Kutyapszichológia 52 csillagozás

Tanuljunk meg kutyául
Jan Fennell: Kutyapszichológia

Jan ​Fennell gyermekkorában lett a kutyák odaadó híve. Irántuk érzett szeretete egyre erősödött, miközben maga is neves kutyatenyésztővé vált, díjak sokaságát, közte a hírneves Cruft trófeát nyerte el állataival. Az utóbbi években a problémás viselkedésű kutyák számára kifejlesztett nevelési programjával szerzett magának széles rajongótábort. Módszerét számos televíziós műsorban, valamint a BBC adásaiban is népszerűsítette. Jan élettársával, Glen Millerrel, valamint versenygyőztes angol springer spánieljeivel él vidéki otthonában, az angliai Észak-Lincolnshire-ben.
Könyve egyszerre gondolatébresztő és sokszor megindító olvasmány. Elmeséli azt a tragikus halálesetet, amely arra késztette, hogy megváltoztassa hagyományos alapokon nyugvó viszonyát a kutyákhoz. Leírja, hogyan fejlesztette ki a megszokott fegyelmezési eljárásoknál sokkalta könyörületesebb módszerét a kutyák nevelésében. A könyv legnagyobb erénye az, hogy könnyen követhető útmutatóként segíti az olvasót Jan… (tovább)

Hallgassunk a kutyánkra! címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Magyar Könyvklub, Budapest, 2003
196 oldal · ISBN: 963547816x · Fordította: Pongrácz Péter

forrás >!

Jan Fennell: Kutyapszichológia Tanuljunk meg kutyául

Egész jó könyv. A lényege az, hogy a kutyával meg kell tanítani, hogy a gazda a falkavezér, és hogy szeretettel, türelemmel, következetes neveléssel és persze sok jutalomfalattal szinte mindent el tudsz érni nála. Ez így tiszta sor, de azért nem ilyen egyszerű.

A tartalomból: falkavezérség megszerzése, behívás, séta, póráz, szeparációs stressz, támadások/verekedések, harapós kutyák, felugrálós kutyák, félelem a zajoktól, kölyök a házban, szobatisztaság, nehezen evők, utazás kutyával, ideges/önveszélyes kutyák, menhelyről jött kutyák, játék stb.

Az én 17 hónapos kiskutyám elég okos (makacs zsivány gazfickó, és imádni való cukorfalat túrógombóc:), de találtam számomra új információkat, tanácsokat is a könyvben, amit napok óta gyakorolunk, és működik!
Bár arra még mindig nem találtam választ sehol, és tulajdonképpen ez az egyetlen egy komoly gondom a kutyámmal, hogy hogyan szoktassam le a „finom falatok” felcsipegetéséről az utcán. Ha valaki ismeri a varázsigét, kérem, ossza meg, mert itt a környékünkön számos mérgezés történt, és emiatt merő rémálom a séta.

tündérrózsa>!

Jan Fennell: Kutyapszichológia Tanuljunk meg kutyául

Nehéz úgy gyorsan végezni egy könyvvel, hogy közben még felolvasást is tartok belőle. Ez is „közös olvasás” volt Zs-vel, ami abból állt, hogy én olvastam, ő meg hallgatta. :P
Sajnálom, hogy nem jutottam el hamarabb eddig a könyvig, pedig már évek óta itt pihen nálam. Nagyon sok érdekes és hasznos dolog van benne, amit minden kutyatartónak alkalmaznia kéne. Nekünk is. Mert bizony van még mit tanulni. Én mindenkinek csak ajánlani tudom.

berg>!

Jan Fennell: Kutyapszichológia Tanuljunk meg kutyául

Nekem nem kutyám van, hanem édes, pici csacsimacim. Kábé a felénél ülepedett le annyira az agyamban a vörös köd, hogy kezdett derengeni az értelme annak, mit olvasok (a Janka segített).
Semmibe én nem tudom venni a jószágot, de megértettem a módszert. Egyszerű szabályok, türelmesen elmagyarázva, sokat ismételve, még én is vettem az üzenetet. Hatalommániás ember és kutyafajtánál biztosan hatásos is (de szerintem nem alfát háziasítottunk, hanem kivert farkast). Azért vonok egy csillagot, mert érzelmileg nagyon megterhelő volt nekem olvasni.

