A ​Watson család története 67 csillagozás

Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Jane ​Austen befejezetlen regényét Merryn Williams az írónő stílusában egészítette ki. Hűen követi Jane Austen elképzeléseit, és úgy folytatja a történetet, ahogyan annak idején Jane elmondta a nővérének. A folytatás észrevétlenül kapcsolódik az alapműhöz, a cselekmény során jól érzékelhető a szereplők jellemfejlődése, a regény üde hangvételű és rendkívül élvezetes olvasmány.
Mr. Watsont, a megözvegyült lelkészt két fiúval és négy leánygyermekkel áldotta meg a sors. A legfiatalabb leányt, Emmát egy jómódú nagynéni veszi magához, és neveli föl, így Emmából műveltebb, kifinomultabb teremtés válik nővéreinél. A nagynéni aztán férje halála után meggondolatlanul beleveti magát egy második házasságba, és Emma tizennégy évnyi távollét után kénytelen hazatérni szűkölködő családjához. Otthon szembetalálja magát két féltékeny, férjvadász nővérével, s csupán a legidősebben, a megkeseredett, ám megbízható Elizabeth-ben és Samben, fiatalabb fivérében lel megértő barátra. A regény… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Lazi Könyvkiadó klasszikusai

Lazi, Szeged, 2019
Lazi, Szeged, 2008
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639690905 · Fordította: Barcza Gerda

latinta SP
Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Kisebbik fiam szerint a Jane Austen-regényekben a lányok báloznak meg férjhez akarnak menni. Meg biztos, hogy szerepel bennük Bath is.
    Ebben az esetben is.
    De csak majdnem.
    Bathban itt most nem jártunk, csak egyszer fordult elő említés szintjén.
    Úgyhogy nagyjából igazat adok a fiamnak.

ggizi P
Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Egy könnyed kis austini történet, amit szerencsére stílushűen sikerült másnak befejeznie. Nem tartozik a kiemelkedőbb művei közé, de így is vétek lett volna elfeledni. Kicsit felszínesek és kevésbé kidolgozottak a karakterek, de néhány órás kikapcsolódáshoz tökéletes.

nat
Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Nem igazán az én világom már Austen művei. Ez a könyv pedig nem éppen a legjobb műve.

coni11
Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Tökéletes könyv a fázós őszi estékre, amikor az ember bebugyolálva magát a radiátor mellett üldögél és forró teát iszogat. És ha mindez nem melegíti fel, akkor ez a kis történet, a garantált Jane Austen-os happy enddel, biztos fel fogja :)
A könyv egy kedves kis történetet mond el, igazi emberi szereplőkkel akik hibáznak, acsarkodnak, megbocsátanak és szeretnek. Jól esik egy ilyen könyvet olvasni a világmegváltó szuperhősök, vámpírok és varázslók korában. Jól esik emberszerű szereplőkről olvasni, gyarló hibáikkal, esetleg egy-egy tulajdonságra vagy szokásra magunkra ismerni és ezzel úgy érezni, hogy ez a történet valóban nekünk/rólunk szól. Elvégre nincs is akkora különbség köztünk, még ha egy tenger vagy pár száz év el is választ minket. :)

Fekete_Tímea
Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Igazan jo olvasmanyvolt szamora es ahhoz kepest hogy rengeteget tanultam es megis hamar vegeztem vele. Igazan meg kedveltem Emmat, de az Osbore-okat kifejezetten utaltam mert bekepzelt majmok.:) mindenkinek ajanolm a konyvet aki romantikus konyvet szeretne olvasni :)

Sephrenia
Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Austeni klasszikus. Én nagyon élveztem. Emma szerethető és John is. Sajnos a testvérek kidolgozatlanok, nem szerethetőek, és egyáltalán nem élethűek.
Szerintem is túl rövid és kidolgozatlan. Nem tudom, meddig tartott az eredeti, és honnan írta Merryn, de volt egy pont, amikor valami apróság szemet szúrt, és onnantól nagyon éreztem, hogy más. Kicsit több benne a fordulat, mint ahogy megszoktuk. És vannak benne darabkák más Austen könyvekből, és ha valamivel, hát ezzel nagyon ki lehet hozni a sodromból. (Nem olyan sok, de nekem zavaró volt.)

Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Kedves történet, a szokásos Jane Austen stílusban. Egyáltalán nem észrevehető, hogy nem az írónő fejezte be a történetet. Stílusa megkapó, a vége happy end, kellemes olvasmány volt.

Lornka
Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Kikapcsolódásra tökéletes. Nem unalmas, de mégis könnyen fejthető kis történet.

legrin P
Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Sok helyen elég sekélyes, és a vége nagyon szirupos. Sajnálom, hogy nem tudta Jane Austen befejezni, mert ez utánérzésnek is gyenge. Többet is ki lehetett volna hozni belőle, elég rövid volt.

IfOnly
Jane Austen – Merryn Williams: A Watson család története

Mondjatok, amit akartok, szerintem nagyon érződik, hogy nem Jane Austen fejezte be ezt a regényt. Így nem is tetszett túlságosan, persze itt is volt bálozás, meg férjhezmenés, de a szereplők nem voltak annyira kidolgozottak, hogy meg tudjam őket szeretni.
Az már csak „hab a tortán”, hogy a színésznőre asszociáltam az Emma Watson név miatt:)

Boglárka_Madar P

Úgy vélem, bármelyik kellemes úriembert meg tudnám kedvelni, ha megfelelő jövedelemmel rendelkezik.

latinta SP

A szegénység borzasztó, de egy művelt, érzékeny hölgy számára nem lehet a legnagyobb csapás, nem kellene annak lennie. Inkább lennék tanár egy iskolában (ennél rosszabbat el sem tudnék képzelni), mint hogy nőül menjek egy férfihoz, akit nem szeretek.

gyberna

Nehéz dolog egy hölgy számára, hogy ellenálljon a férfi hízelgésének, amikor annak nincs más vágya, mint az ő kedvére tenni.

51. oldal, 3. fejezet (Lazi, 2008)

Szédültnapraforgó

Óva intenék minden ifjú hölgyet, hogy nőül menjen egy ismeretlen férfihoz, akiről annyit tud csupán, hogy megnyerő a külseje és kellemes a modora.

Szédültnapraforgó

– Az idősebb hölgyeknek körültekintően kell eljárniuk második választottjukat illetően – jegyezte meg Mr. Edwards.
– A körültekintés és az óvatosság nem csupán az idősebb hölgyek vagy egy második választott esetében szükséges – tette hozzá a felesége. – A fiatal hölgyek számára éppolyan fontos már az elsőnél is.
– Vagy még inkább, drágám – tette hozzá Mr. Edwards –, hisz az ifjú hölgyek aztán feltehetően hosszabb ideig érzik döntésük következményeit. Ha egy idősebb hölgy esztelen módon cselekszik, a dolgok természetes rendje szerint nem kell hosszú évekig szenvednie miattuk.

Szédültnapraforgó

– Lordságod azt hiszi, mindig a saját tetszésünk szerint cselekedhetünk. Ebben a kérdésben a hölgyek és az urak véleménye régóta különbözik. De anélkül, hogy megpróbálnék igazságot tenni, kijelenthetem, hogy vannak olyan körülmények, melyeken még a nők sem képesek változtatni. A nők takarékossága bámulatra méltó, uram, de egy szerény jövedelemmel még ők sem tudnak csodát tenni.

Szédültnapraforgó

Emma biztos volt benne, hogy ennek az érett korú párnak jóval nagyobb esélye van a boldogságra, mint azoknak, akik ifjúságuk első ábrándos fellobbanására kötnek házasságot.

cassiesdream

a leány érezte, hogy egészen közel vannak egymáshoz, haja szinte hozzáért az úriember kabátujjához.

Kisanna

Emma pukedlizett, az úr meghajolt, majd sietve felkérte a következő két táncra, melyre a leány ugyanolyan gyorsan igenlő választ is adott, s ezt követően mindenki folytatta a maga útját az ellenkező irányba.