A ​szingli fejvadász 3. (A szingli fejvadász 3.) 257 csillagozás

Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Stephanie ​Plum legújabb ügye: el kell kapnia Mo bácsit, az ismert fagyizó és cukrászdatulajdonost, aki egy piti szabálysértés után nem jelent meg a bíróságon. Mo bácsit az egész város tiszteli, Stephanie-t pedig leköpdösik, amiért a szentéletű cukrosbácsit hajkurássza. Mo csak nem akar előkerülni, viszont szépen szaporodnak a hullák. Valaki így akarja jobb belátásra bírni a környék drogdílereit. Stephanie Lulával, a kiérdemesült kurvával és Mazur nagyival nyomoz, de úgy tűnik, sikertelenül, ezért bánatában pizzát eszik, narancssárgára festeti a haját, és rugdossa a kocsiját… A szingli fejvadász minden idők talán legsikeresebb női sorozata. Stephanie Plum és Joe Morelli kettősében a népszerű szerző egy harmincas, imádni valóan szerencsétlen nő és „A PASAS” klasszikus, se veled, se nélküled kapcsolatát írja meg. Hol szeretkeznek, hol majdnem meghalnak, máskor csak pizzáznak és tévéznek, leginkább azonban egymást húzzák. Rutinosan és kőkeményen. Az olvasó meg győzze kivárni a… (tovább)

Hárman a pácban és Három díler címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Ulpius-ház, Budapest, 2008
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632540931 · Fordította: Merényi Ágnes

Stephanie Plum · Joe Morelli · Mazur nagyi · Ranger · Vasember (Anthony "Tony" Stark) · John Travolta

New Jersey

Wee IP>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Néhányan mondják, hogy ez a rész kicsit laposabb, mint a többi… Nem tudom, én ezen is fergetegesen jókat szoktam szórakozni :))

_Katie_ P>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Nem tudom magam elégszer ismételni: Az egyik legjobb sorozat, imádom!!!

Stephanie a legbénább, legkotnyelesebb és leszerencsétlenebb fejvadász, aki a világon van. De ezért szeretjük!

Nagyon jó volt egy kicsit több Ranger és több Lula, egyszerűen nem tudtam nem röhögni, ha szinre léptek! :)
Ranger, a kőkemény kubai, akit egy szinten kell emlegetni Batmannel A fejvadász. Nagy A-val. Kőkemény, rettenthetetlen, mester. Imádtam a Stephanie-val való munkát. Hát még a futásokat! Reggel a futásnál majd magam mellé képzelem Rangert, a kubai félistent!
Lula a kőkemény ex-prosti, akinek baromi nagy a szája és sikerül mindig a dolgok közepébe csöppenie. Haláli a csaj!! :)

Jár egy kis ejnye-bejnye ezért a Morelli-féle vonal mellőzéséért! Szeretjük Morellit. Még mindig. És a következő részben is!! :)

kolika>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Jókat szórakoztam a kétbalkezes fejvadász „botladozásain” (habár ha futásait nézem, akkor jómagam a Ranger,-Stephanie sor végén kullognék). Kicsit sok volt számomra az autós szerencsétlenkedés, de a szerelő kölcsönkocsija nagyon jó húzás. Kár, hogy a környezetemben nem ismerek olyan autószerelőt, aki így módon segítene ki, ha beüt a kocsinkba a mennykő.
A krimis szál eléggé bonyolult volt, de körvonalaiban sikerült rájönnöm az ügyre. A pincében találtak azért elég durva volt egy humoros kötethez képest.
A két M-es vonal kicsit hátrébb szorult (Mazur nagyi és Morelli), pedig ezek jócskán adnak hozzáadnak a kötet élvezhetőségéhez. Ennek ellenére is élveztem a könyv olvasását, kíváncsi vagyok az újabb „fejvadászatokra” is.

