Hová ​tűnt a cseresznyefa, nagypapa? 5 csillagozás

Életről és elmúlásról gyerekeknek
Jan Godfrey: Hová tűnt a cseresznyefa, nagypapa?

Nagypapa születésnapjára minden évben rózsaszín virágba borult a cseresznyefa, de idén a fa nem volt sehol! Csak egy tömzsi tuskó árválkodott a helyén. Hová tűnt a cseresznyefa, nagypapa? kérdezte Veronika csodálkozva. A fa meghalt, mert már nagyon-nagyon öreg volt. Ki kellett vágni felelte nagypapa. Nagypapa és kis unokája a kertben sétálgatva gondolkodnak életről, halálról, mennyországról. A könyv szülőknek, nagyszülőknek, pedagógusoknak kíván segíteni abban, hogy egyszerűen és világosan beszélgessenek a gyerekekkel az elmúlásról általában vagy egy családtag, ismerős haláláról.

Harmat, Budapest, 2014
32 oldal · ISBN: 9789632882284 · Illusztrálta: Estelle Corke

mrsp
Jan Godfrey: Hová tűnt a cseresznyefa, nagypapa?

Jan Godfrey: Hová tűnt a cseresznyefa, nagypapa? Életről és elmúlásról gyerekeknek

Rég nem fogtam már mesekönyvet a kezembe, viszont Godfrey könyvének fülszövege egyből felkeltette az érdeklődésemet. Mindig is rettegtem attól az időszaktól, amikor majd a saját gyermekemnek kell elmondanom egy családtag vagy ismerős halálhírét, hiszen ha visszaemlékszem, bennem is mély nyomott hagyott egy-két ilyen esemény gyermekkoromban. De miután elolvastam ezt a könyvet, megígértem magamnak, hogy ha egyszer szembe kell néznem egy ilyen szomorú hír közlésével, biztos, hogy ezzel a könyvvel fogom tenni. A könyv a gyermekek szemszögéből mutatja be az elmúlás, a veszteség érzését és kíméletes magyarázatot ad a dolgok miértjére.

Nagyon ajánlom mindenkinek, mert nem csak segít feldolgozni egy ilyen kényes témát, de gyönyörű illusztrációkkal egy nagyon értékes tanulságot fogalmaz meg.

Nihilchan
Jan Godfrey: Hová tűnt a cseresznyefa, nagypapa?

Ez egy nagyon szép mese. Az illusztráció és a történet is gyönyörű; mert igenis beszélni kell a gyerekekkel a halálról, és lehet, hogy egy mese segítségével könnyebben elfogadják vagy feldolgozzák azt a kicsik. Valószínűleg Isten és a mennyország segítségével a legegyszerűbb és legtisztább (meg a legszebb és legreménytelibb) elmagyarázni az élet múlandóságát, de bennem felvetette azt is, hogy a nem hívő szülők nem ezt a könyvet fogják a kezükbe venni.

Coffee I
Jan Godfrey: Hová tűnt a cseresznyefa, nagypapa?

Hiába… A Harmat Kiadó megválogatja, hogy mit ad ki.
Nagyon jó volt, szerettem… Az illusztráció pedig egyenesen gyönyörű! *-*
Részletesebben holnap a blogomon.