Karcok 5

Izolda P>!
Angol szófejtés

Ez egy „barouche-landau”. :D

(By Pearson Scott Foresman – Archives of Pearson Scott Foresman, donated to the Wikimedia Foundation – https://commons.wikimedia.org/w/index.php…)

Kapcsolódó könyvek: Jane Austen: Emma (angol)

Lady_L>!
Jane Austen

Ajándék a zuramtól. Igazából a gyerek kapta, de inkább én, hiszen az én egyik kedvenc könyvem gyerekverziója. Jane Austen Emmája a legkisebbeknek, minden oldalon egy-egy szereplő és egy érzés, nagyon betalál mindegyik, akárhányszor újra tudnám olvasni:D A pulya is imádja, persze Miss Taylor boldogságát érzi át a legjobban, hiszen neki macskája is van, viszont meglepő módon odavan Jane Fairfaxért (aki fáradt) és Mr Eltonért (ő dühös, és a purdé is rángatja a kis öklét és „búg” nevetve, hogy ő most dühös), és kineveti a síró Harriet Smith-t. (a többi szereplő érzéseit nem mondom el, mert már spoilerezné az egész regényt:)))
(Angol az eredeti https://www.amazon.com/Emma-BabyLit%25252525C2%25252525… , nekünk francia fordítás van meg, nem mintha olyan sok lenne a szöveg, vagy mert tudna olvasni a gyerek:)) Szóval az Emma egy nagyon jó könyv ám, még a legkisebbeknek is a kedvencévé válhat!:D

Kapcsolódó könyvek: Jane Austen: Emma · Jane Austen: Emma (angol)

Jane Austen: Emma
dottya >!
Jane Austen

Mire akadtam! :) Jane Austen borítók Sara Singh elgondolása alapján. Olyan szépek!

Kapcsolódó könyvek: Jane Austen: Pride and Prejudice · Jane Austen: Sense and Sensibility · Jane Austen: Emma (angol)

Jane Austen: Pride and Prejudice
Jane Austen: Sense and Sensibility
bürök>!
Könyvadaptációk

A Lizzie Bennet Diaries után itt az újabb Amerikába átültetett Austen vlog-adaptáció. Első rész:

Ebbe a könyvbe anno beletört a bicskám, idegesített, nem volt hozzá hangulatom. Lehet, hogy a vlog verziót is jegelem egyelőre, hasonló okokból. De hátha van, aki rácuppan. : )

Kapcsolódó könyvek: Jane Austen: Emma · Jane Austen: Emma (angol)

Jane Austen: Emma