Az ​eltűnt reggeli rejtélye (Morris, a titkos ügynök 2.) 11 csillagozás

Jan Birck: Morris, a titkos ügynök – Az eltűnt reggeli rejtélye

Hétvége, süt a nap. Morris, a titkos ügynök örömmel készül a reggelire. Csakhogy Aranyos pék ropogós zsemléi helyett Pepe, a segédje egy zacskó Olcsó-bucival tér vissza a faluból. Ezek a bucik olyan szárazak, mint a sivatag pora, és morzsává esnek szét a tányéron… Morris és Pepe kedélye évszázados mélypontra zuhan. A pékség nyomtalanul eltűnt Aranyos pékkel együtt! A helyén egyik napról a másikra egy Olcsó-pékség feliratú skatulyaház tűnt fel. Az egész vidék gyászos hangulatba süpped, mert a vasárnapi reggeli persze a szemetesvödörben végezte mindenütt. Az ügy megoldása Morrisra és titkosügynök-csapatára vár! Mumpic professzor találmányával felfegyverkezve Morris és Pepe a kétéltű BMW-n átszeli az óceánt, hogy Aranyos péket kiszabadítsák.

General Press, Budapest, 2012
44 oldal · ISBN: 9789636433840 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Jan Birck

Zoe27>!
Jan Birck: Morris, a titkos ügynök – Az eltűnt reggeli rejtélye

Akcióból nincs hiány. Önállóan is olvasható kötet.
Az én eszemben egyfolytában James Bond járt ( kölyökkutyaként tuti ilyen lett volna). :D

anni_olvas>!
Jan Birck: Morris, a titkos ügynök – Az eltűnt reggeli rejtélye

Mindenben nagyon tetszett ez a könyv, kár, hogy az alapüzenete (olcsó=rossz) ilyen béna.

gab001 P>!
Jan Birck: Morris, a titkos ügynök – Az eltűnt reggeli rejtélye

Az előző rész alapján már tudtam mire számítsak, s örömmel fogadtam, hogy ugyanazok a pozitívumok megtalálhatóak itt is. A rejtéllyel ezúttal sem volt gond, kifejezetten érdekes; talán túl valóságos is a felvetett probléma. Igazán szórakoztató és modern mese nagyon aranyos rajzokkal, már csak ezek nézegetése is kikapcsolódást jelenthet. Szívesen olvasnék még sok-sok kalandot Morris szavaival előadva. Várom a további részeket.

General Press, Budapest, 2012
Chöpp P>!
Jan Birck: Morris, a titkos ügynök – Az eltűnt reggeli rejtélye

Juditka sajnálatát fejezte ki az iránt, hogy nem a saját példánya és rögtön utána reményét afelől, hogy mihamarabb újra kihozzuk a városi könyvtárból. Úgy legyen.

Uzsonna>!
Jan Birck: Morris, a titkos ügynök – Az eltűnt reggeli rejtélye

Nem jó az „óccó”, sem a zsemlyében, sem a benzinben, ez a tanulsága ennek a krimi-képeskönyvnek. Persze mellé társul még nyomozás, kaland, bűbájos figurák, fantasztikus találmányok. Jan Birck rajzai továbbra is nagyon tetszenek.

lvarganiki>!
Jan Birck: Morris, a titkos ügynök – Az eltűnt reggeli rejtélye

A képek nagyon jók, sok kis felfedezésre váró részlet van benne, viszont a történet elég foghíjas. A cselekmény nem nagyon van kibontva, pedig a formátum egy bővebben megírt kerek mesét is elbírt volna.

Morris, a titkos ügynök sorozat · Összehasonlítás