Hiba ​volt 112 csillagozás

Jane Corry: Hiba volt

Elcsattant egy csók… és a vége gyilkosság lett.

Poppy Page szerint csak kétféle nő van: az egyik hű marad a férjéhez, a másik nem. Egészen eddig a pillanatig Poppy kétségtelennek tartotta, hogy melyik típusba tartozik.

De feltűnik Matthew Gordon, aki jóképű és elbűvölő, és már vagy húsz éve nem látták egymást Poppyval – és ezzel megváltozik a helyzet.

Poppy csak egyszer hibázik – de a botlás következményei jóval veszélyesebbek, mint gondolná.

Valaki az életével fog fizetni érte.

Eredeti megjelenés éve: 2020

XXI. Század, Budapest, 2021
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635680344 · Fordította: Borbély Judit Bernadett
XXI. Század, Budapest, 2021
438 oldal · ISBN: 9789635680351 · Fordította: Borbély Judit Bernadett

mate55>!
Jane Corry: Hiba volt

Melyik erkölcstelenebb? Megcsalni a házastársunkat vagy… – ezt a kérdést az amerikai középosztály kertvárosi otthonának légkörében lehet igazán jól boncolgatni. Felelőtlen döntés pusztító következményeiről – mit hozhat egy nem várt találkozás? Általában újszerűséget rejt magában, kíváncsisággal is tekintünk hát elé, de a félelmünk egyben óvatosságra is int. Elvégre egy rég elfelejtett ismeretséggel valami – valaki „új” lép az életünkbe, ezáltal a kisebb-nagyobb kölcsönhatás elkerülhetetlen. De mi van, ha e behatástól hirtelen minden a feje tetejére áll, mert a romantikus szál lassan sötét tragédiába fordul át, és emiatt az életünk végzetesen kisiklik a helyéről? Az egymás mellett futó két történet (Poppy perspektívája a jelenben, Betty episztolárius (levélszerű) stílusú története pedig a múltban játszódik) megmutatja, hogy a dilemmák, fordulatok, ellentmondásos karakterek, múltak, milyen keserves döntésekre kényszerítik a családon belül élőket. A főhős, Poppy egy teljesen hétköznapi középkorú anya, (üzletasszony) átlagos élettel és gondokkal. Ám egyszer csak semmi nem lesz többé ugyanaz körülötte, áldozattá válik. Az írónő meglepően jól valósítja meg az alaptörténetet feszültségének fokozását és kelt egyre nagyobb zavart az olvasóban, akit már a krimi (?) elején magával ragad a bajba jutott anya helyzete. A felnőtt élet keserves döntéseit elemzi, átgondolva, apránként kidolgozva, férges gyümölcsét kínálva inkább gondolatébresztően, mintsem belemagyarázós jelleggel. Kissé egykedvűen mozgatja szereplőit, kihasználva érzelmi fogyatékosságukat (mert itt mindenki bűnös és esendő), de átélhető szimpátia nélkül is az eredmény olyan, mint egy ügyes tornagyakorlat.

Jane Corry: Hiba volt

Egy jól megkomponált pszichothriller, feszültséggel és izgalommal, és nem utolsósorban az is elmondható, hogy jókora fordulatok is meglepnek bennünket nem csak a végén, hanem folyamatosan az események közepette is.

szilvamag>!
Jane Corry: Hiba volt

Szeretem Jane Corry könyveit. Az eddig olvasottak mindegyikét (a Vértestvéreket és a Férjem feleségét is) nagyon csavarosnak, jól összerakottnak és lélektani szempontból is hihetőnek találtam. És ez most sem volt másképp, sőt, nekem a három könyv közül eddig ez tetszett a legjobban.
Bővebben: https://szilvikonyvespolca.blogspot.com/2021/06/jane-co…

Jane Corry: Hiba volt

Első olvasásom a szerzőtől és leszámítva a főszereplő csaj bicskanyitogató gyávaságát, felelőtlen hárítását, tulajdonképpen rendben volt ez.
Engem undorított az a végtelen önzőség, amivel ez a nő hagyta a szeretteit – férjét, gyermekeit és hőn szeretett anyósát, aki anyja helyett anyja volt – az általa okozott fájdalom felé száguldani. Azokban a pillanatokban, amikor dönthetett volna helyesen vagy legalább mérsékelhette volna tettei következményeit, minden alkalommal hárított és elodázta a dolgot, csak hogy ne tűnjön fel rossz színben, ne gondoljanak róla rosszat. Gerinctelen idióta módjára viselkedett végig, én többször is felpofoztam volna, amiért nem volt képes egyenes gerinccel odaállni a tettei mögé. Talán csak az én értékrendem túl konzervatív a mai világhoz, de amit ez a csaj leművelt, semmilyen formában nem tudom tolerálni.

