Jamie ​természetesen 20 csillagozás

100 recept a kertemből
Jamie Oliver: Jamie természetesen

Beleszerettem ​a kertembe, különösképpen a veteményesbe! Bizony, tényleg megesett, hogy puszit adtam a legszebb, legritkább zöldségeimnek, egyik-másik fát talán meg is ölelgettem, és forró nyári napokon néha fülemet a földre szorítva hallgatom, hogyan nőnek a növények körülöttem.
Ha ezt bűnnek tartod, hát vess tömlöcbe, és dobd el a kulcsot! És mondok még valamit: soha ilyen jókat nem főztem, mint az idén. Káprázatos ötleteim támadtak az új receptek megalkotásában: ihletet merítettem mindenből, ami az utóbbi évben megtermett a kertemben.
Könyvemben több mint 100 új receptet találsz, meg némi ültetési és növényápolási tanácsot, ha esetleg neked is kedved szottyanna ahhoz, hogy egy kicsit bepiszkítsd a kezed! Olyan szakácskönyv ez, amely szerkezetében a négy évszakot veszi alapul: arról tájékoztat, hogy mikor melyik növény áll éppen rendelkezésre a kertben. A négy évszak fejezetei számos alcímmel tagolódnak, ezek a különböző alapanyagokról szólnak, gyorsan elkészíthető,… (tovább)

Park, Budapest, 2013
404 oldal · ISBN: 9789633550304 · Fordította: Dobos Anna · Illusztrálta: David Loftus
Park, Budapest, 2009
404 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635308651 · Fordította: Dobos Anna · Illusztrálta: David Loftus

bodr>!

Jamie Oliver: Jamie természetesen 100 recept a kertemből

A recepteket igen kevéssé tudom felhasználni, mert egész más étrenden élek, mint Jamie Oliver, de a többi tartalom ezek nélkül is izgalmas és tanulságos és motiváló volt nekem.

hbernadett>!

Jamie Oliver: Jamie természetesen 100 recept a kertemből

Sírok mikor a receptjeit nézem. Na nem bánatomban, hanem a gyönyörűségtől.

Viktóóória>!

Jamie Oliver: Jamie természetesen 100 recept a kertemből

Korábban találkoztam már a könyvvel, és egyből beleszerettem a leírásokba, képekbe, receptekbe.
Szerencsére azóta sikerült beszereznem, és rendszeres olvasója vagyok, ha szükségem van egy kis ihletre. :)
Több receptet kipróbáltam már, és megannyi csoda vár még rám… :)

PappDóra I>!

Ha nem vagy nagyon finnyás, akkor egyszerűen csak szedegesd le a hernyókat a levelekről – rendszerint alaposan elrejtőznek, úgy, hogy a levelek alá is be kell kukucskálnod. Hajítsd a hernyókat a kert egy elvadult részébe vagy a kerítésen túlra – de még jobb, ha megfőzöd és egy kis fokhagymával vajban megdinszteled őket (csak viccelek!).

PappDóra I>!

Figyelj, szerintem az lesz a legjobb, ha elébe megyek az eseményeknek; a sajtó előbb-utóbb úgyis felkapja, hát jobb, ha én magam mondom el. Arról van szó, hogy a feleségem megvádolt: viszonyom van valakivel. Mindenkinek elpanaszolja, hogy ha csak tehetem, egy-egy órára kisurranok a házból, aztán feldobottan, kipirult és bűntudatos arccal térek vissza, fűnyomokkal a térdemen. Joggal gondolhatod: a szakácskönyv nem a legjobb hely arra, hogy a magánéletemet kiteregessem, de mielőtt elhamarkodott véleményt alkotnál, hadd magyarázzam meg… Összesen csak annyi történt, hogy beleszerettem a kertembe, és különösképpen a veteményesbe!