Egy ​fejvadász (A szingli fejvadász 1.) 102 csillagozás

Janet Evanovich: Egy fejvadász

Mit ​tehet egy harminc körüli nő, aki elvált (a férjét félreérthetetlen pózban találta a konyhaasztalon egykori osztálytársnőjével!), munkanélküli (a telefonját is kikapcsolták, mert nem tudta fizetni a számlát), ráadásul közel s távol sehol egy valamirevaló pasi? Magától értetődik, hogy fejvadásznak áll! Pontosabban óvadékbehajtó ügynöknek. Mi sem egyszerűbb, gondolja Stephanie Plum: bekíséri lógóst, aki nem jelent meg a bíróság előtt, majd besöpri a jutalékot. Igen ám, de a lógós alkalmasint hétpróbás nehézfiú – most éppen Joe Morelli, a gyilkossággal vádolt rendőr, és súlyosbító körülmény, hogy gyerekkorukban papás-mamást játszottak Stephanie-val, aki jelenleg még azt sem tudja, melyik végén kell megfogni egy pisztolyt… No és ott van még az anyja, aki pompásan főz (huh!, mennyi plusz kiló!), és rágja a fülét, hogy menjen újra férjhez, meg Mazur nagyi, aki töretlen életkedvével mindenbe beleüti az orrát, valamint imád temetésre járni, mert ott annyi érdekes pletykát hall az… (tovább)

A szingli fejvadász 1. és Egy – mérgezett a meggy címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1994

Ulpius-ház, Budapest, 2011
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632544595 · Fordította: Csáki Judit

Stephanie Plum

Sippancs P>!
Janet Evanovich: Egy fejvadász

Ahova Stephanie Plum beteszi a lábát, ott nemcsak hogy kő kövön nem marad, de olyan fekete kondenzcsíkot húz maga után az egyedi festésű Novájával, hogy hiába költözne Morelli Alaszkába, még ott is virítana.
Erős a gyanúm, hogy a következő résznél muszáj lesz kedvencelnem a sorozatot, főleg ha Mazur nagyi is beveti magát. ;)

gab001>!
Janet Evanovich: Egy fejvadász

El se hiszem, hogy milyen régen szerettem volna elolvasni ezt a könyvet, s mégis ilyen sokáig vártam vele. Pedig már az első oldalon tudtam, hogy szeretni fogom. Nem is csalódtam. Stephanie egy imádni való hősnő, aki annyira életszerű, hogy szinte lelép a könyv lapjairól. Tetszett a hozzáállása a dolgokhoz, s az, ahogy minden a feje tetejére állt körülötte. A nyomozás izgalmas volt, s teljesen magával sodort a lendület. Biztos, hogy a második rész nem fog ilyen sokat várakozni, mert nagyon bírtam az írónő humorát. Igazi kikapcsolódás volt.

pannik>!
Janet Evanovich: Egy fejvadász

Meg kell mondjam jó kis történet ez.
Sokan írták előttem, de nem hagyhatom ki Mazur nagyit én sem, nagyon bejött a magyar karakter a töltött káposztával és a marhaságaival :) :) :) megnevettetett.
Ezen túl az tetszett még benne, hogy a munkakört leszámítva (ami tényleg elég elképesztő és nem mindennapi) főhősünk egy hétköznapi lány, hétköznapi szokásokkal egy megfeneklett élethelyzetben valami munka után néz és igyekszik helytállni amennyire a körülmények engedik.
Helyenként volt izgalom is benne, meg alakulgatott a vonzalom is, és végül összeáll a kép a gyilkosság ügyében is.
Nem mondom, hogy a legjobb krimi, de szórakoztató kikapcsolódásnak tökéletesen megfelelt.

tündérrózsa>!
Janet Evanovich: Egy fejvadász

Két éve már olvastam Stephanie Plum első történetét http://moly.hu/konyvek/janet-evanovich-a-szingli-fejvadasz-1/en-es-a-konyv/tunderrozsa, de azóta sem folytattam, most viszont szeretném, ezért kicsit felfrissítettem az emlékeimet. Amire szükség is volt, mert nem emlékeztem mindenre. Sokat nem fűznék hozzá a másik értékelésemhez, most is tetszett, ugyanúgy jókat mosolyogtam, mint első alkalommal. És akkor most már jöhet a folytatás.

