Hallgassunk ​a kutyánkra! 14 csillagozás

Tanuljunk meg kutyául
Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra!

Jan ​Fennell gyermekkorában lett a kutyák odaadó híve. Irántuk érzett szeretete egyre erősödött, miközben maga is neves tenyésztővé vált, díjak sokaságát, közte a híres Cruft trófeát is elnyerte állataival. Az utóbbi években a problémás viselkedésű kutyák számára kifejlesztett nevelési programjával szerzett magának széles rajongótábort. Módszerét számos televíziós műsorban, valamint a BBC adásaiban is népszerűsítette. Jan élettársával, Glen Millerrel, valamint versenygyőztes angol springer spánieljeivel él vidéki otthonában, az angliai Észak-Lincolnshire-ben.

Könyve egyszerre gondolatébresztő és sokszor megindító olvasmány. Elmeséli azt a tragikus halálesetet, amely arra késztette, hogy megváltoztassa hagyományos alapokon nyugvó viszonyát a kutyákhoz. Leírja, hogyan fejlesztette ki a megszokott fegyelmezési eljárásoknál sokkal gyengédebb módszerét a kutyák nevelésére. A könyv legnagyobb erénye az, hogy könnyen követhető útmutatóként segíti az olvasót Jan technikájának… (tovább)

Kutyapszichológia címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Gold Book, Debrecen, 2008
182 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634261087 · Fordította: Pongrácz Péter
Gold Book, 2003
178 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634261087 · Fordította: Pongrácz Péter

ursus>!

Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra! Tanuljunk meg kutyául

Új kutyánk érkezése alkalmából újra elolvastam, és most igazán oda is figyeltem :) Kitűnő könyv, egyszerűségében is briliáns logika! Aki ugyan nem vár el cirkuszi produkciókat a kutyájától, de el tudna képzelni egy fokkal nyugodtabb és engedelmesebb ebet annál, mint ahogy jelenlegi kedvence viselkedik, ebben a könyvben minden segítséget megtalál ahhoz, hogy ezt néhány perc, rosszabb esetben néhány hét alatt minden különösebb erőlködés nélkül elérhesse.

Bővebben: https://konyvtamasz.wordpress.com/2015/02/12/jan-fennel…

Roni90>!

Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra! Tanuljunk meg kutyául

Hasznos tud lenni ez a könyv ha az ember beszerzi az első kutyáját,de még akkor is sokat tanulhat ha már volt akár több kedvence is.

tshehip>!

Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra! Tanuljunk meg kutyául

Első kutyás gazdaként nagy segítség ez a könyv, de azt gondolom mindenkinek hasznos lenne elolvasni, aki kutyát nevel vagy tervez.
Teljesen távol állnak tőlem a régi kutya idomítási módszerek, a testi fenyítés, de nem találtam a helyemet az új kapcsolatban. Sokan egyenrangú családtagként kezelik a kutyájukat, szoros, nekem már intim szférájukba is beengedik. Egyáltalán nem ütközöm ezen meg, de ez nem én vagyok, így elbizonytalanodtam, hogyan tudnék jó gazdája lenni az örökbefogadott kutyusunknak, mire is van valójában szüksége.
Ez a könyv innen indít, az írónő az egész módszerét a kutyák ösztöneire, szükségleteire dolgozta ki. Érdekes esetek bemutatásán keresztül világítja meg bizonyos viselkedések kiváltó okait és mutatja meg, hogy a módszere alapját adó falkavezér pozíció kivívása miként jelent megoldást a gazdáknak.

Az olvasással egy időben kezdtünk el egy kutyaiskolát, ami azonos elvekre építi képzését, így nagyon jól kiegészítette a könyv a gyakorlatot.

Anita_Juhász>!

Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra! Tanuljunk meg kutyául

Szeretem Jan könyveit, mert sok mindent jobban megértesz a kutyáddal kapcsolatban az olvasás után. Végre egy könyv ahol felhívják a figyelmedet, hogy a kutya nem a kisbabád. (Egyébként is rosszul vagyok,mikor valaki gügyög a kutyájának! Bla…)

Georgina77>!

Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra! Tanuljunk meg kutyául

Éppen most vagyok olyan bajokban, amik orvoslására ebben a könyvben találtam tuti biztos tanácsokat. Csúcs.

Olyan ironikus, számomra pedig egyenesen tragikus, hogy mi vagyunk a Föld milliónyi faja közül az egyedüliek, akik elég intelligensek ahhoz, hogy felismerhessék a szépet másokban – és mégis képtelenek vagyunk csodálni a kutyákat pusztán önmagukért.

1. fejezet