Esélyek ​városa 23 csillagozás

Jane Green: Esélyek városa

A ​könnyed, szórakoztató regényeiről ismert Jane Green ezúttal még mélyebbre ás társas kapcsolataink korhadt gyökérzetében, és eddigi regényei összes erényét felvonultja. Finoman megrajzolt jellemek, vitriolos humor, mély életszerűség és rengeteg pozitív hit árad regényének minden sorából, ám ezúttal nem csak élcelődik kortársai lelki problémáin, hanem leszámolásra is buzdít mindennapi megalkuvásainkkal szemben.
Régi barátokat hoz össze a véletlen, a sors úgy intézi, hogy egyikük, Tom meghal egy merényletben s hajdani társai a temetésén ébrednek rá, hogy éppen ő volt az összekötő kapocs a múltjukkal. Miközben komoly szembenézésre kényszerülnek önmagukkal, jól bejáratott életvitelük fenekestül felfordul:

Holly az egykori szabad lélek immár tizennégy éve házas, két gyereke van. Bár boldognak mondja magát, férje a felkapaszkodott, munkamániás ügyvéd, akit szinte sosem lát és lekezeli őt. A temetésen Holly összetalálkozik Tom lehengerlő öccsével…

Oliviát hat év… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Trivium, Budapest, 2009
332 oldal · ISBN: 9789639711372 · Fordította: Loósz Vera

nagy_anikó>!
Jane Green: Esélyek városa

Húsz év után találkozik a négy gimnáziumi barát ötödik társuk halotti búcsúztatóján. Nős, férjezett, singli, barátnő – de az emlékek újra összekovácsolják a társaságot. Előkerülnek a problémák is. Az életből merített példák, néha elgondolkodtató fordulatok, de valahogy nem tudott megfogni ez a könyv. Talán sok volt a négy főszereplő gondja. De ami pozitívum, az az idő, amit a vidéki házban töltöttek, az valahogy a barátságot tudta visszaadni egy kis gondtalan időt, egy rohanó, problémás világban.

Németh_Andrea_Delfike>!
Jane Green: Esélyek városa

Dög unalomból…….a végére egész jó kis humoros történet lett. Mikor a könyvtárból kihoztam a könyvet elsőként álltam neki olvasni. Dög unalom volt az első 6 fejezet/83 oldal,alig 10 nap alatt értem el odáig,aztán változott a cselekmény, és a végén már elalvás is nehezen ment míg a végére nem értem.

hársvirág>!
Jane Green: Esélyek városa

Élvezhető és sokszor elgondolkodtató könyv. Hibája is van rengeteg: a jellemek néha túl gyorsan,logikátlanul változnak…túlságos érzelmi hullámzások vannak benne (olyan "nem-tudom-eldönteni-kit-szeretek") és ezek idegesítőek.

bozs>!
Jane Green: Esélyek városa

Jane Green-től ezt olvastam előszőr. Beleszerettem a stílusába. Könnyed olvasmány, csak ajánlani tudom.

Enikő_>!
Jane Green: Esélyek városa

Semmitmondó, könnyű kis olvasmány, tele klisékkel. Nem olvashatatlan, csak icipicit uncsi.

Anita_Juhász>!
Jane Green: Esélyek városa

Még mindig szeretem Jane Green stílusát, könnyed kis olvasmány.

Aleysa>!
Jane Green: Esélyek városa

Nagyon nehrzen induló olvasmány. Aztán jobban beindul a történet, de még így sem pörög igazán A párbeszédek, meg olyan tökéletesek, mindegyik szereplő, olyan szép, körmondatokban elmondja a gondolatait, érzelmeit. Számomra ez nagyon zavaró volt. Nem volt életszagú emiatt. A befejezés, nagyon összecsapott. Összeségében, elégge sablonos könyv.

hársvirág>!

A házasság egy életre szól és ezt jelenti az elkötelezettség. Jóban-rosszban és tudomásul véve, hogy a házasság nem mindig pezsgőről és rózsákról szól. Minden rossz elmúlik, a szerelem, az igaz szerelem azt jelenti, hogy túléljük a viharokat és erősebben kerülünk ki belőlük.