felícia97>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Ez a rész egy picit talán gyengébbre sikerült,de akárhonnan nézem egyszerűen megunhatatlan a szerplő gárda. :) Morelli nagyon hiányzott a lapokról,szerettem volna ha többet szerepel,de helyette Ranger és Lula lépett gyakrabban a színre,nem kevés vidám és őrűlt pillanatot okozva.Régóta nem olvastam már olyan sorozatot ami ennyire kikapcsolt és szórakoztatott.Tényleg csak azt mondhatom hogy aki szeretne egy jót nevetni olvassa el! :)

amanda888 P>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Más volt, mint az előző könyvek, tényleg kicsivel kevesebb Steph-féle önirónia és humor került a könyvbe, viszont úgy érzem, hogy a bűnügyek kicsit csavarosabbra sikeredtek. Inkább volt ez most krimi chick lit beütéssel, mint chick lit egy kis nyomozással. Kicsit rosszul is esett, hogy nem igazán jöttem rá az összefüggésekre. Ez a könyv most elaltatta az érzékeimet… Viszont új kedvenc szereplőm lett: Lula. Haláli volt! Szívesen néznék sorozatot vele és Steph-fel, ahogy rohangálnak fel-alá a városban és próbálnak fejvadászni!
Bár a csillagozásban nem látszódik, amit hiányoltam, az a szereplők közötti tűz, az az igazi adok-kapok szócsaták, vibráló feszültség. Most a könyv háromnegyedében úgy viselkedtek egymással, mint két örökre kihűlt vulkán. Bár végül kaptunk egy kis vibrálást, de hááát, olyan volt, mint egy kis kutyakeksz…

Moncsycsy>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Szegény Rex már megint egy életre szóló traumát szerzett…*_*

Rubintpikkely>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Ez is egy nagyon jó résznek indult, és az is lett. Kicsit azonban mégis különbözöztt a többitől. Nem volt annyira sok csattanó poén, csípős beszólogatás Steph és Morelli között, Mazur nagyi tájékán sem volt semmi igazán kiemelkedő, hozta a formáját. Rex azonban még mindig a kedvenc szereplőm: benne nem lehet csalódni!

Paan>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Stephanie céloz, lő és talál. Megint. Engem legalábbis ügyesen levadászott :-) Van, aki szerint ez a kötet gyengébb, mint az előző kettő, van aki szerint jobb. Személy szerint mindkét véleménnyel egyetértek, és nem, nem vagyok tudathasadásos :-)
Ami annyira nem tetszett, hogy kétbalkezes-kétballábas fejvadászunk még mindig semmit sem tesz, hogy kevésbé legyen egy két lábon járó katasztrófa. Persze nem szeretném, ha elveszítené csetlő-botló báját, de ki az az épeszű nő, aki ilyen meló mellett ne iratkozna be minimum egy önvédelmi edzésre? De legalább már futni elkezdett :-)
Ami viszont tetszett ebben a részben, hogy továbbra is képes megnevettetni, hogy többet kapunk más szereplőkből (különösen a szuperhős Rangerből), hogy egyre inkább otthon érzem magam a Burgban, és egy egész csillag jár azért, hogy a vonat végre tanult egy pár új útvonalat :-)

_Vic_>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Csak azért tartott ilyen sokáig elolvasni, mert sajnos az utóbbi időben alig volt szabadidőm :S Viszont még mindig imádom! :)

Rozmaring>!

Hű. Hát, hűűűűű…
Ez valami eszméletlenül fantasztikus volt! Izgalmas, lebilincselő, kellően humoros, egyszóval pont egy olyan könyv, amit egy átlagos napra terveztek, mikor az ember nem vágyik másra, csak hogy olvasson egy jó könyvet, amihez nem kell túl sokat gondolkodni, csak hagyni, hogy a történet sodorja magával.
Hát ez az volt. Többszörösen is. Jól kitalált történet, úgy megírva, hogy ne jöhessél rá, mi is fog igaziból történni, kellő huzavona két kedvenc szereplőnk, Morelli és Stephanie között, majd jött a szikra, az erotika, és minden, ami kell ahhoz, hogy nálam ez egy tutibiztos 5 csillagot kapjon.
És még valami. Az utolsó, amit gondoltam, a legutolsó sornál, a legutolsó pillanatban:
Folytatást akarok!!!!!!!!!

Izolda>!

