Enciklopédia ​gyermekeknek 86 csillagozás

Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek

Ez a könyv a gyermekek színes képes enciklopédiája, hasznos információkat, érdekes tényeket és magyarázatokat tartalmaz. A hétköznapi dolgokat és fontosabb fogalmakat egyszerű és világos magyarázatokkal, egy-egy témakör köré csoportosítva mutatja be.
A kötet végén név- és tárgymutató található.
Ez az enciklopédia Colin King szellemes illusztrációival nemcsak számos gyermekkérdésre adja meg a választ, hanem kellemes szórakozást is nyújt olvasóinak.

Eredeti cím: The Usborne Children's Encyclopedia

Eredeti megjelenés éve: 1986

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Park-Usborne kisenciklopédiák Park

Park, Budapest, 2014
128 oldal · ISBN: 9789633551592 · Fordította: Kiss Ede, Szűcs Ildikó
Park, Budapest, 2008
126 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633551592 · Fordította: Kiss Ede, Szűcs Ildikó
Park, Budapest, 2005

Sakura>!
Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek

Remek ismeretterjesztő könyv. Gyerekkorom nagy kedvence volt. A képek igényesek, órákig tudtam lapozgatni és nézegetni, a szövegek egyszerűek, közérthetőek és könnyen megjegyezhetőek. Minden korosztálynak ajánlom.

Lunemorte P>!
Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek

Gyerekkorom egyik kedvenc könyve ez volt. Kedvenc témáim közé tartozott az űr és a csillagok, az ősi vallások valamint a történelem és a dínók is. :D

Traclon>!
Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek

Gyerekkorom nagy klasszikusa. Lenyűgöztek az ábrák, a hangulata, rengeteget „tanultam” belőle. Rongyosra olvastam, imádtam! :))
És szerencsére még ma is megvan…

Novotrade, Budapest, 1989
128 oldal · ISBN: 963585028x · Fordította: Kiss Ede, Szűcs Ildikó
patakizs>!
Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek

Most sajnos nincs energiám végigolvasni ezt a könyvet, pedig elég szuper. Gyermekeknek íródott, de azt hiszem, a felnőttek kb. 90%-ának elég sok újdonság van benne. Úgy gondolom, ha mindenki birtokában lenne a könyvben megtalálható információknak, sokkal értelmesebb megnyilatkozásokat hallhatnánk egyes témakörökben.

AnitaZoé P>!
Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek

Alsóban kötelező volt megvenni, még tanultunk is belőle. Én szerettem. Csomó okosság van benne, képekkel illusztrálva.

Papusz>!
Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek

(Nahát, ehhez én még nem írtam)

Mai fejemmel nem tudom értékelni, mert régen olvastam – akkor viszont kb. egyfolytában. Érdekes, jók benne a képek, kicsit szerintem túlmutat azon, amit egy gyereknek mindenképp bele akarnak verni a fejébe, DE érthető, és épp ebben áll az érdeme, szóval én, mint az ovis csoportom egyik Okoskatörpje, imádtam.

nicky_666>!
Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek

Ez inkább a bátyám könyve volt, de, hogy bosszantsam, jópárszor lenyúltam. :D

SDániel P>!
Jane Elliott – Colin King: Enciklopédia gyermekeknek

Gyerekkorom egyik sokszor lapozgatott könyve volt. Sok kép és szöveg meg is maradt ennyi év után is. Érdemes volt beszereznem és feleleveníteni a régi emlékeket. Egyszerű, de kellemes hangulatú képek és szöveg; ifjaknak megfelelő olvasmány, de idősebb korban is jólesik belenézni.

MissWenut P>!

Az óriáspolip ellensége az ámbráscet. Az óceán mélyén gyakran harcolnak egymással.

45. oldal (1990)

Kapcsolódó szócikkek: ámbráscet · polip
MissWenut P>!

Úgy látszik, mintha a Holdnak arca lenne, mert a kősziklák árnyékokat vetnek a felszínén.

6. oldal (1990)

Kapcsolódó szócikkek: Hold
MissWenut P>!

A nap minden percében, valahol a világban éppen napfelkelte, napnyugta, dél vagy éjszaka van.

13. oldal (1990)

MissWenut P>!

A helikopter légcsavarja a gép tetején van, hogy egyenesen fölemelkedhessen. Ezért bármilyen szűk helyről fel tud szállni.

113. oldal (1990)

Kapcsolódó szócikkek: helikopter · légcsavar
MissWenut P>!

A lánc meghúzásával működő, vízöblitéses vécét 1888-ban találták fel.
a mai vécék már csendesebbek, de hasonló módon működnek.

118. oldal (1990)

Kapcsolódó szócikkek: 1888
MissWenut P>!

A madarak nem tudnak rágni, mert nincs foguk. Egészben nyelik le táplálékukat, amelyet a gyomor egy része, a zúzógyomor őröl meg.

49. oldal (1990)

Kapcsolódó szócikkek: madár
MissWenut P>!

Sárkánytörténetek évszázadokon át keringtek az egész világon. Hawaiiban, Kínában, Wales-ben és Izlandon is neveztek el sárkányokról helyeket.

91. oldal (1990)

Kapcsolódó szócikkek: Hawaii · Izland · Kína · sárkány · Wales
MissWenut P>!

Az emberek mindaddig megmosolyogták az olyan táncokat, mint pl. a tangó vagy a twist, amíg azok divatossá nem váltak.

94. oldal (1990)

Kapcsolódó szócikkek: tangó · twist / tviszt
MissWenut P>!

A fülünkben egy hártya van, amely úgy működik, mint egy dob. Dobhártyának is nevezzük. Amikor hanghullámok érik, rezegni kezd.

106. oldal (1990)

Kapcsolódó szócikkek: dobhártya · fül
MissWenut P>!

A házilégy lábának karmocskái alatt tapadókorongok találhatók, ezért fejjel lefelé is képesek mászni.

42. oldal (1990)

Kapcsolódó szócikkek: légy