Karácsonyi ​receptek 14 csillagozás

Jamie Oliver: Karácsonyi receptek

Ez az impozáns könyv tizenhét év munkáját tetőzi be. A végletekig tökéletesített, csodás receptek, tippek és trükkök eredménye – otthon te is megalkothatsz bármit, ami ebben található. Egy ilyen könyvet csak egyszer írhat meg az ember, tehát mindent meg kellett tennem azért, hogy a lehető legjobb legyen. Megtisztelő arra gondolnom, hogy a Karácsonyi receptek is részese lehet a családok ünnepi előkészületeinek – téged is segíthet abban, hogy igazán tökéletes legyen a karácsonyi lakoma. Remélem, minden évben újra meg újra előveszed majd.
Boldog karácsonyt neked és tieidnek, tőlem és enyéimtől.

Park, Budapest, 2022
Park, Budapest, 2017
408 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633553985 · Fordította: Dobos Anna

Baráth_Zsuzsanna P>!
Jamie Oliver: Karácsonyi receptek

Rohamléptekkel közeledik a karácsony, ideje előkeríteni a jól bevált recepteket, és begyűjteni az új ötleteket, amelyeket nem az ünnepen fogunk kipróbálni (hiszen minden családban megvannak a megszokott menük), viszont a hosszú téli estéken rengeteg időnk lesz tesztelni őket. Jól időzítve jelent meg Jamie Oliver új szakácskönyve, hiszen ezúttal nem a megszokott, gyorsan összedobható ételeket kapjuk tőle, hanem igazán exkluzív ételsort állíthatunk össze a bőségesen rendelkezésre álló leírásokból. Szép nagy féltégla lett belőle (400 oldal, és nem éppen kis méretben), kiváló karácsonyi ajándék Jamie-rajongóknak és minden konyhatündérnek, aki szeret kísérletezni. A kivitelezés és a tartalom is ünnepi, Jamie egész családja szerepel benne, a fotós jól elkapta a meghitt pillanatokat, nem tűnik művinek a fényképek hangulata, és persze a rajtuk látható ételek is rendkívül ínycsiklandozóak. Rengeteg recept található benne, van itt minden az előételen keresztül a húsokon át a vega és vegán fogásokon keresztül a desszertekig, amelyek természetesen elsősorban angol receptúra szerint készülnek, de azért a nemzetközi kitekintés sem hiányzik. Különleges angol fűszerek és hozzávalók is szükségesek az ételek elkészítéséhez, amelyeket azonban némi utánjárással nálunk is be lehet szerezni, de azok is találnak magunknak ötleteket ebben a gyönyörű kivitelű kiadványban, akik inkább a saját kamrájuk tartalmából válogatnának a finomságok elkészítésénél. A könyv hozza a szokásos Jamie Oliver színvonalat, szépek a fotók, jól követhetőek a leírások, laza a stílus, viszont a szerkesztés egy kicsit eklektikusra sikeredett, de ennél nagyobb bajunk ne legyen. Nem mindennap fogjuk forgatni ezt a tekintélyes méretű kiadványt, de biztosan lesz olyan ünnapi alkalom, amikor elővesszük, és nekiduráljuk magunkat az amúgy meglepően egyszerűen elkészíthető ételek valamelyikének.
A teljes kritika itt olvasható:

tschilla>!
Jamie Oliver: Karácsonyi receptek

Fantasztikus, mint az összes eddigi Jamie könyv. Szép fotók, kedves történetek, kiváló, érthetően leírt receptek.

KMReni P>!
Jamie Oliver: Karácsonyi receptek

Meg is van a karácsonyi menü egyik része. Fantasztikus receptek gyűjteménye.
Nagyon szeretem Jamie receptjeit, mert a „hétköznapi” embereknek szól. Úgy van leírva, hogy azt könnyű legyen megérteni, megcsinálni. Imádom!

Judy22>!
Jamie Oliver: Karácsonyi receptek

Érdekes receptek egy jó tematika köré építve. Sok alapanyag viszont nehezen beszerezhető.