A ​szingli fejvadász 2. (A szingli fejvadász 2.) 299 csillagozás

Janet Evanovich: A szingli fejvadász 2. Janet Evanovich: A szingli fejvadász 2.

Stephanie ​Plum, a világ legkedveltebb fejvadásznője nem akármilyen megbízatást kap. Kenny Mancusót kell begyűjtenie, a gyilkost, aki mellesleg Joe Morelli unokatestvére. És mint mindig, Stephanie körül most is izzik a levegő. Anyja változatlanul férjhez akarja adni, és továbbra is az ő pici lányaként kezeli, Morelli változatlanul (sőt fokozódóan!) izgató és pofátlan. Felbukkan még egy temetkezési vállalkozó, egy rakomány ellopott koporsó, némi halálos fenyegetés, és az elengedhetetlen kocsimizéria (ezúttal lopják, nem robbantják). Mindennek a tetejében ott van Stephanie nyakán Mazur nagyi is, aki most éppen temetésbuzi lett, unalmában ravatalozókba cipeli, ahonnan végül kisöpri a népharag, míg végül is felcsap önjelölt nyomozónak. A szingli fejvadász minden idők talán legsikeresebb női sorozata. Janet Evanovich, a rajongva imádott szerző, Stephanie Plum és Joe Morelli kettősében egy klasszikus se veled, se nélküled kapcsolatot írt meg. Egy harmincas, imádni valóan szerencsétlen… (tovább)

Kétesélyes játszma illetve Két ravatal címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1996

Ulpius-ház, Budapest, 2007
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632540788 · Fordította: Csáki Judit
Ulpius-ház, Budapest, 2007
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632540788 · Fordította: Csáki Judit

Stephanie Plum · Joe Morelli · Mazur nagyi · Ranger · Hasfelmetsző Jack

Shanara>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 2.

Így a második kötet után már teljesen nyugodtan kijelentem, hogy imádom ezt a sorozatot. Tetszik a könnyedsége, a mozgalmassága, a humora, a szereplők esetlensége és profizmusa. Vigyázat, az olvasásához kötelező tartozék a papírzsebkendő. A nevetéstől ugyanis potyogtak a könnyeim.
Stephanie továbbra is olyan, amilyen: mindenki agyára megy, mindig beletenyerel a lényegbe, érdekes reakciókat produkál. Mazur nagyit imádom! Ebben a könyben az ő jelenetei voltak a legjobbak. Könnyesre röhögtem magam a beszólásain. Morelli már az első könyvben levett a lábamról, ebben változás most sem történt. A két főszereplő cívódásait továbbra is nagyon élvezem.
Ideális olvasmány, amikor tényleg arra vágysz, hogy jól érezd magad. Ennél a könyvnél nem kell agyalni, hogy akkor most merre is fog haladni a történet. Nem érdemes. Ennek a könyvnek az olvasásánál csak hátra kell dőlni, élvezni a pergős párbeszédeket, a humort és várni, hogy a bűnös kézre kerüljön. Közben pedig jókat kacagni!

_Katie_ P>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 2.

Ez a sorozat még mindig az egyik legjobb!! :)
Mindig felvidít, mert nagyon sokat nevetek rajta. Egyszerűen nem tudom a vigyort letörölni az arcomról míg olvasok. :D

Imádom Stephanie-t és hogy annyira rettenetes fejvadász!! Nincs mégegy ilyen nő, aki képes ennyit bénázni!! :)
Mazur nagyinak abszolút nem lehet ellenállni! Jujjj, de szeretem az ilyen nagyikat!! Vagány, szórakoztató, nélküle nem lenne ugyanaz a sztori!!
Morelli pedig…….na, róla nem kell külön litániát írni. csak megnézni vele mi van a garázsban :D

Olvasd el, imádni fogod!!! :)

♡♡♡ Team Morelli ♡♡♡

felícia97>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 2.

Igazán elégedett vagyok most,mert a második részt is sikerült ugyanolyan szórakoztatóra megírni mint az elsőt.Sokkal poénosabb volt köszönhetően Mazur nagyinak :D,de azért hősnőnket se kell a továbbiakban sem félteni:egymaga is elég vicces szitukat kreál. :)Egyes részeknél szó szerint szakadtam a röhögéstől,úgyhogy nem is kérdés hogy tetszett-e.Jöhet is a folytatás. ;)

patakizs>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 2.

Fanyalogva vágtam neki a könyvnek, és most kész vagyok! Halálra röhögtem magam.
Az elején valamennyire zavart az E/1 szemszög, meg az is, amikor mindig elmeséli, mit vett föl, de aztán valahogy már nem foglalkoztam ezekkel a részletekkel.
Nagyon jók a karakterek. A humora is olyan, hogy a pikáns részletek mellett sem fordul fel az ember gyomra.
Imádom Mazur nagyit. És…khm…Morellit is.

Avilda>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 2.

Sokkal jobban tetszett, mint az első rész. Rengeteget nevettem Mazur nagyi akcióin és Rexen. Stephanie és Morelli között izzik a levegő… az biztos, hogy az egyik kedvenc párosom lett.

Paan>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 2.

