joe Morelli · Ranger · fejvadász

fürdőszoba

Janet Evanovich: Három díler

Az a szegény, jólelkű Mo bácsi! Már éppen kezdtem megsajnálni, amikor jöttek a spoiler
Számomra ez most egy picit gyengébbre sikeredett, mint a 2. rész. Steph hozta a szokásos formáját, vagyis vonzotta a bajt (és Morellit) ezerrel, a cselekmény is ütős volt, hullottak a rosszfiúk dögivel, Lula viszont… na, ő már sok volt nekem. Az hagyján, hogy butácska szegényem, és folyton lelép, amint rendőrt lát a színen, ellenben annyira erőltetettnek éreztem ezt a folytonos keménykedést és alpári stílust! Nem volt vicces egy beszólása vagy bénázása sem, úgyhogy remélem, hogy a továbbiakban marad inkább az irodában Connie mellett.
Az viszont nagyon tetszett, hogy Rex is „aktív” résztvevője lett a történteknek, igazi megértő társ a rezgő bajuszkáival. :)
Jöhet a folytatás!

Janet Evanovich: Három díler

Nem ez volt a legviccesebb rész, valahogy mégis ezt élveztem olvasni a legjobban az eddigi három közül. Úgy láttam, többen szóvá tették, hogy kevesebb Morelli és Mazur nagyi van benne, ami valóban így van, de cserébe kapunk sok-sok Rangert és Lulát. És akkor el is érkeztünk oda, miért is tetszett nekem ez a rész. Bevallom, én Rangert sokkal jobban bírom, mint Morellit. Ezért igencsak örültem, hogy most kicsit jobban előtérbe került. Lula szintén zenész, egyszerűen csípem a csajt.
Habár Stephanie bénázása állandó, azért minden részben megtaláltam eddig a frissítő újdonságot, ami nem hagyja, hogy unalmassá váljon a sorozat. Egyre inkább dühít, hogy az egészből nálunk csupán négy rész jelenhetett meg. Megkedveltem ezt a dilis bagázst, és szeretnék még találkozni velük. Huszonsok részen keresztül.

mcborzaska>!
Janet Evanovich: Három díler

Zseniális ez a sorozat!! Olyan kár, hogy csak négy részt fordítottak le… Morelliből kicsit kevés volt, ami hiányzott nekem nagyon, bár cserébe több volt Lula és Ranger. Aki a leginkább hiányzott nekem, az Mazur nagyi. Belőle sosem elég :D

Rileey>!
Janet Evanovich: Három díler

És ez még mindig szörnyen vicces! :D Viszont legközelebb több Morellit, ha kérhetem.

Janet Evanovich: Három díler

Több Lula és Ranger, ellenben kevesebb Mazur nagyi és Morelli. Így lehetne röviden összefoglalni.
A könyv maradt olyan amilyennek megszoktam és megszerettem, nyomozós, vicces, könnyed, szórakoztató. Imádom!
Örültem, hogy Ranger többet szerepelt, csak kár, hogy ez Morelli rovására ment, és Lula-t is nagyon bírtam, neki is haláli a szövege de azért hiányzott a kedvenc könyves nagyim. Azért azokban a jelenetekben, ahol felbukkant, hozta a formáját. :D

Pompi>!
Janet Evanovich: Három díler

Nekem nagyon bejön ez a sorozat. Nem is tudok róla rosszat mondani. Ez a rész is vicces volt, bár lehetett volna benne több Mazur nagyi. Meg Morellit is hiányoltam egy kicsit, de ezek helyett ott volt Ranger és Lula. Lula a fejvadásztanuló. Mazur nagyin senki nem tud túltenni, de azért Lulának is voltak olyan beszólásai, amitől eldobtam az agyam..:D
Stephanie még mindig kedvenc. A kapcsolatuk Morellivel meg az elején langyos volt, de aztán a végére forrósodott a helyzet. És remélem az utolsó részben már alkotnak valamit…

eduscho89>!
Janet Evanovich: Három díler

Szokás szerint pillanatok alatt elolvastam, olyan jó volt. Nálam még mindig az első kötet vezet, de ez jobban tetszett, mint a második, kevésbé volt kiszámítható a történet.
Viszont van egy nagy szívfájdalmam: túlzottan kevés Mazur nagyit kaptam. E miatt a fél csillag levonás.

Dorka_olvas>!
Janet Evanovich: Három díler

Gondolom olvastad már az eddigi részeket, ha ennek az értékeléseit olvasod. Elárulom, pont olyan. Tökéletesen passzol a sorozatba. Ugyanúgy humoros, úgyanúgy fogod a fejed sokszor, hogy miért (közben szamos helyzetben igyekszel magad előtt is letagadni, hgy ez veled is hasonlóképp történt volna, te is pont ilyen peches vagy stb.) és a nyomozáson kívül más szintén csak a megszokott módon megy előre.
A kedvenc szereplőm még mindig a Nagyi, hiszen másnál ez nagyon vicces (néhány jelenetet ssimán előad az én egyik nagyim is, valahogy olyankor nem találom annyira viccesnek…) és nagyon jól kezeli a vendégeket. spoiler .
Igyekszem megszerezni a következő részt is.
Ha pedig nem szeretnél kimonodtt irodalmimélységekbe merülni spoiler de igen jól szeretnál szórakozni, időnként hangosan kuncogni, nem belebonyolódni szerelmi szálakba, mégis olvasni némi odamondogatást, egymás hajának húzását, akkor ne habozz, állj neki spoiler!

