Korlátok ​és kételyek 3 csillagozás

Jan-Uwe Rogge: Korlátok és kételyek

Mit tegyünk, ha egy-egy kritikus helyzetben hibáztunk? Hol húzódik a határ következetesség és büntetés között? Milyen életkortól kezdve érdemes korlátokat felállítani? Nem vezet-e romboló agresszióhoz a túl szoros, illetve a túl laza korlát? Ártanak-e az ijesztő mesefigurák, adjunk-e a gyerek kezébe játék fegyvert? Melyek azok a rítusok, amelyek fogódzót nyújthatnak a kamaszoknak? Segít-e a gyerekeknek a fantáziából merített erő felülkerekedni a hétköznapi élet és az emberi kapcsolatok nehézségein? Miként beszéljünk gyerekünkkel a szexről? Hogyan feleljünk arra a kérdésre, hogy „mi lesz a halál után”?

Kell a gyereknek a korlát című könyvéhez hasonlóan a szerző most is a hétköznapi életből vett történetekkel igyekszik válaszolni, olykor szomorkás, olykor viharos, nemegyszer pedig határozottan mulatságos helyzeteket felvillantva.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia

Park, Budapest, 2006

Maya
Jan-Uwe Rogge: Korlátok és kételyek

Elég jó segítség, amikor bizonytalan vagyok a gyereknevelésben.

ritusss

A gyereknek azért van szüksége korlátra, hogy felmérhesse mit tud már, és főleg: mi az, amit még nem tud.