Orgoglio ​e pregiudizio 2 csillagozás

Jane Austen: Orgoglio e pregiudizio Jane Austen: Orgoglio e pregiudizio Jane Austen: Orgoglio e pregiudizio Jane Austen: Orgoglio e pregiudizio Jane Austen: Orgoglio e pregiudizio Jane Austen: Orgoglio e pregiudizio

Elizabeth Bennet non è come le altre ragazze, preoccupate solo di fare „un buon matrimonio”. Intelligente, spiritosa, con la battuta pronta, Lizzy non desidera passare la vita tra un ballo e un tè delle cinque. Ha un sogno che non osa confessare neppure a se stessa: l'amore. E, a sorpresa, l'amore arriva con le sembianze di Mr Darcy, miglior amico del nuovo vicino di casa, ricco quanto misterioso, burbero ma affascinante. Incontrarsi, riconoscersi, capirsi non è facile neanche per due cuori che palpitano all'unisono. La differenza di classe sociale, i pregiudizi della gente, l'orgogliosa ostinazione dei loro caratteri… tutto cospira per tenerli lontani.

Eredeti megjelenés éve: 1813

Feltrinelli, Milano, 2006
396 oldal · ISBN: 9788807822391 · Fordította: Melania La Russa

Ibanez P>!
Jane Austen: Orgoglio e pregiudizio

Imádom ezt a regényt! Mondhat akárki akármit, de az, hogy az 1800-as évek elején egy nő ennyire jó történetet ír, ráadásul mindezt ironikus humorral fűszerezi, nos, le a kalappal előtte! Végigkacarásztam a könyvet, főleg azért is, mert nekem a kedvenc filmfeldolgozásom az utolsó (bocsi Colin Firth rajongók :-D), és megvallom, nagyon meglepődtem olvasás közben, hogy a film mennyire a legeslegjobb mondatokat, szellemességeket emelte ki. Mr. Bennet nagy kedvencem, a beszólásai nélkül ez a könyv egy lenne a többi romantikus klasszikus között (na jó, akkor is nagyon az elsőkben végezne). A cselekmény változatos, a félreértések érthetőek, Lydiát meg Kittyt (meg Mrs. Bennetet is) valószínűleg minden olvasó többször felpofozná, de úgy rendesen :-D Mr. Darcy pedig… (sóhajt) … :-D A könyv örök kedvenc marad és szerintem sűrűbben újra fogom olvasni :-D