Kerestem valami vasalnivalót is, de nem találtam. A vasalnivalót egy kosárban tartom. Ha eltelik egy év, és egy cucc még mindig a kosárban van, azt kidobom. Ez jó rendszer, mert végül csupa olyan cuccom marad, amit nem kell vasalni.

Francica>!

Sokat hibázom. De nagyon igyekszem, hogy ugyanazt a hibát három-négynél többször ne kövessem el.

takiko P>!

– Az ember lassan már a házból se léphet ki – sopánkodott Mrs. Karwatt. – Amilyen jeges az idő, meg ez a lövöldözés is! Amióta az ember a holdra lépett, azóta ez az egész bolygó fenekestől felfordult.
Régóta kerestem már bűnbakot, akire egész szánalmas életem összes kudarcát rátolhatnám, de miért pont szegény Neil Armstrongra?

gladyna>!

Egyik karjával a pultra könyökölt, és megdézsmálta a sült krumplimat.
– Ha rendben lenne a szexuális életed, nem kellene ilyen pótszerekhez folyamodnod – kezdte vigyorogva. Szabályos fogsora fehéren világított a sötét borostában.
– Semmi baj a szexuális életemmel.
– Ja – felelte Morelli. – De feldobja, ha néha partner is van hozzá.

Shanara>!

– Látod? Tiszta Bruce Wayne! Neki is volt irodája – mondta Lula.
Connie értetlenül nézett rá. Lula neki is előadta a szuperhős elméletet.
– Először is – mondta Connie – Bruce Wayne az Batman. Batman pedig nem is szuperhős, hanem egy neurotikus ürge gumiruhában. Az igazi szuperhős csak atomtámadás után keletkezik, vagy egy másik bolygóról jön.
– Batmanról képregény is szól – mondta Lula.
Connie-t nem hatotta meg ez az érvelés. – Donald kacsáról is szól képregény. Akkor szerinted Donald kacsa is szuperhős?

277-278. oldal (Ulpius-ház, 2008.)

Kapcsolódó szócikkek: Batman
Shanara>!

A burgban egyszerű az élet. A bűnöket a katolikus egyház megbocsátja, a piszkos ablakokat viszont a szomszédság nem. A mindennapi élet kerekét a pletyka olajozza, és az ember jól teszi, ha meggondolja, mit mond a szomszédasszony szemébe a lányáról. Még akkor is, ha igazat mond.

36. oldal (Ulpius-ház, 2008.)

Francica>!

Nem vagyok nagy piás. Régen rájöttem, hogy nem érdemes ködösíteni az agyamat töménnyel. Józanul is épp elég gondot okoz a világos gondolkodás.

Shanara>!

Morelli elcsórt egy sült krumplit. – Mi a fenét ettél te Dickie Orron?
Ezt a kérdést magamnak is sokszor föltettem már, de sosem találtam rá megfelelő választ. – Klassz kocsija volt.
Morelli elvigyorodott. – A jó házasság alapja.

290. oldal (Ulpius-ház, 2008.)

Timus>!

– A nappaliban leszek, és bemelegítek.
Már el is tűnt az ajtóban, csak a hátát láttam. Komolyan beszél? Bemelegít? Mihez? Magamra rángattam a melegítőt, és utána botorkáltam. Félkezes fekvőtámaszokat csinált.
– Ötvennel kezdünk – mondta.
Lehasaltam a padlóra, és nekigyürkőztem. Öt perc múlva Ranger készen volt, én pedig majdnem megcsináltam egyet.

Timus>!

Hajnali ötkor a fazekak csörömpölésére riadtam. Kirohantam hálóingben, és az előszobában ott találtam Rangert.
– Helló, bébi – mosolygott.
Kikerültem a szanaszét heverő edényeket, és megvizsgáltam az ajtót. A két Yale biztonsági zár érintetlen volt, a retesz a lánccal együtt a helyén. Arra a következtettem, hogy Ranger akkor boríthatta fel a fazekakat, amikor becsusszant az ajtó alatti résen.

Kapcsolódó szócikkek: hálóing

A szingli fejvadász sorozat · Összehasonlítás