Hazatérés 43 csillagozás

avagy a szívdobbanás meghallásának művészete
Jan-Philipp Sendker: Hazatérés

Olyan regény ez, mely örökre beégeti magát az ember szívébe. Történet egy olyan szerelemről, amely legyőzi az időt, a távolságot és a kételyt. Egy olyan szerelemről, melyet nem köt semmilyen feltétel, s melynek lényege a megrendíthetetlen hit és bizalom.

A sikeres New York-i ügyvéd rejtélyes körülmények között eltűnik. Négy év múlva lánya, Julia egy szerelmes levelet talál a padláson, melyet apja egy Mi Mi nevű burmai nőnek írt sok-sok évvel ezelőtt. Julia Burmába utazik, az isten háta mögötti kis faluba, hogy fényt derítsen apja múltjára. Bár az apját reméli megtalálni, egészen másra lel.

A regényt átszövi a miszticizmus és spiritualitás, a babonák és az asztrológia, melyek szervesen épülnek bele a délkelet-ázsiai emberek mindennapi életébe, akik szentül hiszik, hogy a lényeges dolgok láthatatlanok.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Tericum, 2013
ISBN: 9786155285219
Tericum, Budapest, 2012
324 oldal · ISBN: 9786155285028 · Fordította: Szám István

mate55>!

Jan-Philipp Sendker: Hazatérés avagy a szívdobbanás meghallásának művészete

Miért ne történhetnének meg varázslatos találkozások a meztelen valóság közepette? Sendker regényében a háború előtti időszak Burmáját ismerhetjük meg, amiben lehetővé teszi számunkra, hogy egy távoli világba utazzunk, furcsa helyekkel és ismerős helyzetekkel találkozzunk, olyan emberek kíséretében, akik érzelmi tisztaságukban ragyognak. A burmai hegyekben lévő kis faluban felébred a szerelem, ami kezdettől fogva természetesnek és elkerülhetetlennek tűnik – és nem csak azért, mert „megtört” emberek között történik meg, hanem azért is, mert Sendker, olyan empátiával átitatott narratívával kelti életre, amely egy magasztos, rejtett világot tár elénk. Soha ennyi szó nem hangzott el ilyen kevés sorban. Olyan, mint a tengeri szellő, amely kavarja a melegséget. Gyengédséget, édes szexuális ébredést és puszta örömöt hoz magával. Megmutatta, mi számít igazán az életben, és talán jobban rá tudok hangolódni a körülöttem lévő világra, ha egy kicsit elcsendesítem magam. Gyönyörűen lefordítva. (Szám István) off

klaratakacs P>!

Jan-Philipp Sendker: Hazatérés avagy a szívdobbanás meghallásának művészete

Egy csodálatos történet, egzotikus környezetben játszódik, tele színekkel, illatokkal, hangokkal, olyan eleven, amit csak az él át, aki ott van. A két főhős sem hétköznapi, nem hibátlanok, még élnek, csupa nagybetűvel, miután egymásra találnak. Megélik a teljes életet, csendes, erőt adó kötelékben.
Annak ajánlom, aki hozzám hasonlóan unja a sablon romantikus történeteket.

pieta4>!

Jan-Philipp Sendker: Hazatérés avagy a szívdobbanás meghallásának művészete

Nagyon megindító történet, ami tele van megannyi apró rezdüléssel és finomsággal. Egy sírig tartó szerelem története két olyan ember közt, akiknek meg kellett küzdeniük testük hiányosságaival. Rengeteg dologra próbál tanítani, de elsősorban arra, hogy nem csak a szemével lát az ember, s a távolságot nemcsak lépésben mérik.

Jan-Philipp Sendker: Hazatérés avagy a szívdobbanás meghallásának művészete

Nagyon szép történet, sokat sírtam olvasása közben…

Rawr>!

Jan-Philipp Sendker: Hazatérés avagy a szívdobbanás meghallásának művészete

Nem vagyok a filmen/könyvön való sírós típus. Még filmen csak-csak, hiszen a hatások nagyon intenzívek, és adottak, de egy könyv esetében a fantázia az egyetlen, ami elvihet minket.
Ez a könyv azonban kivétel. Szép lassan megszeretteti magát veled, majd a végén teljesen letarol. Nem is számítasz rá, de már csak azt veszed észre, hogy elöntenek az érzelmek.
Gyönyörű szerelmi történet, kiválóan van megírva.

minett>!