Janet Evanovich: Egy fejvadász

Hát ez a könyv.. nagyon jó volt!
Ezelőt még sose hallottam róla, még az adatlapjára se tévedtem soha, még véletlenül se.
Úgyhogy nagy köszönet érte még egyszer @Tyna-nak, hogy megkaphattam. :)
Mikor mesélt róla, hogy miféle könyv ez arra gondoltam, hogy hasonlít az Exférj újratöltve című filmhez, csak itt a csaj a fejvadász, de aztán a hasonlóság ennyiben ki is merül.
Ez egy nagyon vicces, nyomozós, kis akcióval is bővelkedő könyv.
Stephanie abszolút egy szerethető főhős, sőt, nálam bekerült a kedvencek közé!
Mazur nagyi pedig.. hát ő kész, imádtam azokat a jeleneteket amikben benne volt.Nem egyszer hangosan fel is nevettem. Best Grandma Ever!
És mivel ez is egy sorozat, ugyan, manapság mi más lenne? tuti, hogy beszerzem a folytatásokat is! Remélem azok is lesznek ilyen jók, vagy még jobbak. :)

Sydney>!
Janet Evanovich: Egy fejvadász

Stephanie Plum jött, látott és győzött.
Mit tegyen a bugyiválogató lány, ha kirúgják és egyszerűen nem talál munkát? A válasz egyértelmű, álljon be a nagybátyjához fejvadászkodni és verje bilincsbe a gyilkossággal vádolt nyomozót, aki nem spoiler.
Az ügy kezdetben pofon egyszerűnek tűnik, persze szaporodnak a rejtélyek és a hullák is.
Stephanie minden, csak nem profi, sőt. Ennek számtalanszor megissza a levét, sosincs biztonságban és nem is a legmegfelelőbb módon próbál a dolgok végére járni.
Nem könnyíti meg helyzetét a család sem, de mindezek ellenére helyükre kerülnek a dolgok, és a megfelelő emberek kerülnek rács mögé vagy a hullazsákba.

BlueWinter>!
Janet Evanovich: Egy fejvadász

Nekem nagyon tetszett úgy ahogy van.
Nagyon tetszettek a poénok és az, hogy ilyen ironikusan adta elő Stephanie életét. Ő is és Mazur nagyi is nagy kedvencem volt, de Morelli is megállta a helyét – a civakodásaikat élvezet volt olvasni.
A karakterek és történet maga is remek volt.
Biztosan elolvasom a többi részét is.

DzsDzs88 IP>!
Janet Evanovich: Egy fejvadász

Csak azért kapott csupán ennyi csillagot, mert számomra nem volt egy irodalmi remekmű.
De hát nem is ezt vártam tőle. A maga kategóriájában teljesített. Szórakoztató, humoros olvasmány volt, pergő eseménysorral, ami által vitt magával a történet, és nem bonyolította túl.
Negatívum: néhol zavart, hogy csúfosan gúnyolta a saját szereplőit (amire nem lett volna szükség, megállhatott volna a puszta leírásnál), de ettől el lehetett vonatkoztatni. Ahogy attól is, hogy a városrészükben egyértelműen RENGETEG a téglaház.. :'-)

Nem okozott csalódást, jó kis történet volt, akár egy könnyed vasárnapi film.
off

Tüli P>!
Janet Evanovich: Egy fejvadász

Hát hová tűnt ez a könyv?! Miért csak most találtam rá??
Nem várt módon igenis tetszett, sőt, a könyv közepe felé elgondolkodtam, hogy kedvencek közé is beteszem. De aztán kicsit visszavett a lendületéből, úgyhogy én is visszavontam ezt a szándékom.
Negatívumként tényleg csak ezt tudnám felhozni, hogy a vége nagyon gyorsan le lett zárva, a végső jelenet elbírt volna még pár történést szerintem. De amúgy, le a kalappal!
Sokat nevettem és volt, hogy nagyon izgultam spoiler, a két főszereplő közötti kapcsolat pedig nagyon tetszett, már csak miattuk is tovább fogom olvasni a sorozatot. ;)
Ha lenne még több csillag, akkor többet is adnék rá, de csak 5 van, úgyhogy a Molyon ennyit jelölök, de a szívemben tuti többet kap…