Chris_A>!

Jan Fennell: Kutyapszichológia Tanuljunk meg kutyául

Nagyon érdekes és hasznos könyv volt számomra, főleg így első kutyásként.
Sokan említik, hogy a könyv második felében csak ismétli önmagát. Ez engem nem zavart, hiszen minden történetkor megjelent valamilyen újdonság, mindig kiegészítette valamivel a köteléképítés lépéseit.
Könnyed, mégis tudományosan megalapozott stílusban ír Jan Fennell. Az állatok imádata pedig őszintén süt róla.

Riam>!

Jan Fennell: Kutyapszichológia Tanuljunk meg kutyául

Nagyon érdekes, és hasznos könyvecske, próbálom is alkalmazni a tanultakat, bár… őszintén szólva rájöttem, hogy egy bull terrier mellett a könyvekből szerzett tudás, sőt még a kutyasuli is néha kevésnek bizonyul. :)

szerena3>!

Jan Fennell: Kutyapszichológia Tanuljunk meg kutyául

Most olvastam el ezt a könyvet és szerintem fantasztikus, amit ez a nő megfigyelt a kutyákkal kapcsolatosan. Két kiskutyát fogadtunk egyszerre a családunkba kisgyerekek mellé. Nem könnyű összeegyeztetni őket úgy, hogy mindenki elégedett és boldog legyen. A könyvben leírt módszer kb. 2 nap alatt látható eredményeket ért el, pedig nem is tudom tökéletesen végrehajtani mindig a módszert, mellyel nevelem a kutyát. Másfél hét alatt odáig jutottunk hogy mindkét kutya hallgat rám, hívásra jön, szépen követnek, lényegesen kevesebbet ugrálnak fel és a gyerekeket is kevesebbet „piszkálják”. Ha elmegyek itthonról, nincs nyöszörgés, kapun csüngés. Nyugodtan lefekszenek az ajtóban vagy a kutyaházuk mellett és nézik, ahogy távozok.
Amúgy maga a könyv rendkívül olvasmányos, tele praktikus és szinte azonnal a gyakorlatba ültethető tanácsokkal. Lényegre törő, nincs tele felesleges sztorizgatással. Stílusában és használhatóságában is szerintem ez egy jobb könyv, mint a Cesar Millan hasonló könyve.

Anita_Juhász>!

Jan Fennell: Kutyapszichológia Tanuljunk meg kutyául

Szeretem Jan könyveit, mert sok mindent jobban megértesz a kutyáddal kapcsolatban az olvasás után. Végre egy könyv ahol felhívják a figyelmedet, hogy a kutya nem a kisbabád. (Egyébként is rosszul vagyok,mikor valaki gügyög a kutyájának! Bla…)

Wicat>!

Jan Fennell: Kutyapszichológia Tanuljunk meg kutyául

Minden kutyatartónak ajánlom! :)

Pászti_Jácint>!

Jan Fennell: Kutyapszichológia Tanuljunk meg kutyául

Jó pár éve olvastam először ezt a könyvet. Azóta teljesen más szemmel nézek a kutyákra. Amikor ez a könyv íródott, még nem volt sem „Csodálatos kutyadoki” sem más hasonló népszerű sorozat.. Sőt Jan Fennell munkája nélkül ma sem lenne. Ez az igazi jelentősége ennek a könyvnek

Ri_ver>!

A szeparációs stresszre gondoltam. Egy olyan kutya jelent meg előttem, amelyik ahelyett, hogy azt gondolná: „Hová tűnt a mama, a papa?", azon aggódik inkább: „Hol lehetnek azok az átkozott kölykök?"