Jan-Philipp Sendker: Hazatérés avagy a szívdobbanás meghallásának művészete

Tényleg nagyon szép könyv, értékes gondolatokkal, két gyermek nem szűnő, a végletekig kitartó szerelméről, azzal a kérdéssel, hogy vajon van-e választásunk, mennyiben alakíthatjuk az életünket, mennyiben függünk másoktól.
A könyv olvasása közben végig velem volt a klasszikus gondolat is, hogy „jól csak a szívével lát az ember..”

Lívia_Márkus>!

Te jó ég!
Annyira csodálatos ez a történet, rengeteg mondanivalója van az igaz szerelemről, és arról hogy tulajdonképpen nem a szemünkkel kell látni, hanem a szívünkkel. Mi mi és Tin Vin történetét biztosan nem fogom egyhamar elfelejteni. A távolság, az évek, és a megválaszolatlan levelek ellenére sem szakadtak el egymástól soha.
( Maga a könyv három részből áll. Az első és az utolsó rész a személyes kedvencem)
Ajánlom az olvasását!

Pöfivonat>!

Jan-Philipp Sendker: Hazatérés avagy a szívdobbanás meghallásának művészete

Ezt a történetet el kell olvasni, mert nem lehet szavakba önteni azt az élményt, amit nekem nyújtott. Gyönyörű történet a szerelemről, szeretetről, egy tökéletes befejezéssel.

mate55>!

Elsőként a szeme ragadott meg.

SunnyRiver>!

… az élet nem más, mint lehetőségek sokasága, amik csakis arra várnak, hogy megragadjam őket.

27. oldal, 3.fejezet (Tericum, 2012)

vercsa>!

Vajon léteznek az ember életében olyan katasztrofális fordulópontok, amikor az általunk ismert világ egy csapásra összeomlik, megszűnik? Pillanatok, amikor egyetlen szívdobbanásnyi idő alatt teljesen más ember válik belőlünk? Vajon ilyen az a pillanat, amikor az általunk szeretett ember váratlan vallomást tesz, hogy másért dobog a szíve, és elhagy bennünket? Ilyen az az óra, amikor szüleinket vagy a legjobb barátunkat az utolsó útjára kísérjük? S vajon ilyen-e az a szempillantásnyi időmorzsa, amelyben az orvos közli velünk, hogy agyunkban daganat van?
Vajon a pillanat művei ezek a fordulópontok, vagy csak végső állomásai egy hosszú folyamatnak, amit akár előre is láthattunk volna, ha olvastunk volna az előjelekből, és nem hagytuk volna azokat figyelmen kívül? S igaz-e, hogy ezek a pillanatok teljesen felforgatják az életünket, vagy csak a szomorúság időszakai, amelyek után a régi szokásokkal élünk tovább, ugyanazokat a dolgokat szeretjük és utáljuk, ugyanazok a félelmek és kényszerképzetek munkálkodnak bennünk, legfeljebb más ruhába bújtatva?
De ha léteznek is ezek a fordulópontok, vajon már a történés adott pillanatában tisztában vagyunk fontosságukkal, vagy csak egy későbbi visszatekintésnél ismerjük fel a jelentőségüket?

eeszter>!

– […] A szeretet az, ami széppé teszi az embert. Ismersz olyan embert, aki szeret, s akit viszontszeretnek, s ennek ellenére csúnyának látszik? Nem kell gondolkoznod! Nem létezik.

Moni_bahn>!

Egyetlen erő létezik, ami erősebb a félelemnél, s az a szeretet.

Moni_bahn>!

Vannak dolgok, amiket egyszerűen nem érthetnek meg azok az emberek, akik két egészséges lábbal állnak a földön. Azt képzelik, hogy a szemével lát az ember. Azt hiszik, hogy a távolságot lépésekkel lehet legyőzni.

eeszter>!

Vajon a gyerekek el tudják-e fogadni a szüleiket a maguk független személyiségében? És bele tudnak-e helyezkedni abba az életbe, amit megszületésünk előtt éltek?