How ​Do Dinosaurs Eat Their Food? 27 csillagozás

Jane Yolen – Mark Teague: How Do Dinosaurs Eat Their Food?

How does a dinosaur eat all his food?
Does he burp, does he belch, or make noises quite rude?
Does he pick at his cereal, throw down his cup,
hoping to make someone else pick it up?
Just like kids, dinosaurs have a difficult time learning to behave at the table. However, with a little help from Mom and Dad, these young dinosaurs eat all before them with smiles and goodwill.
As in their previous books, Yolen and Teague capture children's rambunctious natures with playful read-aloud verse and wonderfully amusing pictures.

40 oldal · ISBN: 9780439241021 · Illusztrálta: Mark Teague

ÁrnyékVirág>!

Does he spit out his broccoli partially chewed? Noooo…. :D
Hiába na, mindig tanul valami újat az ember, most például azt, hogy a dinoszauruszok tökéletesen illemtudóak. Talán ezért is pusztultak ki?

Morn>!
Jane Yolen – Mark Teague: How Do Dinosaurs Eat Their Food?

A rossz dinók szimpatikusabbak voltak. De tény, hogy az illemtudóakat előbb meg lehet hívni egy kerti partira, hiszen látható, hogy még a szájukat is megtörlik!

Tíci>!
Jane Yolen – Mark Teague: How Do Dinosaurs Eat Their Food?

Evés közben a legjobb olvasni! De most jobban vigyáztam, nehogy morzsázzak :D

Szanya>!
Jane Yolen – Mark Teague: How Do Dinosaurs Eat Their Food?

Ez a dinós könyvsorozat valahogy nem lesz a kedvencem, de ebben a köteteben legalább bőven van tanulság – avagy nem csak őslényimádóknak hasznos!

Az illusztrációkon még mindig ki vagyok akadva, főleg a zöldbabot orrába dugdosó dinónál éreztem azt, hogy na jó ezt talán kicsit sok. Na és a kutyát brokkolival etető Tyrannosaurus is megér egy misét. Persze ha a gyerekek így végre megtanulják, hogy szépen ülünk az asztalnál, nem dobáljuk az ételt, használjuk az evőeszközöket, mindent megkóstolunk, megköszönjük az ételt, alkalmazzuk a kérem varázsszót, nem böfögünk… akkor lehet, hogy mégiscsak megéri egyszer-kétszer átlapozni ezt a kis könyvecskét a „minidinókkal".

PuPilla>!
Jane Yolen – Mark Teague: How Do Dinosaurs Eat Their Food?

Aranyos, bár én sosem voltam dínó-fan. :)
Szent meggyőződésem egyébként, hogy a gyerekek által nem kedvelt ételeknek ha más neve lenne, jobban szeretnék őket. Brokkoli?! :)
Az az illemtudó vs. nem illemtudó gyerek rész nem hiányzott a végére a youtube klipnek.