Tovább csetlettem-botlottam Stephanie-val, és remekül szórakoztam. Imádnivaló a főhősnő, ahogy szinte teljesen vakon, töltetlen fegyverrel mindig beletalál a dolgok kellős közepébe, aztán utána a vízözön…
Izgalmas a nyomozósdi, a történet bővelkedik humoros részekben, és még mindig ott az érzéki vibrálás, ami csak még izgalmasabb attól, hogy most sem teljesedik be a románc.
Testrészekre vigyázok, míg levadászom a harmadik részt és egy pár lila cipőt :-)

Hisztis_Manó>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 2.

Kedves Janet, mèg jobban szòrakoztam mint az első köteten! Foly. Köv.:)

Rileey>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 2.

Sok minden nem változott az előző kötethez képest. Ja igen, van itten egy hörcsögös jelenet, amin konkrétan besírtam. Meg amikor Steph visszavitte Morelli pisztolyát. :D

Sayara>!

ISTENEEEEEEEM
beleszerettem, esküszöm beleszerettem a sorozatba és ma hallottam a sokkoló hírt, hogy mostanában jön ki a 18.-ik (!!!!!!!) kötete… nagy bajban vagyokXD
Imádom, nem tudok betelni vele, alig lehetett kitépni a karmaim közül, csak faltam és faltam a sorokat, és vááá
na jó valami értelmeset is ki kéne nyögni:
tetszett, hogy Morelli nem tűnt el a sötétségben, hanem végig ott maradt a csaj mellett és hmmm azt hiszem új szerelmem lett *.* imádtam a savanyú humort, és azt ahogy egymást szekálták.
a kedvenc részem az a bizonyos kocsis jelenet amikor azt mondtam: VÉGRE!!!!!!!!! erre Stephanie elkezd motyogni, beszél össze-vissza jaj mondom fogd be a szád vagy nem lesz semmixD természetesen nem is lett… Rögtön neki is estem a következő résznek, szal most azt olvasom, és nagyon nagyon reménykedem, hogy minél hamarabb beérik azt a tizennyolc kötetet. és kicsit félek is tőle, hiszen az ulpiusról beszélünk:S mindenesetre, lett egy újabb kedvenc sorozatom *        __*

Francica>!

Mazur nagyi hetvenkét éves, de egy nappal sem látszik többnek kilencvennél. Imádtam, de leginkább a levesben főtt csirkére emlékeztetett. A mai napra rendelt ruha egy tűzpiros ingblúz volt, csillogó aranyszínű gombokkal. – Tökéletes – mondtam. Különösen egy ravatalozóban, ahol úgyis túlteng a szürkehályog.

Kapcsolódó szócikkek: Mazur nagyi
Cheril>!

Mazur nagyi pont szemben ült velem, és eléggé ijesztően nézett ki, a haja égnek állt, zavaros tekintete ide-oda ugrált. Ahogy apám szokta mondani, a villany égett nála, de senki nem volt otthon.

Kapcsolódó szócikkek: Mazur nagyi
Volk P>!

– Hadd találjam ki – mondta. – Maradék.
– Legalább tudom, miért lettél nyomozó.
– Többet is tudok – beleszimatolt a levegőbe. – Csirke.
– Csak így tovább, még a CIA kutyás nyomozócsoportjába is bekerülhetsz.

Timus>!

Rex nevű hörcsögöm épp a kerekét tornáztatta, kis lába rózsaszín villanás. Üdvözlésképpen megkocogtattam az üvegketrec tetejét, ettől egy pillanatra leállt, csak a bajusza rezgett, nagyra nyitotta csillogó fekete szemét – figyelt.
– Szia, Rex – mondtam neki.
Nem válaszolt. Hallgatag típus.

FFG>!

– Fantasztikus a családod, de te két napon belül zabálni fogod a nyugtatót.
– A Plumok nem szednek nyugtatót. Túrótortában utaznak.

273

Cheril>!

– Szinte soha nem hazudok. – Csak ha feltétlenül szükséges. És ha az igazság nem célravezető.

Cheril>!

– Egy Buick – mondta Morelli. – Pont, mint a régi szép időkben.
Amikor tizennyolc éves voltam, egy kicsit áthajtottam Morellin egy hasonló autóval.
Morelli mögém pillantott. – Az ott nyilván Ranger a fekete Broncóban.
A sikátor felé néztem. Ranger ott ült, és a volánra borulva röhögött.

Francica>!

– Lemosatod olykor ezt a roncsot?
– Soha. Nem vagyok kíváncsi rá, mi van a mocsok alatt.

FFG>!

Ha tudnád, mit csinálsz, közveszélyes lennél.

Francica>!

– Szar ügy – hajolt be az ablakon. – Elgörbült a felnid, amikor felugrattál. Van szerelőd?
– Direkt csináltad! Mert nem akarod, hogy elkapjam azt a szemét unokatesódat.
– Hé, husom, nehogy már engem okolj, amiért szarul vezetsz!
– Gennyes alak vagy, Morelli. Gennyláda.
Elvigyorodott. – Tessék szépen beszélni a rendőr bácsival! Még a végén megbírságollak figyelmetlen vezetésért.

A szingli fejvadász sorozat · Összehasonlítás