Tömören összefoglalva: ez drága kufi*c volt.. Poppyn kívül senki nem érdemelte meg a következményeket.

Ezt leszámítva nem találtam a könyvben kivetnivalót. Fogok még olvasni tőle! (Édesanyám most olvassa a Csak egy pillanatot és le se teszi)

Garbai_Ildikó P>!
Jane Corry: Hiba volt

Az eleje kicsit lassan indult és volt pár apróság ami kissé idegesítő volt, de összességében nézve egy jó kis szórakoztató történetet volt. A feszültség egyre jobban fokozódott a könyv vége felé. Egy olvasásra tökéletesen megfelelt.

zsanna525>!
Jane Corry: Hiba volt

Nagyon meglepő és érdekes történet,nem igazán szimpatikus főszereplővel.

Prücsök>!
Jane Corry: Hiba volt

Sajnos nekem unalmas olvasásélményt adott ez a könyv, pedig minden adott volt egy jó sztorihoz: életszerű karakterek, jó alapkoncepció, fordulatok, három szemszögből követhető esemény.
Betty, az anyós, hozta a 60-as évek végi elnyomott női karaktert, spoiler. Poppy napjaink dolgozó nője, anyuka, elhanyagolt feleség, aki szeretetre vágyik, és ezért rossz döntést hoz. Hiba volt. A család feszült légkörébe szikraként érkezik egy ex, aki felbolygatja mindenki életét. Egy ember meghal. Egy embert elítél a bíróság. Hiba volt?
Erre a könyvre rákerült a krimi, thriller, pszicho-thriller címke. Szintén hiba volt. Egy könnyed stílusú történet, inkább emberábrázolás, lélektan, női sorsok bemutatása. Házasság, hűség, hűtlenség témáját boncolgatja.
Számomra Poppy állandó picsogása már bosszantó volt, az ő szála időhúzásnak hatott, lelassította a történet folyamát, időnként megcsömörlöttem a döcögősen kibontakozó önsajnáltatásba.
Nem követsz el hibát, ha elolvasod, de csalódás lesz a pörgős krimik kedvelőinek (én is erre számítottam). Érdekes lehet viszont azoknak, akik szívesen olvasnak olyan élethelyzetekre kiéleződött könyveket, amit emberi hibák, rossz döntések okoznak.

BBetti86 >!
Jane Corry: Hiba volt

Van az olyan romantikus regény, amit úgy igyekeznek feldobni és kicsit történelmivé tenni, hogy két idősíkon haladunk egyszerre. Mert pl. az unoka megtalálja a nagyi naplóját, amiben van egy rejtély meg egy szerelem, amit a jelenben felderít egy jóképű férfi mellett, akibe a végére bele is szeret. Jane Corry most valami hasonlót játszik el, csak thriller keretek között.

Egyrészt, van a jelen története, amelyben Poppy félrelép és a következmények egyre jobban fenyegetik. Hiszen az egykori szerelme, aki visszatért az életébe, nem egy jó ember és megvannak a maga céljai. Corry nagyon női regényesen fogja meg, ahogy Poppy egyre inkább kétségbe esik és egyre kevesebb esélye van olyan megoldást találni, amellyel nem okoz fájdalmat a családjának. Közben ugyan van egy-egy beékelés, amelyből kiderül, hogy gyilkosság fog történni és Poppy is érintett, de ezek annyira homályosak, hogy inkább csak a hatást fokozzák: tudjuk, hogy nem lesz jó vége az esetnek. A feszültség nő, csak éppen annyira női regényes az egész keret, hogy nem tudott megfogni.

Másrészt viszont Poppy anyósának leveleit olvashatjuk, amely emlékeztet egy naplóra. Ebben el van mondva az, amit a nő észlelt a menye körül zajló eseményekből és elmeséli a saját múltját, amiben szintén volt egy botlás. Ez még inkább női regényes, mint Poppy szála. Mert Betty története tulajdonképpen miről is szól? Egy fiatal lányról, aki beleugrott egy házasságba, a férfiról viszont kiderült, hogy erőszakos és zsarnokoskodó. Nagyon közel áll az egész a családon belüli erőszakot bemutató női thrillerekhez, csak Jock nem megy el annyira messze, mint az ilyen regényekben a férjek szoktak. Van bűn, van elnyomás, de nincs bűntény. Ennek ellenére mégis, ez a szál kötött le jobban.

