Hús ​nélkül 2 csillagozás

Jandzsó Irén – Jandzsó Julianna: Hús nélkül Jandzsó Irén – Jandzsó Julianna: Hús nélkül

Jandzsó ​Irén és Julianna vegetáriánus receptkönyve egy hosszú út elejét, közbülső állomását jelenti azok számára, akik egészségük visszanyerése és megtartása érdekében ésszerűbben kívánnak táplálkozni, le akarnak mondani a magyar konyha gyönyöreiről annak tudatában, hogy \"minden szaladónak van kapaszkodója\" és \"egy-két napi dínomdánom – hóttig tartó számon-bánom\". (Főleg akkor nagy a számom-bánom, hogyha nem egy-két napos az egészségünket aláásó, hizlaló húsos-zsíros, fűszeres étrend \"édes élet\"-tel, cukorral megtetézve, hanem évek, évtizedek óta tart.) Tehát le akarnak mondani az érelmeszesedésről, az epe- és vesekőről, a cukorbajról, a vérkeringési zavarokról, a gutatütésről, a máj- és hasnyálmirigy-bajokról, a reumáról, egyszóval táplálkozási betegségekről.
Aki lemond, annak nem kell aszkétává lennie, hiszen a vegetáriánus konyha új ízeivel ismerkedhet meg, és egyre jobban képes lesz érzékelni, ízlelni és élvezni az élelmiszerek, a gyümölcsök, a nyers növényi ételek… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szakácskönyv Mezőgazdasági

Mezőgazdasági, Budapest, 1985
102 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632319850

eeszter>!
Jandzsó Irén – Jandzsó Julianna: Hús nélkül

Elég egyszerű receptek vannak benne, kicsit hiányoltam a fűszerek változatosságát, de ha valami egyszerűt akarok, és gyorsan, akkor jó használni ezt a könyvet.