Gyermek ​a jászolban 4 csillagozás

Jan Godfrey: Gyermek a jászolban

Gábriel angyal megjelenik Máriának, és üzenetet hoz neki Istentől. Fia fog születni, egy különleges gyermek… Így kezdődik a karácsonyi történet, amit a legkisebbek számára mesélnek el a lapozgatókönyv színpompás képei és rövid, könnyen érthető szövegei.

Harmat, Budapest, 2014
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632882222 · Fordította: Naszádi Kriszta · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina

nicosia P>!
Jan Godfrey: Gyermek a jászolban

Nagyon bájos az illusztráció. A történet viszonylag egyszerű, Jézus születését meséli el, az Angyali hírtől a három király érkezéséig. Kisgyerekeknek tőkéletes akár karácsonyi hangolódásnak is.

Szívecske>!
Jan Godfrey: Gyermek a jászolban

Mivel eddig csak nagyvonalakban beszéltünk Jézusról itthon, leginkább karácsony tájékán, és idén már hittan órája is van a kislányomnak, úgy gondoltam, itt az ideje egy kicsit jobban megismernie, hogy is született a kis Jézus.
A megszokott Harmat kiadós illusztrációval találkozhatunk itt is. Nincs kiélezve, kihangsúlyozva a negatív vonal. Egy ponton azonban elhangzik, Heródes meg akarja ölni Jézust. Ezt mi egy kicsit átbeszéltünk az első olvasás után, hogy minél kevésbé legyen ijesztő vagy nyomasztó a történet. A többi egyébként mondhatni habos-babos, minden teljesen természetesnek van feltüntetve, megfelel egy esti mesének.