Jó ​széllel toroni partra 63 csillagozás

Jan van den Boomen: Jó széllel toroni partra Jan van den Boomen: Jó széllel toroni partra

Dreina Tercében, a nagy viharok előtt elcsigázott társaság érkezik Ifinbe. Toroni fejvadászok alkotják, akik egy mantikort, a hajdanvolt Kyria szent állatát viszik a császári trónszék elé – legalábbis így szól történetük, melyet a kiséretükül szegődő kalandozóknak előadnak. Császári felhatalmazásuk birtokában lefoglalnak egy vitorlást, hogy `kincsüket` Shulurig jutassák. Kifutnak, a Quiron-tenger hullámain, azonban olyan küzdelem várja őket, mely túlmutat a Birodalom Nemes Házainak torzsalkodásán, s talán az egész kontinens sorsára is hatást gyakorol majd…

Eredeti megjelenés éve: 1996

Valhalla Páholy, Budapest, 2001

ftamas>!
Jan van den Boomen: Jó széllel toroni partra

Bár magához a világhoz nem ad semmit, ez nem egy rossz történet és ez még akkor is igaz, ha vannak benne ellentmondások. Egy toron udvari ork ne fohászkodjon pyaroni istenhez. Valamint egy toroni hajóra felfogadott 8 ember között, hogy lehet 2 félelf 2 elf és egy törpe?
Maga a történet amúgy egy nyomozás, ahol meg kell találni az ellenfele(ke)t. Ha javítani kellene a történeten, akkor kivenném belőle a Magushoz kapcsolódó dolgokat és betennék egy vajákot. Abba a világba szerintem jobban illene.

A könyv amúgy iszonyatosan követi azt a kalandmodult, ami a történet alapját adta.

mongúz>!
Jan van den Boomen: Jó széllel toroni partra

Kalandmodulból regényt… Érdekes koncepció. Közben hallottam a kockák pattogását, és az Ynevi kóborlások lapjainak surrogását. Végül is szárnypróbálgatásnak elment, volt ennél sokkal rosszabb regény is fantasy berkekben. És innen szépen lehetett, és kellett is fejlődni.

lilijan>!
Jan van den Boomen: Jó széllel toroni partra

na végre! – ilyen érzésem volt a könyv befejezésekor. na, nem azért, mintha vért izzadva küzdöttem volna át magam a nulla gyökéig unalmas történeten, hanem mert végre kezembe került egy m.á.g.u.s. könyv, ami szépen megmutatja, kibontja, feltálalja nekünk a játék világának lehetőségeit, színeit, szépségeit. társaihoz képest meglepően kevés szöveggondozási hibája van (sajnos egy minőségi szépirodalmi műhöz képest még mindig sok, de hát értékeljük, kérem, a tendenciát), tárgyi tévedés is csak kétszer tűnt föl (pl. Zauka hol félelf, hol ember, de ez az átdolgozás körüli apró figyelmetlenségből fakad), úgyhogy elégedett vagyok, jó sztorit olvastam, és kezdem végre megszeretni az elf fajt – gor findalas az abszolút kedvenc!

Melani>!
Jan van den Boomen: Jó széllel toroni partra

Az egyik legjobb m.a.g.u.s. könyv amit valaha olvastam, pörgős, izgalmas és rejtélyes. Csak egész a történet végén ismerjük meg az események mögött rejlő titkokat. Egy kicsit hajaz a tíz kicsi négerre, elég magas a halálozási ráta :) Egy kevés háttértudást igényel, viszont remek könyv.

kaen>!
Jan van den Boomen: Jó széllel toroni partra

Mivel játszottam, sőt később meséltem is ezt a kalandot, elfogult vagyok a történettel szemben. Imádtam. :))

kissakos I>!
Jan van den Boomen: Jó széllel toroni partra

Kevés M.A.G.U.S. regény volt ami jó és eredeti- ez viszont azok közé tartozik.
Talán azért, mert az átlagnál komorabb a hangulata, és hiányzik a happy end a végéről…
Van viszont izgalmas nyomozós rész, harc, és sok, jól kidolgozott karakter.
Szívem szerint a dark fantasy kategóriába sorolnám, ha nem utálnám a kategorizálásokat…

Noro >!
Jan van den Boomen: Jó széllel toroni partra

Talán az egyetlen magus-regény, amely tökéletesen szabálykövető (első kiadás szerint). Minden egyes varázslat meg izébizé beazonosítható benne. Emellett ráadásul még egész tűrhető regény is

Jucó>!
Jan van den Boomen: Jó széllel toroni partra

nekem nagyon tetszett izgalmas könyv,de a vége csalódást okozott„„
ettől függetlenül érdemes elolvasni:)