Sylvie23 P>!
Janet Evanovich: Három díler

Nálam még mindig nyerő! Rengeteget nevettem rajta, de jobb lenne, ha több Mazur nagyit, Rangert és Morelli kapnék ellenben kevesebb Lulát. Ő is jó fej, de nekem nagyon erőltetett, ezért nem igazán bírom. A cselekménye végig lekötött, Steph folyamatosan a szívemhez nő, az meg, hogy tele van poénokkal csak hab a tortán. :)

Nixike>!
Janet Evanovich: Három díler

Eddig a három kötet közül ez tetszett a legkevésbé, hiányzott belőle a megszokott Mazur nagyis humor, maga a cselekmény sem volt túl mozgalmas. Morelli is sokkal kevesebb szerepet kapott, e helyett többet olvashattunk Luláról és Ranger-ről. A hangvétele ugyanolyan laza és kötetlen, mint az első két könyvnek, mégis nekem ez tűnt a leglaposabbnak, és legsemmitmondóbbnak.

Err>!

– Apám! – bukott ki belőlem az utcán. – A nők bálványa!
– Melegítőben – tette hozzá Ranger. – Látnod kéne, amikor bőrszerkóban vagyok!

Kapcsolódó szócikkek: Ranger
tündérrózsa>!

A vasalnivalót egy kosárban tartom. Ha eltelik egy év, és egy cucc még mindig a kosárban van, azt kidobom. Ez jó rendszer, mert végül csupa olyan cuccom marad, amit nem kell vasalni.

Sippancs P>!

Kikászálódtam az ágyból, be a fürdőszobába, és egy darabig álltam a zuhany alatt. Mel Gibson és Joe Morelli járt az eszemben. Vajon melyiknek van jobb segge? Azután eszembe jutott még Mike Richter, a Rangers kapusa. Az sem gyenge eresztés.

Kapcsolódó szócikkek: fürdőszoba · Joe Morelli · Mel Gibson · zuhanyozás
Err>!

– Aztán miért léptél le ettől a Dickie Orr gyerektől? – érdeklődött Lula.
– Mert egy seggfej.
– Oké, nekem elég ennyi. Máris utálom.

Sippancs P>!

– De ki? Ki csinálna ilyet?
Egymásra néztünk, mert tudtuk, hogy mindketten ugyanarra gondoltunk. Móra.
– Á, hülyeség – mondtam.
Ranger vállat vont.
– Teljes képtelenség – mondtam neki. – Mo nem az a fajta, aki csak úgy lelődözi az embereket.
– Ki más lőhette le Anderst?
– Bárki.
– Az más. Sokkal közelebb jutottunk.

Kapcsolódó szócikkek: Ranger · Stephanie Plum
Sippancs P>!

– A nappaliban leszek, és bemelegítek.
Már el is tűnt az ajtóban, csak a hátát láttam. Komolyan beszél? Bemelegít? Mihez? Magamra rángattam a melegítőt, és utána botorkáltam. Félkezes fekvőtámaszokat csinált.
– Ötvennel kezdünk – mondta.
Lehasaltam a padlóra, és nekigyürkőztem. Öt perc múlva Ranger készen volt, én pedig majdnem megcsináltam egyet.

Kapcsolódó szócikkek: Ranger · Stephanie Plum
Err>!

– Na, mit gondolsz? – kérdeztem végül.
– Azt, hogy a fejvadászatot vizsgához és engedélyhez kéne kötni. Meg azt, hogy megbuknál a vizsgán.

Kapcsolódó szócikkek: Joe Morelli
tündérrózsa>!

Azt mondják, vannak helyek az országban, ahol vasárnap bezárnak a boltok. Ez Jerseyben nem fordulhat elő. Nem tűrnénk el. Jerseyben a lakosság alkotmányos jogának tekinti, hogy a hét minden napján vásárolhasson.

Kiara>!

– Oszoljunk ketté – mondtam Lulának. – Megyek, megnézem Mo húgát, te maradj itt, figyeld az üzletet.
– Okés, figyelem. Rátapadok frankón.
Már majdnem elindultam, amikor eszembe jutott valami:
– És mit csinálsz, ha meglátod Mót?
– Elkapom a kis köcsögöt, és begyűröm a csomagtartóba.

Sippancs P>!

Ellenőriztem, hogy a táskámban van-e minden fontos kellék: csipogó, papír zsebkendő, hajlakk, zseblámpa, bilincs, rúzs, pisztoly megtöltve, sokkoló feltöltve, hajkefe, rágógumi, paprikaspray, körömreszelő. Csúcsszuper fejvadász vagyok, vagy mi.

Kapcsolódó szócikkek: bilincs · fejvadász · hajkefe · hajlakk · körömreszelő · paprikaspray · rágógumi · rúzs · zseblámpa

A szingli fejvadász sorozat · Összehasonlítás