Vega 10 csillagozás

Könnyű és finom zöldséges receptek
Jamie Oliver: Vega

Jamie Oliver – a nemzetközi hírű, brit sztárszakács – ezúttal ízletes, növényi alapú ételekkel jelentkezik. Napjainkban mind többen szeretnénk az egészségünk, pénztárcánk vagy bolygónk védelmében növelni a zöldségfogyasztásunkat. A világ minden tájáról merített inspirációkkal ezek a zseniálisan egyszerű ételek a zöldségek igazi ünnepét jelentik, jóllakottá, elégedetté és boldoggá tesznek – a hús hiányát észre sem veszed. Ha heti egy-két húsmentes napot iktatnál be, vegetáriánus életmódot folytatsz, vagy csupán néhány remek, új ízkombinációval kísérleteznél, ez a könyv neked szól.

Magyarul ez a 16. könyve.

Jamie Oliver: Veg

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2019

Park, Budapest, 2019
312 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633555477 · Fordította: Szitás Erzsébet

meseanyu P>!

Jamie Oliver: Vega Könnyű és finom zöldséges receptek

Voltak benne számomra nagyon érdekes ötletek, inspirációk, de egyet kell értenem az előttem szólókkal, hogy rengeteg a szinte beszerezhetetlen hozzávaló. Ez viszont szerintem nem Jamie Oliver, hanem a magyar piac nagy hibája, hogy ezek a különlegesebb, ám mondjuk az indiai konyhához elengedhetetlen szószok, fűszerek nem kaphatóak nálunk, legalábbis vidéken. A zöldségválasztékról nem is beszélve. De engem ez annyira nem zavart, mert ha ki is marad egy-két dolog, vagy helyettesítjük hasonlóval, más lesz kicsit a végeredmény, de ugyanúgy finom. Mindenesetre szépek a képek, rengeteg recept közül lehet válogatni, és alaposak a háttér-információk is, úgyhogy ez egy erős négyesre nekem bőven elég.

cashews>!

Jamie Oliver: Vega Könnyű és finom zöldséges receptek

Egy ún. átdolgozás nélkül nem lehet használni, vagy legalábbis ÉN nem tudom használni hogyaszondja „jó minőségű konzerv szilvaparadicsom” meg „2 friss kaffir lime levél”. Aha. Az finom lesz.