Tartózkodó ​érzelem 46 csillagozás

Jane Austen: Tartózkodó érzelem

Nyolc éve már, hogy Anna Elliot szakított a vőlegényével, amikor a férfi újra felbukkan az életében. Felgyúlhat-e még a régi érzelem, a már 29 éves Anna képes-e ismét magához kapcsolni az egy hibás döntéssel eltaszított férfit? Ellenáll-e a férfi, a környék bájos és fiatal lányai vonzásának, akik a még mindig jóképű, és most már gazdag férfit meg akarják hódítani? Jane Austen ebben a regényében szinte a modern lélekrajz eszközeivel ábrázolja az érzelmek hullámzását remény és kétségbeesés közt.

Meggyőző érvek címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1818

Fortuna, Budapest, 1993
252 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637790578 · Fordította: Róna Ilona

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Jane Austen: Tartózkodó érzelem

Jaj de jó volt ez a könnyed kis nosztalgiázás Austen-nel, imádtam ezt a történetet.
Tetszettek a helyszínek, a szituációk és nagyon kedveltem a szereplőket is.
Egy igazi második esély történet volt, a két főszereplő érett felnőttként találkozik újra, de azért kellett egy kis rábeszélés, hogy Anna beadja a derekát.
Jól szórakoztam olvasás közben.

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 4
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 4
Tartalom (mondanivaló): 4
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 5
Érzelmek (ábrázolása): 5
Izgalom: 4

Nagyon szeretem a kort (persze inkább csak olvasni), amit Jane Austen e regényében megjelenít. A regény stílusa is megfogott, az izgalmas történetfolyam, a kidolgozott karakterek. Kellemes élményt adott újra elmerülni a XIX. század elejének angol nemesi világában. Jól esett ezt a szelíd, stilisztikailag kicsit túlírt, romantikus művet olvasni. Austen stílusa kellemes, megnyugtató, íróként pedig remekül ábrázolja a szereplők érzelmeit és jellemét. Igazi, jó könyv.

cseri>!
Jane Austen: Tartózkodó érzelem

Öhmmm, hát ez most nekem kevés volt konfliktusnak és mondanivalónak…

Juller>!
Jane Austen: Tartózkodó érzelem

bocsi,de ennek a címe Meggyőző érvek,csak a film címe tartózkodó érzelem

holle>!
Jane Austen: Tartózkodó érzelem

A csillaglevonás a botrányos kiadásnak szól.
Egyébiránt, tetszett a történet, a stílus. Anne Elliot kisasszonyt az első pillanatban megkedveltem (azt hiszem inkább, mint Elizabeth Bennet-et).

Drahota_Eszter>!
Jane Austen: Tartózkodó érzelem

Egészen pontosan azért kezdtem el olvasni ezt a könyvet, mert olvastam a Szerelmes Jane c. könyvet, ami tulajdonképpen ennek egy fanficje/átirata? Franc se tudja, mindenesetre azután nagyon kíváncsi lettem erre a könyvre. Nálam közel sem a legjobb Jane Austen regény, de azért izgalmas volt. Kedveltem Anne-t, és kellemes volt újra Jane Austen könyvet olvasni, de megmondom őszintén én picit többet vártam a történettől.

shieldmaidenwithflowers>!
Jane Austen: Tartózkodó érzelem

Botrányos ez a kiadás, de sajnos csak így volt bent a könyvtárban. Elgépelések, nyomdahibák. Viszont hamarosan olyannyira magával rántott a történet, hogy egyik pillanatról a másikra el is felejtettem minden hibát, és csak faltam a sorokat. Anne Elliottal sokkal jobban tudtam azonosulni, mint bármelyik másik Austen hősnővel. Be kell ismernem, hogy teljesen beleszerettem a könyvbe, és rossz, hogy a végére értem. Nekem nem volt sehol benne logikai buktató, nem éreztem sehol sem vontatottnak, és Anne érzései nagyon is hitelesek voltak.

Renkou P>!
Jane Austen: Tartózkodó érzelem

Általában sikerül különválasztanom a könyv kiadását a tartalmától, és itt főleg az utóbbit értékelem, de ebben az esetben nem sikerült.
Sajnos, hála a nagyszerű fülszövegnek, úgy a tizedik oldalon már erősen sejthető a befejezés. Viszont, ha nem olvasom el a fülszöveget, honnan tudom, hogy érdekel-e a könyv?
Viszont néhány szót muszáj ejtenem a kiadásról. Rémes, tele van nyomdahibákkal, abból is a zavaróbbakkal. Kihagyták a szóközöket, a párbeszédek elől a kötőjelet, ez itt-ott meglehetősen zavarta a megértést. Többször volt, hogy vissza kellett olvasnom, hogy most akkor mi van, mert fél oldal után vettem észre azt, hogy valaki beszél, csak kimaradt a jelölés. Arról pedig nem is beszélve, hogy a legváratlanabb helyeken jelennek meg nagy betűk egyes szavakban (pl. loNdoni, mélTánytalan).
Összességében? Egyszer el kell majd olvasnom még, hogy rendesen tudjam értékelni.

Meryemaydin>!
Jane Austen: Tartózkodó érzelem

Jane Austen az egyik kedvencem, ez egy kevésbé érdekes könyv tőle, de azért nem aludtam el közben:)

serengeti P>!

És majd meglátja, mindig odaakasztjuk az esernyőt az ajtó mellé.

serengeti P>!

De olyan minősíthetetlenül viselkedett, hogy Elizabeth – bár éppen történetünk idején (1814 nyarán) gyászolta fekete szalaggal rokona feleségét – nem tartotta a fiatalembert arra érdemesnek, hogy ismét gondoljon rá.