Betty szimpatikusabb volt nekem, mint Poppy. Egyre nehezebben tudok együttérezni az olyan női szereplőkkel, akiknek megvan mindenük, mégis nyavalyognak és belemennek rossz dolgokba. Mi Poppy baja? Hogy a férje egy ideje nem feküdt le vele – így hagyja, hogy Matthew megbolondítsa és ágyba csalja. Nem lett volna egyszerűbb rákérdezni a férjétől, hogy mi van vele? A végén, amikor már mindenen túl vannak, képesek beszélni és megoldani a gondjaikat. Olyan fárasztó, amikor az ügy mögött kommunikációs rövidzárlat van… Betty történetében súlyosabb problémák vannak, és Betty mégsem megy el addig, mint Poppy. Roppantul rühellem a házasságtörő szereplőket, így néha bizony azért drukkoltam, hogy Poppy fizessen csak meg a hibájáért, pláne, hogy magának még bonyolítja is a történetet.

Lélektanilag szépen össze van rakva, és a két történetet is gondosan összeérteti a szerző. Olvasmányos, fogyasztható. Csak éppen annyira a romantikus szál és a női/házassági kérdésekről szól, hogy számomra kevés volt benne a thriller.

bmgrapes I>!
Jane Corry: Hiba volt

Ez a legjobb Jane Corry regény, amit eddig olvastam., Nemcsak azért, mert minden apró részletében összerakott, a történet adta lehetőségeket teljesen kiaknázza, hanem az érzelmeket nagyon jól megjeleníti, ezért engem nagyon megérintett.

purplecloudlady>!
Jane Corry: Hiba volt

Furcsák ezek a Jane Corry-könyvek…nem különösebben jók, de nem is bánom meg, hogy elolvasom őket. Viszont annak ellenére, hogy pár hete olvastam, már most elfelejtettem a sztori jelentős részét. Hát, szerencsére legalább nem egyezik a véleményem a címével, „Hiba volt” elolvasni – nem. :) Egyszer olvasósnak jó volt.

Bea_Könyvutca P>!

A hétköznapiság biztonsága után vágyakozom.

Wandamaci__könyvkuckója P>!

– Van az a pont…, amikor egész egyszerűen bíznunk kell abban, akit szeretünk.

Wandamaci__könyvkuckója P>!

A meghiúsult álmok úgy vágnak, mint az üvegszilánk.

FreeAngel P>!

A sebek nem szoktak máról holnapra begyógyulni, de idővel nem fájnak már annyira.

Kapcsolódó szócikkek: gyógyulás · idő · seb
Szandi_Dienes>!

Mindig is összekötött minket valami, nem?

Wandamaci__könyvkuckója P>!

A munka legalább olyan erős rivális tud lenni egy házasságban, mint egy harmadik személy.

Bea_Könyvutca P>!

Munkám lényege, hogy prezentáljam a casting directornak az újságosbódénál a főhős előtt sorban álló átlagembert: a nőt, aki üres babakocsit tologat az utcán, közvetlenül egy robbanás előtt; a gyereket, aki sértetlenül suhan el biciklijével egy rablás színhelye mellett. Vagyis azt az embertípust, akit talán észre sem veszünk, amikor a képernyőre tapadunk, mégis éppen általa lesz hiteles az akció. Szép kihívás. És én imádom!

konyvkritika>!

– Mindig van választásunk […]. Csupán azért szoktuk meggyőzni magunkat az ellenkezőjéről, mert nem szeretünk felelősséget vállalni tetteinkért.

Kapcsolódó szócikkek: felelősség · választás
FreeAngel P>!

Bizonyos dolgokat csak idővel ért meg az ember. Aztán, amikor megpróbálod továbbadni ezt a következő nemzedéknek, maradinak gondolnak, vagy azt hiszik, ők mindent jobban tudnak!

Kapcsolódó szócikkek: maradiság · nemzedék · tapasztalat · tudás
Garbai_Ildikó P>!

Milyen ostoba voltam! Milyen naiv. Ugyanakkor megtanultam három leckét, amelyeket most szeretnék neked továbbadni, Poppy, neked, és az én drága kis unokáimnak. Először is, becsüld meg önmagad. Másodszor, kövesd az ösztöneidet. Harmadszor pedig, tanuld meg megkülönböztetni a jót a rossztól.