girardella>!
Janet Evanovich: Egy fejvadász

A fülszöveg alapján nem teljesen ilyen könyvre számítottam (hogy miért vált el pl. a főszereplő, az egyáltalán le van írva a könyvben? nem is emlékszem. A családtagokról meg tényleg csak 1-1 mondatnyi szó esik elvétve.). A történet a való életben eléggé elképzelhetetlen, de annyira meg nem nagy hülyeség, hogy ezt élvezni lehessen benne. A stílus viszont tetszett, néhol tényleg humoros is.

Err>!

Eltűnődtem, vajon reggel kilenckor nem túl korai-e sört inni. Persze Moszkvában már délután négy óra van. Az már elég jó.

Kapcsolódó szócikkek: Stephanie Plum
Err>!

Mazur nagyi egy rózsaszín-narancs mintás pamutblúzt viselt, élénkkék sztreccs sortot, és fehér zoknit a térde alá gyűrve.
– Jó a sortod – mondtam neki. – Remek színe van.
– Így ment ravatalozóba ma délután – kiabált apám a konyhából. – Tony Mancuso megtekintésére.
[…]
– Eddig hét telefont kaptunk – mondta anyám. – Mindenkinek azt mondtam, hogy ma reggel elfelejtette bevenni a gyógyszerét.

Kapcsolódó szócikkek: Mazur nagyi
eduscho89>!

– Nem akartam, hogy valaki ellopja a kocsidat – mondtam. – Ezért szereltettem bele riasztót.
– Te nem valaki miatt aggódtál. Hanem miattam. Beszereltettél egy rohadt riasztót az én rohadt autómba, hogy ki ne szedjem a feneked alól!

Coralie>!

Megálltam egy boltnál és vettem vaníliajoghurtot és egy karton narancslét ebédre. Vezettem és szürcsöltem, és remekül éreztem magam a légkondicionált pompában. Volt riasztóm, ideggázom, joghurtom. Mit kívánhatnék még?

146. oldal, 7. fejezet

eduscho89>!

Sosem gondoltam kicsinek magam, míg Ramirez mellett nem álltam. Százhetven centi vagyok, és elég erős csontú, a Mazurok jó magyar paraszti formájára ütök. Tökéletes felépítés ahhoz, hogy paprikaföldeken dolgozzak, húzzam az ekét, és potyogtassam a csecsemőket, mint madár a tojásokat.

eduscho89>!

Rexnek adtam egy tál pattogatott kukoricát. A tál ott volt mellettem, Rex pedig benne, pofája teli a kukoricával, szeme ragyogott, bajusza egyfolytában rezgett.

eduscho89>!

Még egyszer megnéztem a hasadást a kocsimon, beleborzongtam és elkullogtam, azt mérlegelve, mi a nehezebb: az öngyilkosság, vagy a Morellivel való szembenézés.

eduscho89>!

Belém villant, hogy viszonylag valószínűtlen, hogy ez baleset lett volna. És viszonylag valószínű, hogy az egészet nekem szánták.
Viszont pozitívum, hogy nem kell beszámolnom Morellinek a tegnapi balesetről.

eduscho89>!

Átmeneti szünetet akartam a felnőttségben. Feltétel nélküli biztonságban szerettem volna érezni magam. Azt akartam, hogy anyukám átöleljen, hozza a tejesbögrémet, és szabadítson meg a legabszurdabb felelősségektől.

kmaria>!

Nyilvánvalóan egy tudatlan fehér tyúk voltam, aki behatolt a fekete férfiak tornatermébe; ha a néma szemrehányás fizikai erővé alakulhatott volna, hát repültem volna visszafelé, le a lépcsőn, mint a kopogó szellem áldozata egy spiritiszta szeánszon.

A szingli fejvadász sorozat · Összehasonlítás